Loading

Ubytování v Bratronicích (okres Kladno)

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Bydlení u Babičky

Bratronice (okres Kladno), v obci / ve městě
Stylové apartmány v oblasti Křivoklátska

Ubytovna Na hrázi

Beroun (Bratronice (okres Kladno) 11,8 km vzdušně), v obci...
V klidném prostředí, blízko centra

Pension Primus

Beroun (Bratronice (okres Kladno) 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Snídaně, venkovní bazén, moderní pokoje

Chatová osada Višňová - Hájek

Roztoky (okres Rakovník) - Krivoklát (Bratronice (okres Kladno) 12,6 km vzdušně), m...
Chaty, stany, s restaurací, u řeky

Ubytovna Buštěhrad

Buštěhrad (Bratronice (okres Kladno) 15,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování za příznivé ceny

Apartmán Boroví

Srbsko (Bratronice (okres Kladno) 17,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Komfort, na klidném místě, u lesa!

Hotel Art Star

Hostivice (Bratronice (okres Kladno) 17,5 km vzdušně), v obc...
V blízkosti letiště 12 km

Hotel Karlštejn

Karlštejn (Bratronice (okres Kladno) 19,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Luxusní pokoje pod hradem Karlštejn

Penzion Vinice Karlštejn

Karlštejn (Bratronice (okres Kladno) 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje pod Karlštejnem

Apartmán Steak - Hredle

Hředle (okres Beroun) (Bratronice (okres Kladno) 19,5 km vzdušně), na okraji obce...
Krásný apartmán, soukromí, restaurace
1 - 10 / 10

Bratronice (okres Kladno)

Bratronice (okres Kladno) 1

Bratronice na okraji CHKO Křivoklátsko

Bratronice jsou obec v okrese Kladno ve Středočeském kraji. Leží 13 km na jihozápad od Kladna, 15 km na sever od Berouna a 32 km na západ od hlavního města Prahy. Obec je situována na hranici Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a Přírodního parku Povodí Kačáku, geograficky na území České vysočiny.

První dochované písemné zmínky o obci pocházejí ze 13. století. Obec byla založena při lovecké stezce českých knížat, vedoucí z Prahy do Zbečna a na Křivoklát.

Významnou sakrální památkou obce je pozdně barokní kostel Všech svatých z poloviny 18. století. Západně od kostela roste památný strom – tzv. Bratronická lípa, vysoká asi 20 metrů, několik metrů nad obcí památný Hamouzův dub. Dalšími zajímavými objekty jsou kaplička Panny Marie z r. 1846 a kříž nad místní částí Dolní Bezděkov. Z dob před a během 2. světové války se dochovalo na území obce několik vojenských bunkrů, jeden z nich je zpřístupněný veřejnosti a nachází se v něm menší muzejní expozice.

Tipy na výlety v okolí Bratronic

Okolí Bratronic má pahorkatinný mírně zvlněný terén protkaný sítí značených pěších turistických tras. Po všech silnicích vedoucích z Bratronic vedou cyklistické trasy systému Křivoklátské okruhy. K nejkrásnějším zážitkům patří pěší a cyklistické výlety romantickým údolím Kačáku.

Pěknou procházku si udělejte s celou rodinou nebo i sami například do nedalekého Horního Bezděkova, který je od Dolního Bezděkova vzdálen necelé 3 km, od Bratronic 5 km východním směrem. Dospělí se zde mohou věnovat golfu na 12jamkovém golfovém hřišti, tenisu nebo plážovému volejbalu, děti se určitě zabaví v minizoo. K dispozici pro všechny jsou i vyjížďky na koni či koupání v hotelovém bazénu. Toto vše poskytne sportovně – rekreační areál, úplná oáza sportu a rekreace uprostřed malebných křivoklátských lesů.

Jihozápadním směrem, asi 10 km od Bratronic navštivte Zbečno, obec s historií sahající do dob prvních Přemyslovců. Najdete v ní jednu z nejstarších veřejnosti zpřístupněných památek lidové architektury ve Středních Čechách – roubený Hamousův statek a přímo naproti kostel sv. Martina.

Bratronice (okres Kladno) 2

Přibližně 11 km na severozápad od Bratronic leží zámek Lány. Od r. 1921 je majetkem státu a oficiálním sídlem presidentů ČR. Součástí zámeckého areálu kromě zámku je anglický park, rybník Bahňák, obora a palmový skleník. Na jih od Bratronic najdete další překrásný zámek – Nižbor, původně gotický hrad, dnes barokní skvost nad řekou Berounkou. Dnes v něm sídlí informační středisko keltské kultury. Z hradů je třeba zmínit zejména 15 km jihozápadně vzdálený hrad Křivoklát, 25 km jihovýchodně hrad Karlštejn a nádhernou zříceninu hradu Okoř ve stejnojmenné obci.

Rozhledna Veselov je 12 m vysoká dřevěná rozhledna připomínající triangulační pyramidu mezi obcemi Velká Dobrá a Družec. I když není vysoká, poskytne Vám pěkný výhled do okolní krajiny. Rozhledna Kožova Hora leží asi 10 km na severovýchod od Bratronic, nedaleko Kladna ve stejnojmenném lesnatém návrší. Z výšky 31 m tu můžete obdivovat krásu okolitých lesů, pohled na Kladno i západní okraj Prahy.

Z přírodních zajímavostí si nenechte ujít především Koněpruské jeskyně, výlet sem můžete klidně spojit s prohlídkou nedalekého Berouna.

Jestliže nebudete mít právě štěstí na počasí, můžete se z Bratronic vydat na návštěvu okolních měst, kde každý najde to, co ho zajímá. Ať už jsou to nákupní centra či stylové obchůdky, muzea, galerie, historické a kulturní památky nebo různá sportovní zařízení. Daleko to nebudete mít do Berouna, Rakovníka, Slaného či přímo do hlavního města Prahy. Na Prahu Vám nebude stačit ani celý jeden den, takže si tu klidně zajistěte nocleh, za dva dny toho přece jen stihnete víc.

Možnosti letní a zimní rekreace v okolí Bratronic

Příjemné osvěžení během teplých letních dní si můžete vychutnat při koupání na koupališti obce Vinařice. Ani za nepříznivého počasí nebo mimo letní sezonu se koupání nemusíte vzdávat, užijete si ho v aquaparcích. Nedaleký Aquapark Kladno a 18 km na jih vzdálený Aquapark Beroun Vám nabízí bazény pro děti i dospělé, zábavu si užijete i na četných vodních atrakcích, odpočinek a relaxaci najdete ve wellness. Nejblíž to ale budete mít do Horního Bezděkova, kde je k dispozici nejen hotelovým hostům krytý bazén.

Bratronice (okres Kladno) 3

V zimě si kromě aquaparků můžete užít běžecké lyžování, snowboarding či sjezdové lyžování v lyžařských střediscích Středočeského kraje, jižním a jihovýchodním směrem od Prahy. Umožní Vám to Ski areál Chotouň a Ski areál Šibeniční vrch.

A co ubytování v Bratronicích?

K tomu, aby Vaše dovolená probíhala co nejlépe, je důležité zajistit si vhodné ubytování. Bratronice nejsou zvlášť rozlehlá obec, ale o dobré ubytování tu nebudete mít nouzi. Nachází se tu totiž několik chatových osad, chaty a chalupy. Nechybí ani penziony, které Vám mimo ubytování nabídnou i vyhlášenou restauraci zaměřenou na českou kuchyni. Jestli ani to Vám nevyhovuje, zkuste to potom s ubytováním v soukromí.

Podobná ubytovací zařízení jako v Bratronicích, najdete určitě i v obcích v blízkém okolí, nejvíce kapacit všeho druhu Vám nabídnou zejména větší města. Klid a soukromí, které ale nabízí Bratronice, Vás přesvědčí o tom, že se vyplatí zůstat zde a odsud i podnikat výlety do zajímavého a malebného okolí.