Loading

Ubytování v Rohozci (okres Kutná Hora)

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion U Kováře

Rohozec (okres Kutná Hora), v obci / ve městě
Penzion vhodný pro individuální turistik

Chalupa Močovice

Močovice (Rohozec (okres Kutná Hora) 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa na statku s tenisem a bazénem!

Chalupa Podhořany u Ronova

Podhořany u Ronova (Rohozec (okres Kutná Hora) 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Útulná chalupa s krbem v horách.

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora) (Rohozec (okres Kutná Hora) 15,9 km vzdušně), v obci / v...
Komfortní ubytování, super poloha

Hotel U Jezera

Velký Osek (Rohozec (okres Kutná Hora) 19,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Restaurace, basketbal, kongres, hřiště..
1 - 5 / 5

Rohozec (okres Kutná Hora)

Rohozec (okres Kutná Hora) 1

Rohozec mezi Kutnou Horou, Čáslaví, Kolínem a Přeloučí

Rohozec je obec, která se nachází mezi městy Kutná Hora, Čáslav, Kolín a Přelouč. Má proto ideální výchozí polohu, pokud chcete tuto část ČR procestovat a poznat zblízka. I samotná obec nabízí turistům mnoho zajímavostí a především klidnou a nerušenou přírodu, ideální pro provozování různých sportů a aktivit.

Zajímavosti v obci Rohozec

Obec Rohozec leží v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. Nachází se v Polabské nížině a nedaleko Rohozce protéká drobná říčka Brslenka. První písemná zmínka o této malé obci pochází z roku 1407. Největší historickou stavbou je kostel svaté Máří Magdalény. Dále uvidíte hezkou a dobře udržovanou výklenkovou kapličku. Jihozápadním směrem od Rohozce leží přírodní památka s názvem Kamajka, kde se nachází naleziště zkamenělých mořských živočichů z geologického období křída. Okolí obce s půvabnou přírodou je ideální pro cyklisty i turisty. Krásy krajiny můžete obdivovat z rozhledny Havířská bouda (Kaňk) a rozhledny vodárenské věže v Kladrubech nad Labem.

Kam vyrazit v Rohozci za zábavou

Rohozec nabízí především příjemné výlety do čtyř nejbližších měst. Zde na Vás česká množství historických památek, jako je hrad a zámek Kolín či hrádekKutné hoře, kde najdete i České muzeum stříbra. Město Kutná Hora je díky chrámu sv. Barbory a katedrále Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pravidelně se tu koná řada kulturních událostí. Navštívit můžete zámek Žleby a hrad Vlašský Dvůr.

Rohozec (okres Kutná Hora) 2

Nedaleko od obce se nachází přehrada Vrchlice s unikátní klenbovou betonovou hrází nebo obora Žleby se vzácnými bílými jeleny. V příjemné dojezdové vzdálenosti leží ZOO Chleby. Jedná se sice o menší zoologickou zahradu, ale o to je vhodnější pro návštěvu s malými dětmi.

Pokud máte raději floru než faunu, zajeďte se podívat do Arboreta Kostelec nad Černými lesy na přehlídku zeleně typické pro severní polokouli. Na celodenní výlet pak vydá návštěva Botanické zahrady léčivých rostlin v Hradci Králové, kde se pěstují léčivé byliny pro pedagogické a výzkumné účely.

Necelých 30 kilometrů od Rohozce si můžete užít vodní radovánky v krytém Aquacentru Pardubice, v němž se na léto otvírá i venkovní sluneční pláž. Součástí komplexu je wellness, fitness a rehabilitační centrum. O něco blíže se nachází Vodní svět Kolín, kde se díky kryté i venkovní části vykoupete po celý rok.

Zvláště rodiny s dětmi ocení možnost zajet si na výlet do nedalekého Skanzenu Kouřim s ukázkami různých typů regionální lidové architektury ze 17. až 19. století. Ať už sem zavítáte v zimě nebo v létě, po celý rok se tu pořádají nejrůznější doprovodné akce a festivaly. Během zimní dovolené to z Rohozce není daleko na Ski Hluboká s umělým zasněžováním, skiparkem pro snowboardisty a vyhlášenou lyžařskou školou.

Rohozec (okres Kutná Hora) 3

Ubytování v okolí Rohozce

Rohozec je velice malá obec. Najde zde sice obchod s potravinami a dalším vybavením, ale za hotely, apartmány a penziony budete muset vyrazit do větších měst. Privátní ubytování je však možné sehnat i v malých vesničkách, jako je Rohozec.

V blízkém okolí nechybí menší apartmány a ubytovny. Apartmány jsou skvělé jako ubytování pro ty, kteří chtějí mít dostatek soukromí a ubytovny pro ty, kteří hledají levné ubytování. Kolem obce se nachází i různé chaty a chalupy vhodné na pronájem o víkendu i na delší dovolenou.

Díky nedalekému ubytování od obce není problém Rohozec v rámci poznávání této zajímavé oblasti navštívit. V Středočeském kraji Vám mnoho zajímavých zážitků přinesou nejen velká města, ale i menší vesničky, které si udržují klidnou atmosféru a nabízejí všem turistům dobře dostupnou přírodu. Návštěva Rohozce a jeho okolí bude skvělým zážitkem. Poznejte Rohozec a okolí Kutné Hory i dalších středočeských měst.