Loading

Ubytování v Pacově

(0 objektů + 6 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Cetoraz

Cetoraz (Pacov 3,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem a stolním tenisem

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova (Pacov 8,8 km vzdušně), mimo obce / měst...
Chalupa s bazénem na polosamotě

Chalupa Hojava

Lidmaň - Hojava (Pacov 11,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou a uzavřeným dvorem!

Penzion Pacovka

Chýnov (Pacov 13,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion na samotě blízko jeskyní!

Chata Trnávka

Červená Řečice (Pacov 14,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chatka při vodní nádrži na Vysočině!

Sezónní vodácká ubytovna Želiv

Želiv (Pacov 16,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování, kde je klid, bezpečnost
1 - 6 / 6

Pacov

Pacov 1

Pacov – malebné městečko na Vysočině

kraji Vysočina asi 20 km na severozápad od okresního města Pelhřimov a zhruba 50 km od krajského města Jihlava, leží městečko Pacov. Rozprostírá se na západním okraji Českomoravské vrchoviny, na jejím rozhraní s jižními Čechami, a protéká jím Kejtovský potok, přítok řeky Trnavy. Je centrem mikroregionu Stražiště.

První písemné dokumenty o Pacově pocházejí z počátku 14. století. Do 17. století byl panským městem, na začátku 17. století se stal majetkem církevního řádu bosých karmelitánů, rozvoj města stagnoval. Až v polovině 19. století došlo k rozvoji městečka, především díky průmyslové výrobě – strojírenství pro potravinářskou výrobu a galanterní výrobě. Na začátku 20. století městu k rozvoji pomohlo i založení mezinárodní motocyklové federace, v r. 1906 se na Pacovském okruhu konaly první mezinárodní závody. Po r. 1918 dochází k rozmachu truhlářské výroby, věhlasné byly pacovské nábytkářské trhy.

Pacovem prochází 15. stupeň východní délky, který je nultým poledníkem pásma středoevropského času. Každý rok začátkem července se tu koná multižánrový festival Pacovský poledník, takže jestli navštívíte Pacov v této době, budete mít možnost příjemného kulturního zážitku.

Nechte se zlákat k procházce Pacovem

Dominantu města tvoří kulturní památka ČR - zámek Pacov z počátku 14. století. Tehdy to byla ještě tvrz, kterou v 15. století přestavěli na hrad, v 16. století získal podobu zámku. V 17. století přešel zámek do majetku karmelitánského řádu a byl přeměněn v barokní klášter, ke kterému byl přistavěn barokní kostel sv. Václava. Dnes se v něm nachází koncertní sál. Po roku 1945 klášter spravoval stát, sídlila tu vojenská posádka. V roce 1997 připadl do vlastnictví města, které ho postupně rekonstruovalo, dnes je zámek přístupný veřejnosti. V jedné jeho části mají své důstojné sídlo i Městský úřad Pacov, knihovna, informační centrum a Městské muzeum Antonína Sovy, věnované památce významného českého básníka a pacovského rodáka.

Na zámecký areál navazuje zhruba čtvercové náměstí s krátkými uličkami. Tu se zastavte u gotického farního kostela Archanděla Michaela, z druhé poloviny 14. století. Vejděte dovnitř a prohlédněte si i zajímavý interiér a zařízení ze 17. a 18. století.

V zástavbě okolo náměstí si povšimněte několika architektonicky zajímavých budov, kromě moderní radnice tu uvidíte novogotický a empírový dům, novogotickou budovu pivovaru a židovskou synagogu ze začátku 19. století.

Tipy na výlety do okolí Pacova

Okolí města má příznivé podmínky pro aktivní trávení volného času. Nabízí asi 100 km značených turistických a cykloturistických tras, vedoucích po cestách 3. třídy a po místních komunikacích. Trasy jsou vhodné jak pro cyklisty, i ty méně zdatné, tak i pro pěší turisty.

Pacov 2

Vydejte se teda například 5 km jižním směrem od Pacova na nedaleký hrad Kámen z poloviny 13. století. Stojí na mohutném žulovém skalisku u obce stejného jména. Kromě expozic o životě na panském sídle v 19. a počátku 20. století tu můžete zhlédnout interiéry starého paláce a expozice motocyklů od veteránů až po soudobé stroje.

Z hradu a obce Kámen pokračujte po cestě na východ asi 10 km, dostanete se tudy do obce Dolní Hořice. Na jejím území se rozprostírá národní přírodní památka Chýnovská jeskyně, která je nejvýznamnějším a nejrozsáhlejším krasovým útvarem jižních Čech.

Za dalším dobrým tipem na výlet se vydejte severovýchodním směrem od Pacova. V centru stejnojmenného města se nachází národní kulturní památka - zámek Červená Řečice. V současnosti je v soukromém vlastnictví, prochází postupnou rekonstrukcí, ale částečně je zpřístupněn veřejnosti.

Severozápadně od Pacova, na skalní vyvýšenině nad říčkou Blanice u obce Běleč, se nachází zřícenina hradu Šelmberk z počátku 14. století. Během roku tu jisté občanské sdružení organizuje velmi zajímavý projekt z oblasti historicko-řemeslného vzdělávání pro širokou veřejnost. Další hradní zříceninu objevíte asi 28 km na jihozápad od Pacova u města Sezimovo Ústí. Zřícenina nejpamátnějšího táborského hradu Kozí Hrádek spojená s osobou Mistra Jana Husa je národní kulturní památkou ČR.

Necelých 30 km na západ od Pacova, v jihočeském městě Tábor se Vám naskýtá možnost navštívit ZOO Tábor. Zabírá plochu 10 hektarů, je domovem více jak 250 druhů zvířat, z nichž mnohé patří mezi ohrožené.

Samozřejmě že mnoho kulturních památek i turistických zajímavostí najdete v okresním městě Pelhřimov a krajském městě Jihlava.

Možností letní rekreace v okolí Pacova se Vám nabízí hned několik. Koupání i vodním sportům se můžete věnovat u přehrady Trnávka vzdálené asi 15 km od Pacova nebo u přehrady Sedlice. Za nepříznivého počasí nebo mimo letní sezónu se vykoupat můžete v Aquaparku Vodní ráj Jihlava. Je to největší aquapark na Vysočině a kromě několika bazénů nabízí i různé vodní atrakce. O něco blíž to budete mít do jihočeského Aquaparku Jindřichův Hradec, i tu je Vám k dispozici mnoho vodního a relaxačního vyžití.

Pacov 3

Trávíte-li dovolenou v Pacově v zimních měsících, jistě Vám přijdou vhod služby, které Vám nabízí Ski areál Křemešník vzdálený 24 km od Pacova. Najdete tu nenáročnou sjezdovku pro sjezdaře začátečníky i rodiny s dětmi. Další lyžařský areál Vás přivítá v obci Monínec – Sportrelax Centrum Monínec. Budete tu mít několik sjezdovek pro lyžování i snowboarding, začátečníky i zdatné lyžaře, rovněž i běžecké stezky.

Možnosti ubytování v Pacově a okolí

Nejen putování po hradech a zámcích, za přírodními krásami a kulturními zážitky vyplní Váš čas během dovolené. Někde musíte i složit hlavu, odpočinout si a nabrat další síly. K tomu samozřejmě neoddělitelně patří i ubytování a stravování. Ubytovací služby jsou zabezpečené prostřednictvím hotelů, penzionů a apartmánů. Velmi oblíbené a turisty vyhledávané je ubytování v soukromí. Ti, kteří nepotřebují luxus a uspokojí se se skromným a pohodlným ubytováním, najdou toto v místních ubytovnách.

Jestli se ještě rozhodujete, kde strávit svou dovolenou, Pacov je dobrý tip pro ty, kteří před rušnými letovisky dávají přednost poznávání kulturních památek a přírodních krás. Nakonec, není nic jednoduššího, než přijet do Pacova a přesvědčit se osobně, že tu to stojí za to.