Loading

Ubytování ve Vidimi

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Skalní domek

Vidim, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Zimořský domek

Dolní Zimoř (Vidim 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec (Vidim 4,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / n...
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Chalupa Vojtěchov

Mšeno (Vidim 5,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u lesa

Penzion V Údolí

Mšeno - Olešno (Vidim 5,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion v srdci Kokořínska!

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa) (Vidim 8,2 km vzdušně), na samotě,...
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Statek U Horkých

Snědovice (Vidim 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Velkolepý statek s dobovým interiérem

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa) (Vidim 14,2 km vzdušně), v obci / v...
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa) (Vidim 14,5 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Cenově výhodné chatky u pláže

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa) (Vidim 14,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel
1 - 12 / 12

Vidim

Vidim 1

V srdci Kokořínska

Když už se chystáte na dovolenou, pak si určitě zvolte destinaci, která Vám nabídne jak krásnou přírodu, tak velké množství památek. V případě, že stále nemáte jasno, kam přesně chcete jet, určitě neprohloupíte, pokud vsadíte na všemi oblíbený Středočeský kraj. Jen kousek od jeho hranice s krajem Libereckým se nachází obec Vidim.

Možná si řeknete, že kromě názvu na ní není nic zvláštního. Ve skutečnosti je Vidim, která spadá do okresu Mělník, drahocenným klenotem mezi všemi. Je totiž přímo v srdci chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.

Jak už jistě tušíte, Kokořínsko je jednou z TOP destinací na území Čech. A není se vůbec čemu divit. Kromě hlubokých lesů a skalních útvarů tu objevíte i celou řadu kulturních a přírodních památek. Z Vidimi zakrátko podniknete túru ke Kokořínskému dolu, Kosteleckým borům či k několika mokřadům. Protože se ale jedná o velmi řídce osídlenou oblast, v případě cestování do dalších destinací se budete muset spokojit jen s menšími obcemi. Úplně nejblíže jsou od Vidimi Medonosy, Dobřeň a Tupadly.

Bouřlivé politické kejkle

Poprvé se o Vidimi dozvídáme ve 13. století. Nevíme však určitě, zda šlo o čas jejího vzniku, nebo tu už nějakou dobu stála. Nejspíše je však starší, jelikož se o ní hovořilo v souvislosti s vypořádáním majetkových poměrů. Někdy v tu dobu byla také zaznamenána existence malého hradu, který ve Vidimi stál.

I když nevíme, že by se Vidim stala dějištěm jakéhokoliv drancování či plenění ze strany domácích či zahraničních armád, velmi často střídala své majitele. Může za to především fakt, že jen pár kilometrů od ní stojí několik velmi významných hradů. I samotná Vidim se v pozdějších stoletích dočkala svého vlastního zámku. K tomu však došlo nejspíš až v době po občanském povstání, kdy byla téměř zničena. Krize se však podařilo úspěšně zažehnat a z Vidimi se tak stal oblíbený cíl rekreantů ze všech koutů Čech.

Vidim 2

Tohle musíte vidět!

Ve Vidimi na Vás čeká neuvěřitelné množství pamětihodností. Je jich dokonce tolik, že si myslíme, že je během jednoho pobytu nestihnete všechny navštívit. Proto Vám doporučujeme, abyste si pro dovolenou na Kokořínsku vyhradili dostatečné množství času, který v něm strávíte.

Co se týče dominantních staveb, ty jsou ve Vidimi dvě. První z nich je kostel sv. Martina. Tou druhou je zámek Vidim, který však v současné době slouží jako domov pro seniory. Určitě si ale udělejte procházku historickým středem obce.

Kromě kaple sv. Václava budou Vaše oči přecházet z množství dobových usedlostí a roubenek, z nichž každá na Vás dýchne svým osobitým kouzlem. Opravdu netradiční je i prohlídka skalních obydlí, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti místního hřbitova.

Cestujete-li s dětmi, nebo v případě, že Vy sami jste milovníky českých hradů a zámků, neměl by Vám uniknout hrad Kokořín. Jestli se rádi bojíte, jasnou volbou je i komentovaná prohlídka hradu Houska. O něm se traduje, že je nejstrašidelnějším hradem u nás. Proč? Protože se říká, že pod hradní kaplí je průrva, která vede přímo do pekla. Vyhledávané jsou však i hrady Bezděz a Helfenburk. Opravdovou romantiku zažijete i v situaci, kdy si za cíl své cesty vyberete horu Říp, na které stojí rotunda zasvěcená sv. Jiří.

Kam za aktivním pohybem?

Vidim nedisponuje žádným volnočasovým hřištěm. Stačí se však rozhlédnout a hned Vás napadne, jak využít okolní prostředí. To nahrává turistům, cyklistům i běžcům. Za okamžik stanete i na březích Máchova jezera. To je vhodné především k plavání, ale můžete si u něj vypůjčit i šlapadlo či loď. V dobré vzdálenosti od jezera je také lanový park a areál pro výuku některých vodních sportů. Není tedy důvod, proč byste nemohli vyzkoušet například adrenalinovou jízdu na lyžích.

Co se týče lyžování, s ním je to ve Vidimi trochu složitější. Pokud máte auto, rozhodně neprohloupíte, když sbalíte sebe i děti a pojedete na svah Ski areálu Polevsko. Druhým lokálním svahem je lyžařské středisko Jedlová. Mimo chráněnou krajinnou oblast je pak možné i běžkovat.

Vidim 3

Vidim z hlediska ubytování

Vidim je opravdu maličká. Proto nečekejte, že budete mít v rámci množství ubytovacích kapacit nějak na výběr. Celé Kokořínsko je proslulé tím, že je v něm velké množství lesních chalup a chat. Nezřídka jsou některé z nich roubenky. Na okraji obce fungují i cenově dostupné apartmány, které Vám dopřejí komfort srovnatelný s domovem. Mimo Vidim pak najdete i větší hotely, penziony či ubytování v soukromí.

Kdo chce mít všechny památky Kokořínska jako na dlani, pro toho by měla být Vidim volbou číslo jedna. Zdejší krásné a poklidné prostředí se hodí jak pro rodiny s dětmi, tak i pro páry, které chtějí prožít chvíle nasycené romantickými zážitky. Krásně je tu totiž celý rok.