Loading

Ubytování v Miroticích

(0 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Mirotice 8,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Apartmány u lesa a blízko lázní!

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Mirotice 10,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Bohatě vybavený areál s chatkami

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Mirotice 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Ubytování Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Mirotice 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezké apartmány v chalupě - u přehrady

Chata U Jezera

Kovářov (Mirotice 14,9 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chata v lese s krbem, terasou, u řeky

Válův Dvůr

Milevsko (Mirotice 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Mirotice 16,1 km vzdušně), v obci / ve...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Chalupa Červenka

Jetětice (Mirotice 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody
1 - 8 / 8

Mirotice

Mirotice 1

Dovolená plná příběhů

Pokud během dovolené preferujete pohodu a klid, určitě se Vám vyplatí, když ji přijedete strávit do Mirotic. Toto malé město najdete v Jihočeském kraji jako součást okresu Písek. Nejen, že Vás uchvátí svou přírodou, ale i spojením s jedním z velikánů naší národní kultury.

Mirotice jsou zasazené do úrodné zemědělské krajiny. Rozhodně se ale nemusíte bát, že by působila jednotvárně. Kam Vaše oko dohlédne, tam uvidíte i nejeden hustý les. Svou roli tu hrají i vodní plochy, které jsou vhodným cílem procházek i delších pěších výletů. Kromě řeky Lomnice se můžete projít okolo Mirotického rybníku. Kousek dál je ještě rybník Pančár, Vejšický rybník a Martinec. Příjemné odpoledne s rodinou ale prožijete i v přírodní rezervace Hrby, ke které přiléhá Čertova hora u Vráže. V případě, že byste chtěli objevovat zákoutí některého z okolních turistických center si zajeďte do Písku či Strakonic.

V rodném městě Mikoláše Alše

První zmínka o Miroticích pochází ze 13. století. Už v tu dobu měly velmi silnou pozici. Ležely totiž přímo na Zlaté stezce. Ta jim přinesla nejen hodně příležitostí, ale bohužel také trápení. Kvůli ní se totiž Mirotice stávaly celkem častým terčem ozbrojených útoků. Po husitských válkách proto připadly k nedalekému Zvíkovu.

To se ale měšťanům příliš nelíbilo. Proto vynaložili veškeré úsilí, které mělo vést k celkovému osamostatnění. K tomu ve finále opravdu došlo. Ale ne na dlouho. Mirotice téměř lehly popelem během jednoho nešťastného požáru. Nedostatek finančních prostředků na obnovu města přispěl k tomu, že se znovu stalo majetkem šlechty. Nejvýznamněji se ale do historie Mirotic zapsal malíř Mikoláš Aleš, který je jejich nejznámějším rodákem.

Mirotice 2

Atrakce v Miroticích a jejich okolí

Mirotice jsou velmi členité. Vzhledem k tomu, že je tvoří několik dalších menších částí máte téměř stoprocentní jistotu, že v nich objevíte mnoho krásných památek. Na první pohled si nejspíše všimnete kostela sv. Jiljí, který si našel cestu do kreseb již zmíněného Mikoláše Alše. Velmi důležitou pamětihodností je i židovský hřbitov, který odkazuje na početnou židovskou menšinu, která tady žila. Velmi poutavým místem je i muzeum v Památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. Obě expozice sídlí v rodném domě Mikoláše Alše.

Dále je tu k vidění kaple sv. Jana Nepomuckého, socha sv. Jana Nepomuckého, několik výklenkových kaplí a také božích muk. Pokud přijedete na dovolenou do Mirotic i s dětmi, vezměte je na prohlídku zámku Orlík nad Vltavou. Cestou zpátky se zastavte i ve Zvíkovském Podhradí, které zdobí populární hrad Zvíkov. Velmi dobře dostupná je také zřícenina hradu Vrškamýk nebo hrad Písek. Když už v něm budete, udělejte si v něm dostatek času na návštěvu sladovny. Starší děti a dospělé by mohla bavit i výprava k elektrárně královského města Písku.

Co dalšího tu lze ve volném čase podniknout?

V Miroticích můžete jezdit na kole. Také si z nich naplánujete pěknou řádku pěších výletů. Zájemci v nich využití ji dobře udržované fotbalové hřiště. Blízkou řeku lze využít i k rekreačnímu chytání ryb. Ve Zvíkovském Podhradí se vykoupete ve venkovním bazéně nebo si v něm zahrajete tenis. Vodní nádrž Orlík je vhodná k plavání, plavbám na lodi nebo k provozování dalších volnočasových druhů sportů. V Písku pak na Vás čeká fotbalový stadion a několik multifunkčních sportovních středisek.

Mirotice 3

Pokud holdujete radovánkám ve sněhu, vydejte se do Skiareálu Kvasejovice. Jen kousek od něj je i sjezdovka Sportcentra Monínec. V něm si mimo jiné vyzkoušíte i zábavný snowtubing. V Písku můžete využít lední plochu zimního stadionu, která je určená nejen pro hokej, ale i pro lední bruslení. Tomu se dá věnovat i na zamrzlé Orlické přehradě. Za příznivého stavu sněhové pokrývky regionem prochází několik udržovaných běžkařských tras.

Dostupné ubytování v Miroticích

V Miroticích si pronajměte pokoj v penzionu nebo cenově dostupný privát. Poptávané jsou tu i apartmány a plně vybavené prázdninové domy. Nabídku doplňují i chalupy, rekreační chaty či sruby a roubenky. Kdo není příliš náročný, tomu doporučíme prázdninové ubytování v některém z bezchybně zařízených kempů.

Během dovolené v Miroticích na Vás dýchne pohodová atmosféra jižních Čech. Také v nich budete moci obdivovat místa, která ve své tvorbě použil jeden z nejslavnějších českých malířů všech dob. To vše přispěje k tomu, že se budete z této dovolené vracet jako znovuzrození.