Loading

Ubytování v Bohdanči

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Apartmány Veleta

Bohdaneč, na okraji obce / města
Apartmány na Kutnohorsku

Chalupa Močovice

Močovice (Bohdaneč 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa na statku s tenisem a bazénem!

Hotel Kouty

Ledeč nad Sázavou (Bohdaneč 17,2 km vzdušně), na samotě, v lese
Místo klidu a rovnováhy, u rybníka!

Villa Amenity

Světlá nad Sázavou (Bohdaneč 17,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování v super lokalitě

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora) (Bohdaneč 19,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Komfortní ubytování, super poloha
1 - 5 / 5

Bohdaneč

Bohdaneč 1

Navštivte Bohdaneč v okrese Kutná Hora

Když se řekne Bohdaneč, většině lidí asi napadnou známé lázně v okrese Pardubice. Možná ani Vy nevíte, že existuje i obec Bohdaneč, která se nachází v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. Přibližně 20 km na sever od Bohdanče leží okresní město Kutná Hora a 9 km na jihozápad Zruč nad Sázavou. Obcí protéká Ostrovský (též Pilský) potok, který je přítokem řeky Sázavy.

První písemná zmínka o vsi pochází z r. 1233, okolo r. 1510 byla povýšena na město. Záznamy v místních kronikách dokazují, že ve vsi mělo dlouhou tradici pálení – výroba domácí pálenky. I v současnosti zde působí palírna, která vyrábí kvalitní ovocné destiláty výhradně přírodními postupy.

Nyní je Bohdaneč vesnička s počtem obyvatel okolo 420 a pěti satelitními osadami: Prostřední Vsí, Šlechtínem, Řeplicemi, Kotoučovem a Dvoreckem. Nejvýznamnější památkou obce je gotický kostel Zvěstování Panně Marii z druhé poloviny 13. století s barokní farou. Na kraji obce jistě nepřehlédnete památkově chráněnou zděnou výklenkovou barokní kapli se stanovou střechou. V její bezprostřední blízkosti roste památný strom – lípa. Počátky obou sahají do poloviny 19. století.

Jestli chcete získat pěkný pohled na obec, zajděte si na nedalekou rozhlednu Bohdanka, která patří k nejvyhledávanějším zajímavostem Bohdanečska. Je to originální stavba postavena z tzv. kulatého dřeva za pomoci ocelových spojů. V současnosti je se svou výškou 52,2 údajně nejvyšší stavbou svého druhu v Evropě, na vyhlídkovou plošinu musíte vystoupat 216 schodů.

Poznávejte krásy okolí Bohdanče

Regionem prochází hustá síť turistických stezek vhodných pro turisty i cyklisty. Širším okolím obce vede i přes 200 km cyklotras. Dvě naučné stezky procházejí přímo Bohdančí. O jejich zaměření vypovídají názvy „Putování po vodních plochách“ a „Historie českého sklářství". Na vybraných zastávkách si můžete na cedulích přečíst vysvětlující text k historii i přírodním zajímavostem regionu.

Bohdaneč 2

Tím, že se tu nachází spousta větších či menších rybníků, rybníčků a potoků, na své si přijdou hlavně rybáři. V nedaleké obci se nachází kulturní a technická památka sklárna – Huť Jakub Tasice. Byla založena na konci 18. století a nyní je z ní sklářský skanzen.

Byl by hřích nenavštívit městečko Zruč nad Sázavou, když jste v Bohdanči. Na návrší nad městem stojí na místě původního gotického hradu zámek Zruč nad Sázavou, který je kulturní památkou ČR. Kromě krásných nástěnných a stropních maleb, obrazů a dobového zařízení, je zde k vidění stálá expozice „Království panenek“. Nádherný pohled se Vám naskytne na hrad Ledeč nad Sázavou, vypínající se na vysokém ostrohu nad řekou Sázavou vévodící kraji i městu Ledeč nad Sázavou.

Největším lákadlem na výlet pro Vás bude zřejmě okresní město Kutná Hora. Na seznam kulturních památek bylo město zapsáno především díky historickému jádru s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Kromě toho za zhlédnutí stojí i Vlašský dvůr, kostel sv. Jakuba, jezuitská kolej, klášter řádu sv. Voršily a jiné. Co se týče historických památek, kromě zámků si můžete prohlédnout i hradní zříceniny. Nad městem Třemošnice je to zřícenina hradu Lichnice a u Humpolce je to zřícenina hradu Orlík nad Humpolcem.

Příjemné osvěžení během letní dovolené Vám přinese koupání v okolních rybnících, koupalištích a jiných vodních plochách. Za nepříznivého počasí anebo mimo letní sezonu Vám svoje služby poskytne moderní aquapark Vodní svět Kolín.

Lyžařský areál Šibeniční vrch v obci Mnichovice nedaleko Prahy, je vhodný zejména pro začínající lyžaře a rodiny s malymi dětmi. Asi 48 km ve vzdušné vzdálenosti východním směrem, nedaleko od Chrudimi, vyzkoušejte sjezdovky Ski Hluboká. Tu si dobře zalyžujete a sjedete na snowboardu, i když patříte k pokročilejším lyžařům. V těchto lyžařských střediscích kromě sjezdovek najdete i upravované běžecké tratě.

Bohdaneč 3

Možnosti ubytování v Bohdanči a okolí

Poklidná vesnička Vás velmi ráda přivítá během Vaší dovolené a určitě nabídne i vhodné místo, kde budete moci strávit chvíle pobytu v Bohdanči. Vyberte si jaký typ ubytovacího zařízení Vám bude nejvíc vyhovovat. Jestli už to bude komfortnější ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech anebo ubytování v soukromí.

K rozhodnutí Vám možná přispějí informace, které najdete na webových stránkách města či konkrétních ubytovacích zařízení. Jestliže Vám nevyhovuje žádné z těchto uvedených možností, v okolí Bohdanče jich najdete více a možná i jiné typy.

Takže jestli chcete strávit svou dovolenou v prostředí krásné přírody, v krajině hlubokých lesů, romantických jezírek a vysokých skal, navštivte Bohdaneč u Kutné Hory. Najdete zde bohaté možnosti relaxace i aktivního odpočinku, v letní sezoně či mimo ní, v každém ročním období.

Názory a doporučení

Jana Zahradkova (starší pár - návštěvník) 8.7.2019
Rozhledna