Loading

Ubytování v Hamru

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Škorničkův statek

Hamr, v obci / ve městě, v centru města
Nové apartmány, klid a pohoda

Ubytování Jana

Chlum u Třeboně (Hamr 1,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v CHKO Třeboňsko

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Dvory nad Lužnicí (Hamr 10,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Jsme rájem pro rodiny s dětmi...

Penzion U Machů

Třeboň (Hamr 10,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem

Pístina 33

Pístina (Hamr 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Pohodlné ubytování až pro 24 osob

Penzion u sv. Antonína

Pístina (Hamr 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování na břehu rybníka

Vila Adéla

Třeboň - Na Kopečku (Hamr 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Na cyklostezce, soukromí zaručeno

Ubytování u rybníka Svět

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hamr 11,9 km vzdušně), v...
Cenově výhodné ubytování při Třeboni

Ubytování U hrobky

Domanín (okres Jindřichův Hradec) (Hamr 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmán v blízkosti Třeboně

Penzion U Třeboňské madony Třeboň

Třeboň (Hamr 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s bohatými wellness službami
1 - 36 / 36

Hamr

Hamr 1

Dovolená v království rybníků

Obec Hamr leží v Jihočeském kraji, konkrétně v okresu Jindřichův Hradec. Hamr je obklopen řadou malebných a hlubokých lesů, které čas od času protne hladina některého z rybníků. Pokud by Vás však okolní příroda přestala bavit, dostatečné kulturní vyžití Vám nabídne nedaleká Třeboň či onen vzdálenější Jindřichův Hradec.

První zmínka o obci pochází ze 16. století. K osídlení zdejšího kusu země však došlo už o několik let dříve. I když se v období formování našeho státu jednalo o relativně pustý kus přírody, byl o něj velký zájem jak ze strany Čechů, tak Rakušanů.

Za pozdní zmínku o dnešní obci může především fakt, že kvůli četným sporům těchto dvou národností bylo místo dnešního Hamru až do 16. století na území Rakouska. V 16. století také proběhla výstavba většiny rybníků v okolí. Ty sloužily především jako podpora zdejších mlýnů a hamrů, které výrazně napomohly ke zvýšení ceny zdejšího území. V současné době jsou rybníky i okolní příroda velmi vyhledávanou turistickou destinací. Především pro krásu a klid, které svým návštěvníkům nabízí.

Hamr 2

Kam vyrazit na výlet?

Vzhledem k velikosti Hamru v něm příliš mnoho památek nenajdete. Jedná se hlavně o Kříž z konce 19. století, Památník padlým a zemřelým vojínům a Kapli sv. Jana Nepomuckého. O ní však nejsou dochovány žádné informace, které by přibližovaly účel jejího vzniku. 

Z důvodu, že je Hamr v poměrně odlehlém koutě pohraničí, budete muset při návštěvě památek v okolí počítat s nutností delšího cestování. Zato máte jistotu, že se Vám královsky vyplatí. Jednou z perel je bezpochyby Český Krumlov. Toto město se díky své kráse zaslouženě dostalo na světový seznam UNESCO. Rozhodně Vám doporučujeme návštěvu místního zámku. Zbytek odpoledne pak můžete strávit procházkou po vcelku zachovalých historických uličkách.

Pokud se Vám ale z časových důvodů nechce cestovat příliš daleko, vydejte se ke zřícenině hradu Landštejn. Uvidíte ji již z dalekého okolí, jak se tyčí nad okolní krajinou. Oproti řadě jiných zřícenin se dochovala poměrně značná část původní podoby hradu.

Hamr 3

Hamr a sportovní možnosti

V létě se zajeďte vykoupat do Aquaparku Jindřichův Hradec. Je potřeba však mít na paměti, že v zimě z koupání v něm nic nebude. Je v provozu pouze během letní sezóny. Přírodního koupání si dosyta užijete v nádrži Humenice, která je vhodná i pro provozování rybolovu.

V zimních měsících jistě oceníte řadu atraktivních lyžařských středisek. Dobře si zalyžujete například v Lipně nad Vltavou či Nové Huti. Je však nutné počítat s tím, že obě i další střediska jsou od Hamru vzdálená delší kus cesty.

Cenově dostupné ubytování v Hamru

Ačkoliv je Hamr spíše menší obec, je Vám tu k dispozici široká škála druhů ubytování. Nejdostupnější variantou je možnost ubytování v některém z mnoha penzionů a apartmánů.

Poměrně pestrá je i nabídka ubytování v soukromí. Skromnější cestovatelé pak jistě ocení ubytování v rekreačním areálu, který svým návštěvníkům nabízí možnost ubytování v řadě chalup a chat.

Hamr je skvělým výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí objevovat krásy jihu Čech. Určitě nebudete své návštěvy litovat.