Loading

Ubytování ve Velké Hleďsebi

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Pension Jana

Velká Hleďsebe, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány na okraji Mariánských Lázní

Hotel Pelikan

Mariánské Lázně (Velká Hleďsebe 1,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný hotel, nabízíme wellness balíky

Villa Sant Georg hotel garni

Mariánské Lázně (Velká Hleďsebe 2,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okr...
Hotel uprostřed zeleně - Mariánské Lázně

Pension Svoboda

Mariánské Lázně - Úšovice (Velká Hleďsebe 2,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Rodinný penzion v klidné lokalitě!

Penzion Tenis

Mariánské Lázně (Velká Hleďsebe 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Sportovní areál blízko lázeňské kolonády

Apartments U Zlaté Koruny

Mariánské Lázně (Velká Hleďsebe 3,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na o...
Krásné apartmány poblíž atrakcí

Villa Berolina

Mariánské Lázně (Velká Hleďsebe 3,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na o...
Penzion u lesa s dokonalým soukromím

Chata Berbera

Tři Sekery (Velká Hleďsebe 6,3 km vzdušně), na samotě, u les...
Prostorná rekreační chata na samotě

Ubytování Škola Ráj

Tři Sekery (Velká Hleďsebe 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Ubytování se stravou z Kozí farmy!

Kemp Karolina

Brod nad Tichou (Velká Hleďsebe 16,9 km vzdušně), v rekreačn...
Moderní kemp v tichém prostředí
1 - 11 / 11

Velká Hleďsebe

Velká Hleďsebe 1

Za krásami Lázeňského trojúhelníku

Když se řekne Lázeňský trojúhelník, většina lidí si okamžitě vybaví Karlovarský kraj. A měli by pravdu. I my se dnes zaměříme na místo, které se blízko něho nachází. Jde o obec s netradičním jménem Velká Hleďsebe, která je součástí okresu Cheb. Velká Hleďsebe je zasazená do lesnaté krajiny. Tu čas od času naruší pás příhraničních luk.

Na nich se vyskytuje velké množství potoků a rybníků. Mezi ně patří Kosový potok, Panský potok a Velký knížecí rybník. Co by kamenem dohodil je také Hamrnický mokřad. Pěkné odpoledne pro Vás ale přichystá i přírodní rezervace Holina, o kterou se stará Chráněná krajinná oblast Slavkovský les. Jistě Vás během dovolené potěší, že Velkou Hleďsebí prochází jeden z hlavních silničních tahů. Ten Vás během chvíle dovede do Lázní Kynžvart, Chebu nebo do Kynšperku nad Ohří. Téměř okamžitě po výjezdu z obce pak stanete uprostřed Mariánských Lázní.

Tam, kde si hleděli sami sebe

První zmínka o Velké Hleďsebi pochází z 16. století. Nejspíš je ale mnohem starší. Jak moc ale nedokážeme říct, protože nejstarší listiny byly poničené požárem. Nicméně, víme, že součástí tohoto dochovaného spisu byla informace o její provázanosti s hradem a zámkem Tachov. V jeho vlastnictví se ale neohřála dlouho. Kvůli finanční tísni byla odprodána jiným a mnohdy zámožnějším šlechticům.

Velká Hleďsebe 2

Hodně jazykovědců a historiků se zabývalo tím, proč se dnešní obec jmenuje právě Hleďsebe. Její součástí je také Malá Hleďsebe. Podle všeho to byla výstraha před nebezpečím, které mohl skrývat hustý a těžce přístupný les.

Zajímavostí je, že Velká Hleďsebe byla na počátku 20. století u zrodu nově vzniklé letecké dopravy. Nejen, že do ní přiletěl jeden z prvních aeroplánů, ale také kolem ní vzniklo několik menších letišť, která sloužila hostům Mariánských Lázní. I dnes jde o oblíbené turistické středisko.

Co můžete ve Velké Hleďsebi podniknout?

Nejvýznamnější pamětihodností v obci je kostel sv. Anny, jehož kořeny sahají do počátku 20. století. Během okamžiku se také přesunete k soše medvěda u Medvědího pramene. V centru Mariánský Lázní na Vás čeká Městské muzeum, památník Fryderyka Chopina, Chopinův kámen, Zpívající fontána nebo rozhledna Hamelika.

Krásný výhled budete mít také z Goethovy vyhlídky a z Mecseryho vyhlídky. Co se týče vyhlídky Kamzík, ta je v současné době na soukromém pozemku a prochází rozsáhlou rekonstrukcí (2019). Teprve čas ukáže, zda se tato budova vrátí ke svému původnímu účelu.

Během svého pobytu ve Velké Hleďsebi můžete navštívit i některé z hradů a zámků v jejím blízkém okolí. Jen několik málo minut jízdy Vás dělí od prohlídky zámku Kynžvart. Trochu méně známý, avšak neméně krásný je hrad Seeberg. Naprosto unikátní je také Chebský hrad. Romantickou atmosféru nasajete i na hradu a zámku Bečov nad Teplou a u zříceniny hradu Volfštejn. V případě, že Vám zbude dostatek času, vyšlapejte na Bismarckovu rozhlednu nebo se vydejte do útrob Retro muzea v Chebu.

Hleďsebe možnosti v oblasti sportu

Velká Hleďsebe má fotbalové hřiště a také multifunkční herní plácek s umělým povrchem. Také je odtud velmi dobře přístupné dětské hřiště a venkovní koupaliště Riviéra. Přímo v Mariánských Lázních jsou tenisové kurty, golfové hřiště a atletický stadion. Vykoupete se i v místním bazénu nebo se procvičíte v adrenalinovém parkourovém hřišti. Vsadit můžete i na koupání v aquaparku Aquaforum Františkovy Lázně.

Velká Hleďsebe 3

Neprohloupíte ani v případě, že si na sebou přivezete turistickou výbavu nebo kolo. V zimních měsících Vám zdejší rozlehlé pláně dovolí třeba běžkovat. Mariánské Lázně mají zimní stadion pro hokej a bruslení. Ve městě je také dobře vybavená sjezdovka Skiareál Mariánky.

Ubytování ve Velké Hleďsebi

Ve Velké Hleďsebi využijete služby hotelu. Okolní příroda ale nahrává i pronájmu lesních chalup, chat a prázdninových domů. Ty jsou určené hlavně pro velké skupiny cestovatelů, které chtějí trávit hodně času pospolu. Ve zdejší nabídce jsou i kompletně zařízené apartmány a cenově dostupné priváty, které budou vyhovovat jak párům, tak celým rodinám.

Dobrou volbou pro Vás bude i pronájem pokoje v některém z místních penzionůVelká Hleďsebe Vám dává široké spektrum možností, jak můžete trávit volný čas. Lze tu totiž kombinovat pohyb v přírodě s tím ve městě. Proto prázdniny ve Velké Hleďsebi doporučujeme všem, kteří vyžadují obojí.