Loading

Ubytování v Lovčičkách

(1 objekt + 27 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna Lovčičky

Lovčičky, na okraji obce / města
Levné ubytování v nové ubytovně

Rekreační dům Sluníčko

Klobouky u Brna (Lovčičky 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Bazén, terasa v centru města

Internát MěSOŠ Klobouky

Klobouky u Brna (Lovčičky 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě...
Výhodné ubytování v klidném prostředí.

Rekreační dům Orlí Hnízdo

Klobouky u Brna (Lovčičky 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Bazén, terasa a velká zahrada

Rekreační dům Hradíšek

Klobouky u Brna (Lovčičky 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Bazén, sauna, terasy, velká zahrada

Vila Austerlitz

Slavkov u Brna (Lovčičky 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Originální, tematické, stylové ubytování

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna (Lovčičky 10,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého

Chalupa Senline

Brumovice (okres Břeclav) (Lovčičky 11,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem, vířivkou, saunou...

Penzion Vinářství Hanuš

Blučina (Lovčičky 13,7 km vzdušně), mimo obce / města
Penzion s vinařskou tradicí a kvalitou

Chalupa Terezín u Čejče

Terezín (okres Hodonín) (Lovčičky 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa s vlastním vinným sklepem!
1 - 28 / 28

Lovčičky

Lovčičky 1

Načerpejte síly v romantických Lovčičkách

Vybrat vhodný cíl rodinné nebo partnerské dovolené je občas trochu oříšek. Každý člen domácnosti má totiž úplně jiné představy o tom, jak by měly perfektní prázdniny v Česku vypadat. Může se proto celkem lehko stát, že zatímco půlka cestovatelů bude nadmíru spokojená, ta druhá bude trpět šílenou nudou.

Tomuto scénáři lze předejít pečlivou volbou lokace. Abyste se nepouštěli na tenký led, vyberte si některou, kterou Vám nabízí Jihomoravský kraj. Nemusíte se ale vydávat někam daleko na jih. Hezká místa objevíte i pár kilometrů od Brna. Mezi taková se řadí i Lovčičky v okrese Vyškov.

Lovčičky jsou klasická zemědělská obec. S tím rozdílem, že ji z jedné strany obklopuje i velmi hustý les. To z ní dělá ideální místo jak pro houbaře, tak pro milovníky dlouhých procházek. Celkem brzy se z ní dostanete i do velmi atraktivního Moravského krasu. V něm uvidíte přírodní rezervaci U Výpustku, Čihadlo, Býčí skálu nebo unikátní Rudické propadání. Součástí Vaší výpravy by měla být i zastávka u propasti Macochajeskyně Balcarky nebo u Punkevních jeskyní. Z nejbližších měst bychom Vám poté doporučili navštívit Slavkov u Brna, Bučovice a Újezd u Brna.

O zbožných rolnících

První dochovaná zmínka o Lovčičkách pochází z 1. poloviny 12. století. Už v té době šlo o hospodářské středisko, které bylo majetkem jednoho z brněnských klášterů. Kvůli lepšímu dohledu byla v Lovčičkách i malá tvrz. Do světských rukou se dostaly až na počátku 17. století. Další informace o vývoji obce nám bohužel chybí. Z její pozice ale můžeme usuzovat, že nezanedbatelným zdrojem obživy místních rolníků byla i těžba dříví a sběr některých lesních plodin. Dnes se obyvatelé i zastupitelé Lovčiček soustředí na služby, které jsou spojené s aktivním cestovním ruchem.

Lovčičky – co by Vám tu nemělo uniknout?

Podle očekávání Lovčičkám dominují hlavně církevní památky. Kromě kostela sv. Václava tu narazíte i na kapli sv. Anny a na kapli sv. Floriána. Hodně zajímavých aktivit ale nabízí i blízké okolí obce.

Lovčičky 2

V sousedních Bošovicích je Papouščí ZOO, která dozajista nadchne všechny nadšence do těchto opeřených zvířat. Jasným cílem by pro Vás měl být i Slavkov u Brna, jehož největší dominantou je zámek. Zajímavostí je, že na něm nocoval samotný Napoleon Bonaparte během svého vítězného tažení. Hezký zámek mají i ne příliš vzdálené Bučovice.

Pro celodenní výlet se hodí také návštěva zříceniny hradu Cimburk a Lednicko-valtický areál. Jeho součástí jsou zámky Lednice a Valtice, ale i mnoho menších staveb, které jsou roztroušené po zámeckém parku. Mezi ně patří minaret, Janův hrad, Apollonův chrám, obelisk, kolonáda Na Rajstně, kaple sv. Huberta a mnoho dalších romantických objektů.

Komu se nechce jezdit za kulturou tak daleko, ten by si měl jednoznačně zvolit Brno. Jeho prohlídku začněte na hradě Špilberk, ve kterém sídlí Muzeum města Brna. Jen kousek od něj je katedrála sv. Petra a Pavla. Ta odbíjí poledne už v 11 hodin dopoledne. Naprostou klasikou je i brněnský drak a šikmá věž v portálu staré radnice. Z její věže je krásný výhled na historický střed města. Odpoledne pak můžete strávit třeba na hradě Veveří, který se tyčí nad Brněnskou přehradou.

Místa pro relax i sport

V Lovčičkách si zahrajete fotbal nebo se uchýlíte na multifunkční hřiště s asfaltovým povrchem. To je vhodné například pro tenis, volejbal nebo nohejbal. Ve Slavkově u Brna jsou tenisové kurty a atletický ovál, na kterém jde běhat nebo skákat do dálky. Hodně vyhledávaný je i solidně vybavený Golf Resort Austerlitz. Ten bude vyhovovat všem milovníkům tohoto gentlemanského sportu.

V Brně si pak zalezete po stěně, zahrajete laser game, nebo se projedete na motokárách. Větším skupinám poradíme strávit odpoledne nebo večer v některé z bowlingových hal. V okrajových částech Brna si zarezervujete i několikahodinové vyjížďky na koni. Jestli Vám jde hlavně o koupání, nasměrujeme Vás do Aquaparku Kohoutovice, na koupaliště Riviéra nebo na koupaliště Dobrák.

Lovčičky 3

Během zimní dovolené je tu nabídka sportů trochu chudší. Hlavně proto, že okolo Brna mnoho sněhu nebývá. Pokud se Vám poštěstí a bude dlouhodobě několik stupňů pod nulou, můžete si vyrazit na Brněnskou přehradu, na které je veřejně přístupné kluziště.

Také je možné nasednout do auta a vyjet si do Zlínského kraje. Hned ve Chřibech jsou v provozu tři lyžařská střediska. Mezi nimi je Ski Park Osvětimany, Stupava a Mendl Ski.

Prázdninové ubytování v Lovčičkách

V Lovčičkách se turisté ubytují zcela individuálně. Vybírat si můžete z cenově dostupných privátů, chalup a rekreačních chat. V blízkém okolí ale fungují i penziony, apartmány a ubytovny. Kdo cestuje na lehko, ten by měl vyrazit směrem na jih, kde je zvýšený výskyt nejrůznějších kempů.

Lovčičky jsou stranou veškerého ruchu. Zároveň se z nich velmi záhy dostanete do všech větších měst v blízkém okolí. A až Vás objíždění památek unaví, utečete z nich do tiché přírody. To vše dělá z Lovčiček ideální místo pro Vaši dokonalou dovolenou.