Loading

Ubytování v Křinicích

(1 objekt + 22 objektů v okolí 25 km)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Rekreační dům pod Hvězdou

Police nad Metují (Křinice 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Domek s bazénem, ideální pro rodinky

Pension Ve Mlejně

Suchý Důl (Křinice 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují (Křinice 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Chata Babeta

Teplice nad Metují (Křinice 10,5 km vzdušně), na okraji obce...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská (Křinice 11,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Pension Dita

Adršpach (Křinice 11,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Rodinný penzion-Adršpach-Teplické skály

Penzionek Na Kopečku

Teplice nad Metují (Křinice 11,9 km vzdušně), v rekreační ob...
Rodinný penzion v Teplických skalách

Ubytování Motobydlo

Hronov (Křinice 12,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování u motokárové dráze

Penzion Rudolf

Teplice nad Metují (Křinice 12,9 km vzdušně), na okraji obce...
Penzion v Adršpašsko-teplických skalách
1 - 23 / 23

Křinice

Křinice 1

Křinice jsou obec v okrese NáchodKrálovéhradeckém kraji, mezi městy Police nad Metují na jihozápadě a Broumov na severovýchodě. Leží v Broumovské kotlině při ústí řeky Stěnavy do Křinického potoka. Ze západu je obklopuje Národní přírodní rezervace Broumovské stěny, ze severu potom předhůří Javořích hor.

První písemná zmínka o obci s tehdejším názvem Wickersdorf pochází z roku 1395. Obec byla založena v r. 1255 jako součást břevnovského klášterního panství. Protože v obci byla zakázána řemesla, vzmáhalo se tu především zemědělství, později, v 19. století, výroba cihel a těžba pískovce a stavebního písku. Po r. 1946 byli odsunuti všichni obyvatelé, kteří se hlásili k německé národnosti, počet obyvatelstva Křinic tak klesl o polovinu.

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti obce patří sousoší Ukřižování svatého Jana Křtitele a svaté Barbory, kaple Panny Marie Sněžné a historická Křížová cesta, soubor deseti křížů, která vede ke kapli sv. Huberta. Zástavba vsi je od roku 1995 chráněna jako vesnická památková rezervace, dochovaly se tu typické zděné statky z přelomu 18. a 19. století.

Užijte si výlety do okolí Křinic

Broumovsko, na území kterého Křinice leží, patří k chráněným krajinným oblastem, je známé hlavně svými přírodními zajímavostmi, za kterými se můžete vydat v rámci svých výletů. Při nich Vám budou nápomocny dobře značené turistické trasy, z nichž jedna seznamuje návštěvníky s historií a památkami Křinic. Nejen pro pěší ale i pro cyklisty vede většina cyklotras podél úpatí Broumovských stěn. Jižně od obce zamiřte k přírodní rezervaci Křinické rybníčky. K dalším přírodním zajímavostem v blízkém okolí patří Křinická mokřina a Kočičí mlýn na jižním okraji Křinic. Je to vlastně zaniklý mlýnek pod rybníkem kosočtvercového tvaru. Na jeho základech byl postaven zálesácký srub, dnes už zchátralý. Stále je ale oblíbenou zastávkou různých turistických tras.

Křinice 2

Coby kamenem dohodil, pouhé 4 km od Křinic, leží město Broumov. Prohlédnout si zde můžete dřevěný kostel Panny Marie ze začátku 12. století. Ve vzdušné vzdálenosti 10 km na sever od Křinic se na stejnojmenném vrchu nachází rozhledna Ruprechtický Špičák. Z její plošiny se Vám naskytne nádherný výhled do okolí, uvidíte dokonce až do Polska, jelikož hranice s ním jsou jen několik desítek metrů od rozhledny.

Další výlet si můžete naplánovat do města Teplice nad Metují. V nedalekých Adršpašských skaláchskalní oblasti Jiráskovy skály tu najdete zříceninu hradu Skály. Hrad byl vystavěn v části skalního města, součástí jeho opevnění tak byly pevné skály. Dnes zde můžete vidět ještě pozůstatky zdiva. Když vystoupíte na hradní vyhlídku, budete mít pěkný výhled po okolních skalách. Možná odsud uvidíte i barokní zámek Adršpach, ležící v obci stejného jména. Dnes v něm sídlí horolezecké muzeum, první svého druhu v ČR, a organizují se tu početné výstavy.

Adršpašsko-teplických skálách najdete i nádherné jezero Pískovna, které mnozí považují na nejkrásnější jezero v Čechách. Z pochopitelných důvodů je tu ale koupání zakázáno.

Jste-li na dovolené autem, ani ne hodinu Vám bude cesta trvat do města Náchod, je to asi 34 km jižním směrem od Křinic. V Náchodě si nenechte ujít prohlídku gotického zámku z poloviny 13. století. Uvidíte zde bohatou sbírku maleb a bruselských gobelínů. Příjemnou procházku Vám nabídne přilehlá Piccolominská zahrada ve francouzském stylu. Zámek Náchod je dnes národní kulturní památkou.

Křinice aktivně v zimě i v létě

Jestliže si chcete během své dovolené v Křinicích zajezdit na koních, skvělou příležitost máte na farmě v nedalekých Hejtmánkovicích. Nenechte si ujít příjemný zážitek z projížďky na koních či ponících po okolních kopcích a pláních pod dohledem zkušených instruktorů.

Osvěžení u vody, to je to, co Vám přijde vhod po dni stráveném sportováním či turistikou. Při Vašich výletech se teda zastavte v AQA Land Meziměstí či na koupališti Police nad Metují. Je to sice až 43 km od Křinic, ale návštěva vodní nádrže Rozkoš se Vám určitě oplatí. Ne nadarmo bývá nazývána Východočeským mořem. Ve své severní části slouží k rekreačním účelům – koupání, vodním sportům a sportovnímu rybolovu.

Křinice 3

Na sever od Křinic si dobře zalyžujete v Ski areálu Janovičky u Broumova. Dobré podmínky jsou tu pro začátečníky i pokročilé sjezdaře. Okolí ski areálu disponuje upravenými běžeckými trasami, které vedou celou oblastí Javořích hor. Další ski areály se nacházejí v MachověSki areál Machov, v Teplicích nad Metují - Ski areál Kamenec. Asi 30 km na západ se nachází další lyžařské středisko – Ski areál Radvanice. V zimním období nabízí vynikající podmínky pro běžecké a sjezdové lyžování i snowboarding, po zbytek roku zas pro turistiku i cykloturistiku.

Najděte to správné místo pobytu v Křinicích

Skutečně levné ubytování přímo v Křinicích najdete v turistických ubytovnách a samozřejmě chalupách, vždyť ty tu mají svou tradici. Osvědčenou a mnohými návštěvníky doporučovanou je forma ubytování v soukromí. Nejenže se seznámíte s novými lidmi, navážete možná užitečné kontakty, ale častokrát právě ubytovatelé Vám poskytnou cenné tipy a speciality, o kterých vědí jen místní.

Pokud nenajdete to pravé ubytování právě v Křinicích, zkuste štěstí při hledání v okolí, určitě najdete útulnou chatu, komfortný apartmán nebo rodinný penzion. Ohlédněte se kupříkladu v Suchém Dolu, Božanově či Teplicích nad Metují. Více možnosti nabídnou města Police nad Metují a Broumov.

Takže, jestli ještě nevíte, kam na dovolenou, neváhejte dlouho a zarezervujte si pobyt v Křinicích. Jestli se Vám ale už nepodaří sehnat ubytování přímo v obci, nezoufejte. V blízkém okolí určitě najdete něco vhodného, ubytovacích kapacit je tu skutečně mnoho. A ta nádherná příroda ve spojení s kulturním a sportovním vyžitím, to vše stojí určitě za to, rozjet se právě sem.