Loading

Ubytování v Liberku

(0 objektů + 35 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Kvasiny 325

Kvasiny (Liberk 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v klidné části Kvasin

CHATA HANA

Zdobnice (Liberk 6,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata s bazénem,krb,bar, spol. místnost

Apartmán Říčky U Sněžného Lva

Říčky v Orlických horách (Liberk 8,0 km vzdušně), v obci / v...
Pohodlný apartmán v přijemném prostředí

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách (Liberk 10,1 km vzdušně), na sa...
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách (Liberk 10,9 km vzdušně), na sa...
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Rekreační Chalupa U Supa

Deštné v Orlických horách (Liberk 11,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Ideální pro skupiny, blízko vleku

Chata Wellneska

Deštné v Orlických horách (Liberk 11,3 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Wellness chata pro rodinnou dovolenou

Horská chata Orlice

Deštné v Orlických horách (Liberk 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Útulné pokoje, dobrá restaurace

Apartmán Věrka

Deštné v Orlických horách (Liberk 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Apartmán v blízkosti lyžařského areálu

Chata Na Dříši

Deštné v Orlických horách (Liberk 11,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / n...
Chata se saunou v Orlických horách
1 - 35 / 35

Liberk

Liberk 1

Vaše soukromá horská idylka Liberk

Každé hory jsou v něčem trochu jiné. Téměř všechny Vás ale během okamžiku nadchnou svou osobitou krásou. V posledních několika letech se své slávy dočkaly i Orlické hory, které jsou tak trochu ve stínu nedalekých Jeseníků a Krkonoš. Pokud chcete z jejich návštěvy vytěžit co nejvíce, nejlepším řešením je delší rodinný či romantický pobyt.

Nasedněte tedy do auta a vydejte se do Královéhradeckého kraje. Jenže, ten je celkem velký a kdo ho nezná, ten bude mít s hledáním nejvhodnější dovolenkové destinace trochu problém. Smíme-li Vám v tomto ohledu radit, doporučili bychom Vám zavítat do obce Liberk. Ta je součástí okresu Rychnov nad Kněžnou.

Ačkoliv je Liberk spíše menší turistické středisko, pyšní se nevídaně velkou rozlohou. Díky tomu máte možnost spatřit téměř všechny druhy terénu. Kromě polí a luk v níže položených oblastech se tu setkáte i s mnoha zalesněnými a těžce přístupnými kopci horských hřebenů. Můžete se vydat i směrem na Zdobnice, u které je přírodní rezervace Kačerov. Výlet si ale naplánujete i do přírodní rezervace Pod Zakletým nebo k rašeliništi pod Pětirozcestím. V Orlických horách je toho ale k vidění mnohem víc. Třeba Kunštátská kaple nebo Valinův pramen. Z okolních měst je nejblíže Rychnov nad Kněžnou, Nové Město nad Metují a Vamberk.

Spojenectví strážních obcí

První písemná zmínka o Liberku pochází z počátku 14. století, kdy v něm byla zbudována tvrz. Ta měla za úkol chránit důležitou vnitrostátní stezku. V současnosti Liberk sdružuje i několik dalších obecních částí. Do stejného územního celku patří i Bělá, Hláska, Prorubky, Rampuše a Uhřínov. Každá z těchto osad má svou vlastní historii a vývoj. Některé z nich, například Hláska, měly taktéž obranný účel.

Liberk 2

Jiné zase kvůli odlehlejší poloze nahrávaly založení vojenských táborů. To je případ Prorubek, u kterých se usídlili Švédové. Říká se, že nedaleko tohoto tábora bylo i popraviště používané na zbavování nepřátel. Legendy praví, že s duchy zemřelých se tu můžeme setkávat i dnes. Rozhodně si ale nepřejte být tím nešťastníkem, který takový přízrak jednou uvidí. Traduje se, že tento člověk nedožije další rok.

Co vše jde v Liberku podniknout?

Vzhledem ke stáří a historii všech spojených obcí se můžete při pobytu těšit z velkého množství zajímavých památek. Určitě se zastavte u kostela sv. Petra a Pavla a u fary. Obě stavby Vás zaujmou tím, že jsou téměř celé ze dřeva. Dále je v Liberku několik menších církevních objektů, mezi které patří sloup se sochou Panny Marie Immaculaty, socha Ecce Homo, socha sv. Jana Nepomuckého a krucifix.

V Bělé je kostel sv. Jana Nepomuckého a několik lidových stavení. Prorubky mají kapli Panny Marie. Uhřínov má zase faru, kostel sv. Vavřince, sochu Panny Marie a sousoší Kalvárie. Určitě se ale podívejte i do skanzenu Villa Nova Uhřínov, který Vás seznámí s životem našich předků. Pokud se budete i přesto nudit, vyrazte do zámku Rychnov nad Kněžnou nebo do zámku Opočno. Velmi dobře dostupný je také zámek Doudleby nad Orlicí a zámek Litomyšl. Děti i dospělé bude dozajista bavit i expedice ke zřícenině hradu Potštejn a k zámku Potštejn.

Sport a rekreace v Liberku

I přes velkou rozlohu Liberku v něm objevíte jen tenisový kurt. Nic Vám nebrání vzít si hůlky pro nordic walking nebo šlápnout do pedálů kola. V Rychnově nad Kněžnou je atletický ovál, hřiště pro fotbal a několik tenisových kurtů. Nechybí tu ani hřiště s asfaltovým povrchem, které je univerzální hrací plochou pro několik sportů současně. V BR Sport Centru si ale zahrajete i badminton a squash. V Gapa Centru je pro změnu dráha na bowling. Ochuzeni nebudou ani nadšenci celoročního koupání, kteří se mohou svlažit v areálu plaveckého bazénu.

Liberk 3

Ani během zimní dovolené se nebudete v Liberku ani trochu nudit. Téměř na dohled od něj je Ski centrum Zdobnice a moderní Ski centrum Říčky v Orlických horách. Dobré sjezdovky má i Rokytnice v Orlických horách, kde najdete Ski areál Farský kopec a Deštné v Orlických horách, tady máte k dispozici lyžařský areál Na Špičáku. V nižších polohách, ve kterých není tak náročný terén je možné několik hodin běžkovat.

Liberk a jeho možnosti ubytování

Vzhledem k charakteru obce se orientujte na pronájem plně zařízených chalup a chat. V lesích za Uhřínovem je Vám plně k dispozici i horský penzion. V okolních destinacích si zařídíte ubytování v soukromí nebo apartmán. Jestli dáváte přednost odlehlejším horským oblastem, vsaďte na rodinnou dovolenou v prázdninovém domě, ve kterém budete mít maximální míru soukromí. A to ať už do něj přijedete s kýmkoliv.

Liberk může nově příchozím připadat jako úplný konec světa. Do jisté míry tomu tak opravdu je. Nemusíte se ale bát. Dopravní spojení s okolním světem je tu na velmi dobré úrovni. Není tedy problém vyměnit pohorky za společenský oděv a vydat se vstříc kulturním zážitkům.