Loading

Ubytování v Křinicích

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Turistická ubytovna Křinice

Křinice, v obci / ve městě, v centru města
Cenově výhodné ubytování!

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice

Hejtmánkovice (Křinice 3,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Romantické ubytování u koní!

Rekreační dům pod Hvězdou

Police nad Metují (Křinice 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Domek s bazénem, ideální pro rodinky

Pension Ve Mlejně

Suchý Důl (Křinice 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují (Křinice 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Ubytování U Janečků

Teplice nad Metují (Křinice 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Levné ubytování v Adršpašsku!

Chata Babeta

Teplice nad Metují (Křinice 10,5 km vzdušně), na okraji obce...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny

Penzion Čtyřlístek

Teplice nad Metují (Křinice 10,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Ubytování blízko lyžařského střediska!

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská (Křinice 11,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Pension Dita

Adršpach (Křinice 11,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Rodinný penzion-Adršpach-Teplické skály
1 - 31 / 31

Křinice

Křinice 1

Křinice jsou obec v okrese NáchodKrálovéhradeckém kraji, mezi městy Police nad Metují na jihozápadě a Broumov na severovýchodě. Leží v Broumovské kotlině při ústí řeky Stěnavy do Křinického potoka. Ze západu je obklopuje Národní přírodní rezervace Broumovské stěny, ze severu potom předhůří Javořích hor.

První písemná zmínka o obci s tehdejším názvem Wickersdorf pochází z roku 1395. Obec byla založena v r. 1255 jako součást břevnovského klášterního panství. Protože v obci byla zakázána řemesla, vzmáhalo se tu především zemědělství, později, v 19. století, výroba cihel a těžba pískovce a stavebního písku. Po r. 1946 byli odsunuti všichni obyvatelé, kteří se hlásili k německé národnosti, počet obyvatelstva Křinic tak klesl o polovinu.

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti obce patří sousoší Ukřižování svatého Jana Křtitele a svaté Barbory, kaple Panny Marie Sněžné a historická Křížová cesta, soubor deseti křížů, která vede ke kapli sv. Huberta. Zástavba vsi je od roku 1995 chráněna jako vesnická památková rezervace, dochovaly se tu typické zděné statky z přelomu 18. a 19. století.

Užijte si výlety do okolí Křinic

Broumovsko, na území kterého Křinice leží, patří k chráněným krajinným oblastem, je známé hlavně svými přírodními zajímavostmi, za kterými se můžete vydat v rámci svých výletů. Při nich Vám budou nápomocny dobře značené turistické trasy, z nichž jedna seznamuje návštěvníky s historií a památkami Křinic. Nejen pro pěší ale i pro cyklisty vede většina cyklotras podél úpatí Broumovských stěn. Jižně od obce zamiřte k přírodní rezervaci Křinické rybníčky. K dalším přírodním zajímavostem v blízkém okolí patří Křinická mokřina a Kočičí mlýn na jižním okraji Křinic. Je to vlastně zaniklý mlýnek pod rybníkem kosočtvercového tvaru. Na jeho základech byl postaven zálesácký srub, dnes už zchátralý. Stále je ale oblíbenou zastávkou různých turistických tras.

Křinice 2

Coby kamenem dohodil, pouhé 4 km od Křinic, leží město Broumov. Prohlédnout si zde můžete dřevěný kostel Panny Marie ze začátku 12. století. Ve vzdušné vzdálenosti 10 km na sever od Křinic se na stejnojmenném vrchu nachází rozhledna Ruprechtický Špičák. Z její plošiny se Vám naskytne nádherný výhled do okolí, uvidíte dokonce až do Polska, jelikož hranice s ním jsou jen několik desítek metrů od rozhledny.

Další výlet si můžete naplánovat do města Teplice nad Metují. V nedalekých Adršpašských skaláchskalní oblasti Jiráskovy skály tu najdete zříceninu hradu Skály. Hrad byl vystavěn v části skalního města, součástí jeho opevnění tak byly pevné skály. Dnes zde můžete vidět ještě pozůstatky zdiva. Když vystoupíte na hradní vyhlídku, budete mít pěkný výhled po okolních skalách. Možná odsud uvidíte i barokní zámek Adršpach, ležící v obci stejného jména. Dnes v něm sídlí horolezecké muzeum, první svého druhu v ČR, a organizují se tu početné výstavy.

Adršpašsko-teplických skálách najdete i nádherné jezero Pískovna, které mnozí považují na nejkrásnější jezero v Čechách. Z pochopitelných důvodů je tu ale koupání zakázáno.

Jste-li na dovolené autem, ani ne hodinu Vám bude cesta trvat do města Náchod, je to asi 34 km jižním směrem od Křinic. V Náchodě si nenechte ujít prohlídku gotického zámku z poloviny 13. století. Uvidíte zde bohatou sbírku maleb a bruselských gobelínů. Příjemnou procházku Vám nabídne přilehlá Piccolominská zahrada ve francouzském stylu. Zámek Náchod je dnes národní kulturní památkou.

Křinice aktivně v zimě i v létě

Jestliže si chcete během své dovolené v Křinicích zajezdit na koních, skvělou příležitost máte na farmě v nedalekých Hejtmánkovicích. Nenechte si ujít příjemný zážitek z projížďky na koních či ponících po okolních kopcích a pláních pod dohledem zkušených instruktorů.

Osvěžení u vody, to je to, co Vám přijde vhod po dni stráveném sportováním či turistikou. Při Vašich výletech se teda zastavte v AQA Land Meziměstí či na koupališti Police nad Metují. Je to sice až 43 km od Křinic, ale návštěva vodní nádrže Rozkoš se Vám určitě oplatí. Ne nadarmo bývá nazývána Východočeským mořem. Ve své severní části slouží k rekreačním účelům – koupání, vodním sportům a sportovnímu rybolovu.

Křinice 3

Na sever od Křinic si dobře zalyžujete v Ski areálu Janovičky u Broumova. Dobré podmínky jsou tu pro začátečníky i pokročilé sjezdaře. Okolí ski areálu disponuje upravenými běžeckými trasami, které vedou celou oblastí Javořích hor. Další ski areály se nacházejí v MachověSki areál Machov, v Teplicích nad Metují - Ski areál Kamenec. Asi 30 km na západ se nachází další lyžařské středisko – Ski areál Radvanice. V zimním období nabízí vynikající podmínky pro běžecké a sjezdové lyžování i snowboarding, po zbytek roku zas pro turistiku i cykloturistiku.

Najděte to správné místo pobytu v Křinicích

Skutečně levné ubytování přímo v Křinicích najdete v turistických ubytovnách a samozřejmě chalupách, vždyť ty tu mají svou tradici. Osvědčenou a mnohými návštěvníky doporučovanou je forma ubytování v soukromí. Nejenže se seznámíte s novými lidmi, navážete možná užitečné kontakty, ale častokrát právě ubytovatelé Vám poskytnou cenné tipy a speciality, o kterých vědí jen místní.

Pokud nenajdete to pravé ubytování právě v Křinicích, zkuste štěstí při hledání v okolí, určitě najdete útulnou chatu, komfortný apartmán nebo rodinný penzion. Ohlédněte se kupříkladu v Suchém Dolu, Božanově či Teplicích nad Metují. Více možnosti nabídnou města Police nad Metují a Broumov.

Takže, jestli ještě nevíte, kam na dovolenou, neváhejte dlouho a zarezervujte si pobyt v Křinicích. Jestli se Vám ale už nepodaří sehnat ubytování přímo v obci, nezoufejte. V blízkém okolí určitě najdete něco vhodného, ubytovacích kapacit je tu skutečně mnoho. A ta nádherná příroda ve spojení s kulturním a sportovním vyžitím, to vše stojí určitě za to, rozjet se právě sem.

Názory a doporučení

Libuše Rosová (ubytovatel) 23.4.2020
sakrální stavby na  Jiráskově cestě – křížek, sousoší  a Červená turistická značka - cesta A. Jiráska: vede z Broumova přes Křinice na Hvězdu a hřeben Broumovských stěn, částečně sleduje obnovenou křížovou cestu.  Kalvárie na červené turistické cestě:Jedná se o sakrální kamenný pomník se sousoším Kalvárie v klasicistním stylu, který není kulturní památkou zapsanou v rejstříku NKP. Stojí mezi dvěma vzrostlými lipami u pěšiny z Křinic do Broumova naučná stezka: Proč chodit daleko?...raději zůstaňte v Křinicích – 19 zastavení po modré. Jsou to tabule, které turisty informuje o zajímavostech, historii a životě  minulosti v Křinicích. křížová cesta asi I. zastavení a XIV. zastavení: Křížová cesta byla založena ve 2. polovině 19. století. Tvoří ji čtrnáct pískovcových kapliček, které nechal postavit Křinický sedlák Josef Volke. Výjevy jednotlivých zastavení byly pravděpodobně vyleptány do silných černých skleněných desek a umístěny v mělkých kamenných výklencích. Historická Křížová cesta severozápadně od horní vsi byla obnovena v roce 2000. Vede ke kapli sv. Huberta, původním zasvěcením Panně Marii Hvězdě Jitřní, postavené roku 1802 kaple sv. Huberta (ta je součást křížové cesty: Cesta končí u kaple s původním zasvěcením Panně Marii Hvězdy Jitřní (Morgenstern) postavené roku 1786 nákladem křinických sedláků Johanna Zochera (majitele Schlegelhofu) a Antona Alta, majitele statku č. 127. Kaple byla později zasvěcena sv. Hubertovi. Vedle kaple stávala dřevěná, došky krytá chaloupka, ve které žil ve 2. polovině 19. století jako poustevník Ignaz Pohl. Ten se staral nejen o kapli, ale i o pocestné, kterým ze studně vedle chaloupky poskytoval vodu a nočním chodcům dával rozsvícené louče. kaple Panny Marie Sněžné pod Hvězdou: Rozhodnete-li se vystoupat od Křinic po červené turistické značce k oblíbenému výletnímu cíli Hvězda na hřebenu Broumovských stěn, narazíte za osadou Amerika na začátku schodiště na kapli Panny Marie Sněžné. Barokní kaple byla postavena roku 1709 broumovským radním Ignazem Zinkem. Obnovena byla v roce 1802, další rekonstrukce v roce 1997 a poslední proběhla v roce 2018 obcí Křinice. Obec Křinice také zakoupila sošku Panny Marie, která v kapli chyběla a v roce 2011 ji nechala vysvětit broumovským děkanem P. Martinem Lanžim. Hvězda: Od kaple pod Hvězdou Vás ještě čeká stoupání na zmíněnou Hvězdu. I zde najdete kapli stejného jména, tj. Panny Marie Sněžné a výletní místo chata Hvězda. Zajímavým a v mnoha směrech významným místem na hřebeni pohoří zvaného Broumovské stěny je tzv. Hvězda. Kaple z 18. století a turistická dřevěná chata z 19. století uchvátí každého návštěvníka. Mezi další známá a zajímavá místa patří Kovářova rokle nebo nedaleko vzdálená vyhlídka Supí koš. Hvězda je pravděpodobně nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější oblastí Broumovských stěn a zároveň i významnou křižovatkou značených turistických cest. Svou přírodní i historickou hodnotou je dnes významným pojmem v turistickém a cestovním ruchu. Supí koš a Kovářova rokle: Skalní vyhlídka o nadmořské výšce 702 m se nachází nedaleko horní části Kovářovy rokle a je součástí hřebene Broumovských stěn. Z vrcholu skály je dobrý výhled do okolí na Broumovskou kotlinu, Javoří a Soví hory, na Policko. Pěší cesta jde po nově opravené turistické cestě od Ameriky na Hvězdu. Přístupná je pomocí červené a zelené turistické značky od chaty Hvězda.
Muchla (skupina - návštěvník) 14.1.2020
obec je příhraniční, krásná, dobře udržovaná a pěkné výhledy na Broumovské stěny s okolím.