Loading

Ubytování v Dolní Zimoři

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Zimořský domek

Dolní Zimoř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa

Skalní domek

Vidim (Dolní Zimoř 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Chalupa Vojtěchov

Mšeno (Dolní Zimoř 8,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u lesa

Penzion V Údolí

Mšeno - Olešno (Dolní Zimoř 8,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Penzion v srdci Kokořínska!

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec (Dolní Zimoř 8,9 km vzdušně), na samotě, u le...
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Statek U Horkých

Snědovice (Dolní Zimoř 11,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Velkolepý statek s dobovým interiérem

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa) (Dolní Zimoř 12,8 km vzdušně), na...
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa) (Dolní Zimoř 18,9 km vzdušně), v ob...
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa) (Dolní Zimoř 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města, v l...
Cenově výhodné chatky u pláže

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa) (Dolní Zimoř 19,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel
1 - 10 / 10

Dolní Zimoř

Dolní Zimoř 1

Za romantikou i dobrodružstvím na Kokořínsko Dolní Zimoř

Kdo plánuje letošní dovolenou prožít ve Středočeském kraji, ten by měl zapomenout na Prahu a na místo toho zamířit do české přírody. Ta mu nabídne nejen svá krásná zákoutí, ale i mnoho významných hradů a zámků. V tomto ohledu bychom Vám doporučili zakotvit v okrese Mělník, do kterého spadá obec Dolní Zimoř.

Dolní Zimoř je malá vesnička ležící mimo frekventované silniční tahy. Její největší devizou je poloha. Částečně zasahuje do chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. To je známé jak pro své hluboké lesy vhodné k procházkám a výletům, tak skalními městy. Ty každoročně přilákají tisíce českých i zahraničních turistů.

Z Dolní Zimoře je dobře dostupná přírodní památka Želízky. Rostou tam některé druhy vysoce chráněných rostlin, jakými jsou třeba koniklec a kosatec. Na ni navazuje přírodní památka Na oboře, která je domovem různých druhů brouků, hadů a motýlů. Příjemně strávený čas prožijete i u Strání Truskavenského dolu. Pro ni je typický výskyt neobvyklých druhů pavouků. Podobně jsou na tom i Stráně Hlubokého dolu. Z okolních středisek je nejblíže Kokořín. Dále pak Želízy, Tupadly a Liběchov.

Dolní Zimoř  v lesích plných banditů

První zmínka o Dolní Zimoři pochází z první poloviny 17. století. Díky legendám však byla známá už o dvě staletí dříve. Jedno ze sousedních středisek bylo sužováno duchem zemřelého pastýře. Dlouho si s ním nikdo nevěděl rady. Až do doby, kdy se o slovo přihlásil poustevník Fríduš, který pocházel ze Zimoře.

Ani v 19. století nebylo v okolí Dolní Zimoře příliš bezpečno. Husté lesy nahrávaly organizovanému zločinu. Na Kokořínsku se usadila skupina loupežníků pod vedením Domine ze Zimoře. I když se všechny lapky podařilo pochytat a potrestat, samotný Domin dostal jen velmi mírný trest. Během loupežného přepadení totiž ušetřil zdraví mlynářky, která nedokázala z ruky sundat svůj drahocenný prsten. Dnes je Dolní Zimoř příjemným místem pro trávení pohodové partnerské i rodinné dovolené.

Dolní Zimoř 2

Zajímavosti v Dolní Zimoři a okolí

V Dolní Zimoři není žádná pamětihodnost hodná návštěvy. Stačí ale zajet do sousedních Želíz, ve kterých jsou Čertovy hlavy a jeskyně Klácelka.

Za Truskavnou je také jeskyně Rozbořenka. U Kokořínského Dolu jsou skalní stěny Hýtky, rybník Kačírek a v neposlední řadě také malebný hrad Kokořín. Na dohled od něj je malá kaple Kokořín, která stojí samostatně v polích.

Budete-li pokračovat ve své cestě dál, při cestě narazíte na známé skalní útvary nazývané Mšenské Pokličky. U Vojtěchova je studánka pod Bílou skálou v Boudecké rokli. Jen kousek od ní jsou Jestřebice s Jestřebickými pokličkami a Mechovou roklí.

Od prvních zmíněných Pokliček ale můžete zvolit i jinou trasu. Ta Vás provede k Průsečným skalám, Švédským valům a k jeskyni Obraznici až do Romanova. Pokud nechcete chodit jen po skalách a po lese, jeďte na prohlídku zámku Veltrusy. Velmi hezký je i zámek Nelahozeves a zámek Mělník. Sázkou na jistotu je i výšlap na památnou horu Říp, ze které se Vám naskytne výhled na celou oblast Českého středohoří.

Dolní Zimoř kde si tady zasportovat?

Největší možnosti Dolní Zimoře spočívají v pěší turistice a cyklistice. Proto si určitě přibalte dobré boty, batoh a nezapomeňte ani na své kolo. Komu tyto sporty nic neříkají, ten jistě využije lokální tenisový kurt. Želízy mají půjčovnu elektrokol a venkovní koupaliště. To je součástí místního kempu. V Mělníku je tenisový kurt, fotbalové hřiště, koupaliště a krytý plavecký bazén. Nechybí v něm ani atletický ovál a několik tělocvičen.

Během zimní dovolené si zabruslíte na zimním stadionu v Mělníku, nebo se přesunete k některému z lyžařských středisek. Asi hodinu daleko je Ski areál Jedlová. Velmi dobré hodnocení má i Ski Komáří Vížka v Krupce.

Dolní Zimoř 3

Ubytování v Dolní Zimoři

V Dolní Zimoři si určitě pronajměte prázdninovou chatu, nebo chalupu. Oblíbené je tu i cenově dostupné ubytování v soukromí. Mimo obec objevíte rodinné penziony a plně vybavené apartmány.

Jestli ale plánujete dovolenou ve více lidech, poohlédněte se po srubech a prázdninových domech, ze kterých si odvezete spoustu úžasných vzpomínek a zážitků.

Pobyt v Dolní Zimoři bychom doporučili všem, kteří touží po aktivním trávení volného času. Zároveň ale nemusí jít jen o páry a jednotlivce, ale také o rodiny s odrostlejšími dětmi schopnými zvládnout chůzi v náročném, zato mimořádné krásném terénu. Věříme, že se sem budete nakonec velmi rádi vracet.

Názory a doporučení

František Švadlenka (mladý pár - návštěvník) 4.12.2019
Příjemné a klidné místo. Absenci mobilního signálu jsme uvítali
Břetislav Belda (starší pár - návštěvník) 27.3.2019
Klidná, čistá a zřejmě dobře vedená obec. K nástupním místům pro pěší výlety jsme vyjížděli autem mimo obec.