Loading

Ubytování v Čelákovicích

(0 objektů + 5 objektů v okolí 25 km)

Slatinné lázně Toušeň

Lázně Toušeň (Čelákovice 2,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázeňský hotel nedaleko Prahy

Penzion u Háje

Lysá nad Labem (Čelákovice 6,2 km vzdušně), v obci / ve měst...
Cenově výhodné pokoje u lesoparku

Ubytování Sokol Úvaly

Úvaly (Čelákovice 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování za nízkou cenu

Penthouse Letňanské zahrady

Praha - Letňany (Čelákovice 16,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmán s vířivkou a saunou

Hotel Golden Golem

Praha - Březiněves (Čelákovice 19,0 km vzdušně), na okraji o...
Jen 15 minut od centra Prahy!
1 - 5 / 5

Čelákovice

Čelákovice 1

Čelákovice - dovolená na břehu Labe

Čelákovice se nachází ve Středočeském kraji, východně od Prahy a podle toho také spadají do okresu Praha-východ. Město se skládá z městské části, která tvoří centrum a obytné čtvrti. Dále jsou k městu připojeny části Sedlčánky, Záluží a také Císařská Kuchyně, což jsou části vesnického charakteru.

Díky své poloze je město výborně přístupné po silnici i železnici - leží na frekventované trati Praha - Kolín. Pokud sem chcete vyrazit, stačí si jen vybrat dopravní prostředek a vyrazit do Čelákovic.

Historická místa v Čelákovicích

Historie města Čelákovice se začala psát v roce 1211, kam sahají první dochované písemné záznamy. Toto území ale bylo osídleno už o mnoho let dříve. V rámci toho, že se jedná o lokalitu u řeky, v úrodném kraji a blízkosti Prahy, tak je to i logické, že se zde už dávno usazovali naši předci. Něco o jejich životě a kultuře se můžete dozvědět z návštěvy Muzea Čelákovice, které disponuje různými archeologickými nálezy z této oblasti.

Muzeum Čelákovice je umístněno v nejvzácnější budově, kterou můžete ve městě najít. Jedná se o středověkou tvrz, vybudovanou na přelomu 13. a 14. století v gotickém stylu s pozdějšími renesančními úpravami. Dnes je přístupná veřejnosti, která může navštívit expozici muzea a různé doprovodné akce, které muzeum připravuje.

S tvrzí sousedí i zdejší kostel Nanebevzetí Pany Marie. Kostel je ještě o pár let starší než tvrz a patří mezi první stavby, které v Čelákovicích stály, a je o nich dochován záznam. Dalšími stavbami s historickou hodnotou jsou budova děkanství a Volmanova vila. Centrum města tvoří Náměstí 5. května, kterému dominuje budova radnice z roku 1711. Kromě radnice můžete v centru využít služeb restaurací, kaváren, cukráren a dalších podniků vhodných pro odpočinek a načerpání sil k dalším prohlídkám Čelákovic.

Jak využít volný čas v Čelákovicích?

Čelákovice nabízejí mnoho volnočasových aktivit, které využívají jak místní obyvatelé, tak turisté. Díky přítomnosti řeky Labe a dalších vodních ploch jsou Čelákovice velice populární mezi rybáři. V Čelákovicích se také nachází plavební komora, nebo také zdymadlo, jehož provoz zaujme především technicky zaměřené turisty.

Čelákovice 2

V letních měsících je velice populární jezero Cucovna. Toto jezero vzniklo zaplavením pískovny a dodnes disponuje velmi čistým prostředím, takže je to skvělé místo ke koupání. Po celý rok je k osvěžení ve vodě možno využít místní plavecký bazén. Sportovci určitě ocení Čelákovický sportovní areál na břehu Labe. Tady se nachází i kurty na tenis, volejbal, nohejbal a plážový volejbal.

Pokud jste příznivci turistiky, tak určitě oceníte naučnou stezku „Labe - krajina a člověk“, která vede z Čelákovic do Lysé nad Labem. Stezka je vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty. Cyklisté mohou vyrazit i po cyklotrase Pojizeří. V zimním období můžete využít zamrzlé vodní plochy k bruslení a naučnou stezku pro výpravu na běžkách.

Tipy na výlety v okolí Čelákovic

Dorazili jste na dovolenou do Čelákovic a máte pocit, že už jste tam vše viděli a vyzkoušeli? Tak neváhejte sednout do auta, na kolo, do vlaku, případně do vlaku naložit kolo a vyrazit prozkoumat blízké okolí. Ve velmi dobré vzdálenosti je mnoho cílů pro krásný výlet.

Nemůžeme začít asi ničím jiným než hlavním městem Prahou. Centrum Prahy a Čelákovic dělí cca 25 km, takže pokud se chcete podívat do matinky stověžaté, tak jsou Čelákovice ideální startovací pozice. Co je k vidění v Praze asi nemá smysl rozebírat, jednoduše vše - od ZOO, muzeí, divadel až po Hradčany i celou řadu více či méně známých míst.

Podívejme se ale i na několik méně známých, ale stejně krásných a méně rušných míst, které stojí za to navštívit. Nejen příznivci historie budou okouzlení dvěma krásnými zámky, které se nachází v blízkých městech Brandýs nad Labem a Lysá nad Labem. Stejnojmenné zámky jsou dominantami obou měst.

Zámek Lysá nad Labem nemá bohužel interiéry přístupné veřejnosti, ale i zámecké zahrady stojí za návštěvu. Vše Vám vynahradí zámek Brandýs nad Labem, který je krásný, historicky zajímavý a kompletně přístupný veřejnosti. V minulosti jej obývaly postavy jako Rudolf II., Marie Terezie nebo poslední český král Karel I. Pokud zámek navštívíte, pochopíte proč je tak okouzlil.

Hlavně v létě stojí za to využít přírodní koupaliště jezero Lhota. To disponuje 25 ha vodní plochy, čistou vodou bez chemického čištění, písečnou pláží a službami, na které jsme u vody zvyklí - občerstvení, půjčovna lodiček a sociální zázemí. Česko sice nemá moře, ale jezero Lhota mu může směle konkurovat.

Především během projížďky na kole po okolí Čelákovic si můžete udělat hezkou zastávku u zříceniny hradu Jenštejn, rozhledny Vinice nebo ve skanzenu Přerov nad Labem, který prezentuje lidovou architekturu a život na české vesnici od 18. do 20. století.

Pokud jste do Čelákovic dorazili v zimě, tak kola můžete nechat doma a naopak si přibalte lyže. Do hodiny jízdy autem se nachází ski areál Šibeniční Vrch a ski areál Chotouň. Po dálnici D10 to také není daleko na Liberecko, které je ski areály poseté. Za hodinku můžete být taky například ve ski areálu Vesec.

To bylo jen několik tipů na výlety z Čelákovic, ale určitě by se našlo mnohem více zajímavých míst, kam během dovolené vyrazit. Jedná se o kraj, který má bohatou historii, ze které můžeme dodnes čerpat, něco nového se dozvědět nebo se odreagovat v krásné polabské přírodě.

Čelákovice 3

Kde se v Čelákovicích ubytovat?

Ať už jste na dovolené v Čelákovicích na kole, na rybách, s lyžemi nebo jen tak volně, tak určitě budete potřebovat ubytování. Čelákovice nabízejí dost možností, ze kterých si můžete vybrat. Levné ubytování se dá sehnat například v ubytovně, příjemně zařízených apartmánech anebo v rámci ubytování v soukromí.

Ve vesnických částech je také nabídka chalup a chat k pronájmu. Stylově zařízené chatky k pronájmu jsou také k dispozici na břehu řeky Labe, což ocení především rybáři a vodáci. Ve městě jsou hotely a penziony, které nabízí pokoje a apartmány různých kvalit a cenových relací, takže uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

Pokud jste se rozhodli navštívit Čelákovice, tak ubytování určitě najdete a dovolená v Polabí pro Vás bude skvělým odpočinkem. Možná poznáte místa, o kterých jste dosud jen slyšeli, ale na vlastní oči Vás určitě okouzlí, takže se sem budete rádi vracet.