Loading

Ubytování v Litohlavech

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Chaty Vesna Aviv

Litohlavy, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chaty u lesa v blízkosti vodní nádrže

Apartmán Dobřív

Dobřív (Litohlavy 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Podkrovní apartmán blízko lesa!

Ubytovna TJ Sokol Dobřív

Dobřív (Litohlavy 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Místo na sport a odpočinek zároveň...

Penzion EMMA

Plzeň - Jižní Předměstí (Litohlavy 14,2 km vzdušně), v obci...
Levné kvalitní ubytování v centru Plzně

Hotel Bouchalka

Cerhovice (Litohlavy 18,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / n...
Hotel s tenisovými kurty a vinárnou
1 - 5 / 5

Litohlavy

Litohlavy 1

Perfektní rodinné prázdniny u Rokycan

Plzeňský kraj se v posledních letech těší velkému zájmu turistů. Ti se zaměřují hlavně na Plzeň a další větší města v jejím blízkém okolí. Venkov je až na několik výjimek pro cestovatele jednou velkou neznámou. Přitom i on jim může nabídnout hodně zajímavých zážitků, ze kterých budou čerpat inspiraci po zbytek celého roku.

Věříme, že Vy budete moudřejší a necháte si od nás poradit. Sbalte si vše potřebné a vydejte se na letní dovolenou do Litohlav. Kdo stále ještě tápe s jejich lokací, tomu prozradíme, že se nacházejí v okrese Rokycany. Litohlavy jsou obklopené úrodnými lány. Od ruchu okolní civilizace jsou oddělené lesem.

Charakter terénu není nijak nudný. Hlavně kvůli několika rybníkům a vodním nádržím, které představují vhodné místo k procházkám i ozdravným pobytům. Jakmile to půjde, určitě zavítejte k vodní nádrži Klabava. Centrum sousedního Oseku zdobí i menší rybník Karásek.

Těsně za katastrálním územím Litohlav jsou také dva Kokotské rybníky. Ty patřily ke stejnojmenné obci, která zanikla v průběhu 15. století. Zájemci mohou vyběhnout i k přírodní památce Vosek. Ta je významným nalezištěm různých druhů zkamenělin. Díky dobrému napojení na jeden z hlavních silničních tahů ale můžete prozkoumávat i Rokycany, Mýto a Plzeň.

Litohlavy - pěstitelský ráj

První zmínka o Litohlavech pochází z konce 14. století. Bohužel, všechny důležité informace o jejich osudech a vývoji nám chybí. Víme s jistotou, že se jedná o obec s velmi pestrým folklórem. Ten její obyvatelé udržovali i přes velkou pracovní zátěž, kterou představovalo zemědělství a sadařství. Díky velkému množství ovocných stromů se tu uchytilo i včelařství. To produkovalo nejen včelařské výrobky, jakými byl vosk a propolis, ale také velmi vzácný med. Po vystavění kaple se Litohlavy staly i frekventovaným poutním místem.

Litohlavy 2

Co uvidíte v Litohlavech?

V Litohlavech je několik sakrálních památek. Tou nejdůležitější z nich je kaple Navštívení Panny Marie. Druhou je méně honosná kaple na návsi. Ačkoliv je to vše, hned za humny na Vás čekají Rokycany. V jejich historickém jádru uvidíte pozůstatky opevnění, kašnu, bývalý mlýn a několik architektonicky významných domů. Ty jsou zastoupeny Hirschovou a secesní vilou. Za Vaši pozornost ale stojí i některé z městských muzeí. Koho zajímají události spojené s 2. světovou válkou, ten by si měl prohlédnout Muzeum na demarkační linii. Druhou volbu představuje Muzeum Dr. Bohuslava Horáka.

K celodennímu výletu je vhodná i regionální Plzeň, od které Vás dělí jen několik minut jízdy. Už z dalekého okolí je viditelná katedrála sv. Bartoloměje, kolem které se sdružují i další zajímavé památky. Mezi nimi je třeba vstup do plzeňského podzemí, Západočeské muzeum Plzeň nebo Pivovarské muzeum. Rozhodně neprohloupíte ani v případě, že se uchýlíte do Patton Memorial Pilsen nebo do ZOO Plzeň. Kdo má doma malého dobrodruha, určitě ho potěšíte návštěvou DinoParku Plzeň.

Tipy, kam se vydat za sportem

Nejspíš Vás to překvapí, ale Litohlavy disponují celkem dobrým sportovním zázemím. Mimo tenisové kurty je tady i multifunkční hřiště s umělým povrchem, které lze využít pro fotbal, házenou a některé další skupinové sporty.

V Rokycanech si užijete vodní radovánky v Plaveckém areálu Rokycany nebo si uspořádáte bowlingový turnaj ve společnosti Vašich nejbližších. Nechybí tu ani fitness studia a multifunkční hřiště. Stejně dobře je na tom se svou nabídkou i nedaleká Plzeň.

Komu jde o koupání s větším množstvím atrakcí, tomu doporučíme výjezd do Aquaparku Příbram. Myslíme ale i na ty, kteří preferují klidnější druhy sportů jako například golf. Ten si zahrajete v nedaleké Dýšině.

Litohlavy 3

Kdo chce přijet do Litohlav za lyžováním, toho nejspíš zklameme. V těsném sousedství Plzně není lyžařské středisko. Nejblíže je Vám Skiareál Přimda. Relativně dostupný je i Skiareál Mariánky. V zimě můžete ke sportu využít i některou z veřejných ledních ploch v Plzni. Pokud bude předpověď sněhového zpravodajství příznivá, není problém v okolí Litohlav i běžkovat.

Ubytování v Litohlavech a okolí

V Litohlavech je Vám k dispozici cenově dostupné ubytování v privátech, případně pronájem venkovských chalup a chat.

Okolní destinace Vám umožní zarezervovat si i pokoj v penzionu či hotelu. Vysoký ubytovací komfort najdete i v plně vybavených apartmánech a prázdninových domech.

Dovolenou v Litohlavech bychom doporučili všem, kteří hledají klid venkova, ale zároveň si nechtějí odepřít možnosti několika velkých měst. To jsou hlavní předpoklady pro to, že v nich budou spokojené jak páry, tak rozvětvené rodiny, které chtějí připravit zajímavý program pro své ratolesti. Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.