Loading

Ubytování ve Vrbovci

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Vinný sklípek U Nováků

Vrbovec, v obci / ve městě
Stylové ubytování s vinným sklípkem

Penzion U komína

Znojmo - Oblekovice (Vrbovec 4,6 km vzdušně), na okraji obce...
Moderně zařízený penzion s restaurací

Penzion Vinařství Viktorín

Tasovice (okres Znojmo) (Vrbovec 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Moderní ubytování, výborné vínko

Penzion Šťastný medvěd

Znojmo (Vrbovec 7,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Relax a komfort v centru Znojma

Rezidence Černý medvěd

Znojmo (Vrbovec 7,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní ubytování v historickém centru

Ubytování U bílé kočky

Znojmo (Vrbovec 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, v chatové osadě
Ideální chatka na rekreaci s bazénem

Penzion a Hospůdka Podyjí

Havraníky (Vrbovec 7,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Přátelské a klidné ubytování v Podyjí

Penzion U Mikuláše

Znojmo (Vrbovec 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s panoramatickou terasou

Penzion Vinařství Lintner

Tvořihráz (Vrbovec 13,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s vinným sklípkem

Penzion u Čabalů

Lukov (okres Znojmo) (Vrbovec 15,3 km vzdušně), na okraji ob...
Rodinný penzión v klidném prostředí
1 - 11 / 11

Vrbovec

Vrbovec 1

Stovky let vinařské tradice ve Vrbovci

Vrbovec patří mezi top ten největších vinařských obcí v České republice a je proslaven řadou tradičních vinných sklepů, které se vinou podél sklepní uličky nedaleko obce. Jeden z nich je dokonce otevřený celoročně, a tak máte šanci ochutnat místní víno kdykoli sem zavítáte. Obec je oblíbená hlavně od jara do podzimu v rámci vinařské turistiky.

Obec Vrbovec se nachází v okrese ZnojmoJihomoravském kraji na hranicích s Rakouskem necelých 8 kilometrů na jih od okresního města. K obci patří také osada Hnízdo a zaniklá obec Ječmeniště. První písemné zmínky o obci se objevily v roce 1243, kdy oblast kolonizovali němečtí vinaři z Porýní. Historická sklepní ulička začala vznikat roku 1727.

Mezi obecní pamětihodnosti patří především kostel Stětí svatého Jana Křtitele, socha svatého Jana Nepomuckého na návsi a sousoší Nejsvětější Trojice. V zaniklé obci Ječmeniště zůstala stát kaple Panny Marie Pomocné a kousek nad ní vinohradská búda Lampelberg. V obci najdete sportovní hřiště, možnost koupání a kulturní dům.

Zajímavosti kolem Vrbovce

Návštěvníci a turisté míří na výlet nebo na celou dovolenou ve Vrbovci především kvůli místní vinařské tradici. Okolí obce nabízí řadu příležitostí k pěším túrám a cyklo turistice po okolních vinohradech. Samotnou vesnicí prochází jedna ze značených cyklistických tras. Kolem Vrbovce protéká stejnojmenný potok, který napájí Vrbovecký rybník na východ od obce.

Vrbovec 2

Řadu možností, jak se během letní či zimní dovolené zabavit, nabízí blízké Znojmo. Z pamětihodností tu najdete unikátní románskou rotundu sv. Kateřiny, která stojí přímo uprostřed hradu ve Znojmě z dob Přemyslovců. Další rotundu sv. OldřichaHrádku u Znojma můžete navštívit zhruba 13 kilometrů od Vrbovce.

Během příznivého počasí je možné se koupat a provozovat nejrůznější vodní sporty na přehradě Znojmo. Daleko to není také k přehradě Výrovice na řece Jevišovce. Celoročně si užijete vodní radovánky v Aqualandu Moravia Pasohlávky u Novomlýnských nádrží. Jedná se o nejmodernější zařízení svého druhu v České republice. O pár kilometrů dál se nachází Aquapark Třebíč, který má o něco rodinnější atmosféru a přesto stále velké množství atrakcí.

V dobré dojezdové vzdálenosti se tyčí národní kulturní památka hrad Bítov. Zhruba stejně daleko najdete monumentální zříceninu hradu Templštejn, která se rozkládá v půvabné krajině nad údolím řeky Jihlavy. Dalšími historickými památkami v okolí jsou například zámek Miroslav nebo rozlehlý komplex zámku Dolní Kounice, ke kterému patří i klášter.

Rodiny s dětmi uvítají možnost zajet na celodenní výlet do zhruba 40 kilometrů vzdáleného Dvorního zookoutku U pipinga, kde se starají o zakrslá, exotická a chráněná zvířata. Zajímavým tipem na výlet jsou jeskyně na Turoldupřírodní rezervaci na stejnojmenném vrchu. Najdete zde největší jeskynní systém ve vápencových skalách na území České republiky. Jak už bývá na jižní Moravě zvykem, jedná se o oblast vyhledávanou především od jara do podzimu, a tak v bližším okolí Vrbovce nenajdete žádné větší lyžařské areály, nejbližší vlek Zbraslav u Brna je vzdálen přes 60 km.

Vrbovec 3

Vrbovec a nabídka ubytování

Obec Vrbovec je turisticky velmi oblíbená a tak přímo v ní i v jejím blízkém okolí najdete pestrou nabídku ubytovacích kapacit. Během letní dovolené budete mít vzhledem k poloze na jižní Moravě samozřejmě větší výběr, ale bydlení tu najdete i v zimě. Na výběr budete mít z celé řady hotelů, apartmánů a penzionů. Zvláště během prázdnin a svátků se vyplatí mít rezervaci, protože se jedná o vyhledávanou oblast. U okolních vodních ploch se budete moci ubytovat v chatkách, chalupách a kempech, kde si můžete postavit vlastní stan či karavan.

Obec Vrbovec, která se nachází v krásném vinařském kraji, láká k návštěvě především od jara do podzimu. Prostředí malé vesnice garantuje klid a ničím nerušený odpočinek během Vaší dovolené nebo výletu. V okolí je řada pamětihodností a zajímavostí, které stojí za to poznat. Samozřejmostí je také příjemné ubytování podle Vašeho gusta. Vrbovec je atraktivní turistický cíl.