Loading

Ubytování v Počátkách

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Letohrádek sv. Vojtěch

Počátky, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Unikátní prvorepublikový hotýlek

Chalupa Dobrá Voda

Popelín (Počátky 5,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Relax uprostřed čarokrásné přírody

Chalupa u Kamenné koule

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Počátky 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylová historicky zařízená chalupa

Chalupa Dajan

Strmilov (Počátky 12,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, zahradní hry

Pohádková usedlost Lovětín u devíti andělů

Jarošov nad Nežárkou (Počátky 14,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Vířivky, bazén, dobré jídlo a relax :)

Chata Nikola

Blažejov (Počátky 15,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Vyšší standard ubytování na chatě

Apartmány Pod Lesem

Rodvínov (Počátky 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfort a pohoda Pod Lesem

Privát Remeš

Telč (Počátky 17,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Penzion Klondike

Kunžak (Počátky 17,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzión Klondike stojí v dedine Valtínov
1 - 9 / 9

Počátky

Počátky 1

Počátky – pomezí Moravy a Česka se zajímavou historií

Když se vydáte na hranice Moravy a Česka, určitě nezapomeňte navštívit město jménem Počátky, které nabízí velice zajímavou historii a řadu památek. Poznávat však můžete i krásnou přírodu v jeho blízkém okolí nebo si užít dovolenou dle Vašich představ – aktivní i odpočinkovou. V Počátkách se nebude nikdo nudit a rozhodně zde není nouze o unikátní místa.

Bohatá historie města Počátky

Počátky se nachází v okrese Pelhřimov v kraji Vysočina a leží jen nedaleko od jeho hranic s Jihočeským krajem. Podle historického vymezení území ČR je najdete na pomezí Čech a Moravy, jen pár desítek kilometrů od Jihlavy, Telče nebo Pelhřimova. První zmínka o tomto městě pochází z roku 1178. Další písemné záznamy hovoří o tom, že již v roce 1237 zde stála asi nejstarší památka obce, kterou je místní kostel svatého Jana Křtitele. Ten byl několikrát přestaven a svou aktuální podobu získal roku 1824.

Dalšími kostely jsou pak v Počátkách trojlodní kostel Božího Těla se zvonicí a s kostnicí a kostel svaté Kateřiny, který je neodmyslitelně spojený s místními léčivými prameny. Kolem tohoto kostela stál dříve hřbitov, ale do dnešního dne se z něj dochovala jen dvojice náhrobků. V blízkosti kostela najdete také kapli svaté Kateřiny. Mezi další historické památky, patří kaple svaté Anny u nemocnice, socha Panny Marie, která se nachází na Strážnickém vrchu, sloup se sochou Panny Marie na Mariánském náměstí nebo kašna na Palackého náměstí se sousoším svatého Jana Nepomuckého.

Mezi architektonicky zajímavé stavby na Palackého náměstí patří i budova radnice, fara a další měšťanské domy s bohatým a krásným zdobením. U budovy staré pošty můžete vidět pamětní desku – zde na tomto místě se zastavil Karel Havlíček Borovský při své nedobrovolné cestě do Brixenu. Kolem historického jádra města pak můžete spatřit zbytky městského opevnění.

Zajímavosti, které byste v Počátkách neměli vynechat

Počátky 2

Přímo ve městě najdete mnoho historických domů a staveb, kolem něj pak zase krásnou přírodu. Ta je jako stvořená nejen pro turisty, ale i pro cyklisty nebo v zimě pro běžkaře. Hezké rovinky pro projížďky během letní dovolené nebo víkendové pobyty najdete spíše směrem k Jihočeskému kraji, kopečky zase směrem na Vysočinu.

Nachází se zde také mnoho rybníků, jako je například Martínkův rybník, Podliščí rybník nebo rybník Zhejral. Krásy krajiny můžete obdivovat z rozhledny Pípalka nebo z rozhledny Oslednice.

Všichni milovníci přírody by určitě neměli vynechat geologickou památku Štamberk a kamenné moře. Na Štramberku uvidíte i stejnojmenný hrad. Z památek v blízkém okolí pak navštivte hrad a zámek Žirovnice nebo hrad Roštejn. Pouhých 17 kilometrů vzdálené město Telč je díky svým půvabným památkám zapsané na seznamu UNESCO. Místo je rovněž skvělé i pro rodiny s dětmi.

Rodiče cestující s malými dětmi, i každý, kdo si chce po celý rok užít vodní radovánky, zaplavat si nebo relaxovat ve vodě, by měl navštívit aquapark Jindřichův Hradec nebo Vodní ráj Jihlava. V Jihlavě je další zajímavostí zoologická zahrada. Druhá blízká ZOO v příjemné dojezdové vzdálenosti je Zoopark Na Hrádečku. Ta se nachází mezi obcemi Dolní a Horní Pěna.

Přímo v obci Počátky můžete navštívit tenisové kurty, fotbalové hřiště, městské muzeum i kino. Během zimní dovolené je v těsné blízkosti města otevřený lyžařský vlek Mrákotín, kde jsou k dispozici dva vleky, občerstvení a umělé osvětlení na večerní lyžování. Jen o pár kilometrů dál najdete rodinný Ski areál Křemešník s umělým zasněžováním, večerním lyžováním a lyžařskou školou.

Počátky 3

O ubytování není v Počátkách nouze

Pokud se vydáte do Počátků, určitě nebudete mít nouzi o rozmanité ubytování. Vybrat si můžete z různých hotelů a penzionů v honosném i jednoduchém venkovském stylu. Samozřejmostí je dostupnost ubytování v soukromí, apartmánů nebo ubytoven, kde můžete během letní dovolené výrazně ušetřit.

Zajímavou možností je pak bydlení na statku. Chcete-li být blíže přírodě, a přesto s dobrým zázemím, vyzkoušejte letní kempy. Počátky jsou jedním z nejzajímavějších měst v tomto regionu. Nabídnou Vám klidnou přírodu i mnoho kulturních a historických památek.

Každý návštěvník města uvítá nejen široké možnosti, jaká místa zde poznávat, ale také ubytovací kapacity na každém kroku. Ať už se do Počátků vydáte v létě nebo v zimě, budete zde mít během dovolené o zábavu postaráno. Poznejte Počátky, protože toto místo si zamilujete.

Názory a doporučení

Robin Horký (ubytovatel) 11.12.2019
Počátky jsou strategicky umístěny nedaleko turistických cílů jako je Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Jindřichův Hradec, Telč, Pelhřimov a jiná místa.