Loading

Ubytování ve Vráži (okres Písek)

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány u lesa a blízko lázní!

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí (Vráž (okres Písek) 5,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Vráž (okres Písek) 9,2 km vzdušně), v o...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Chalupa Červenka

Jetětice (Vráž (okres Písek) 10,6 km vzdušně), v obci / ve m...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Vráž (okres Písek) 12,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na ok...
Bohatě vybavený areál s chatkami

Ubytování Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Vráž (okres Písek) 12,9 km vzdušně), v ob...
Hezké apartmány v chalupě - u přehrady

Chata U Jezera

Kovářov (Vráž (okres Písek) 15,1 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chata v lese s krbem, terasou, u řeky

Válův Dvůr

Milevsko (Vráž (okres Písek) 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.
1 - 8 / 8

Vráž (okres Písek)

Vráž (okres Písek) 1

Relax v lázeňské obci na břehu řeky Otavy

Většina cestovatelů se každoročně vrací do turisticky nejatraktivnějších obcí a měst. Lehce pak přehlédnou i další zajímavé možnosti, které jim dovolená v Česku nabízí. Málo známá je například lázeňská obec Vráž. Protože jich je ale u nás několik, přiblížíme Vám, že jde o tu v Jihočeském kraji, která spadá do okresu Písek.

První věc, která Vás na Vráži na první pohled zaujme je nepochybně prostředí. Kromě malého kousku polí a luk je skoro celé tvořeno hustým lesním porostem. Nechybí tu ale ani několik vodních ploch. Do terénu se nejvýznamněji zapisuje řeka Otava, která tudy protéká.

Za zmínku ale stojí i několik lokálních rybníků. Tím největším je Novovrážský rybník, ke kterému přiléhají rybníky Luby a Landa. Na dohled od centra je i několik přírodních památek, mezi které patří Žlíbky, Hrby a Čertova hora u Vráže. Také ale za krátkou chvíli dorazíte do některého z větších měst. Vybrat si můžete Písek, Strakonice nebo Tábor.

Stará a Nová Vráž

První dochovaná zmínka se týká Staré Vráže, která se připomíná už ve 14. století. Důležité informace o jejím zřízení nám bohužel chybí. Podle všeho se ale mohlo jednat o državu nedalekého hradu Zvíkov. V pozdějších letech byly ve Staré Vráži vybudované lázně, které byly oblíbeným turistickým cílem v celém širokém okolí. Novou Vráž lidé založili až na konci 18. a na začátku 19. století. Oproti té Staré byla spíše dělnickou osadou, ve které se lidé živili hlavně zemědělstvím a zpracováním dřeva. Co se týče lázeňské tradice obce, ta se v ní drží dodnes.

Vráž (okres Písek) 2

Co vše jde ve Vráži podniknout?

Vráž má několik zajímavých pamětihodností, u kterých byste se měli během svého prázdninového pobytu zastavit. Jmenovat můžeme kapli sv. Václava, kamenný krucifix, boží muka a zámek. Vzhledem k tomu, že se nacházíme v oblasti jižních Čech, nemělo by Vás překvapit několik selských stavení.

Když budete mít chuť, během chvíle se dostanete k populárnímu hradu Zvíkov. Jen kousek za ním je i romantický zámek Orlík nad Vltavou. Kdo má rád výlety okořeněné kapkou dobrodružství a tajemna, tomu bude vyhovovat výprava ke zřícenině hradu Vrškamýk. Dobře dostupný je i klášter Milevsko, který je jedním z nejstarších klášterů na území jižních Čech. Jen několik minut od něj leží i málo známé poutní místo Sepekov.

Pokud chcete podniknout výjezd, který Vám zabere celý den, vsaďte na návštěvu Písku. Z dějepisu víte, že v něm stojí nejstarší kamenný most v Česku. S dětmi se také uchylte do Sladovny Písek, která je kulturním centrem pro malé i rozvětvené rodiny. Dále se podívejte do Prácheňského muzea a do elektrárny královského města Písku. Těsně před svým odjezdem vystoupejte na vrchol rozhledny Jarník, ze které se Vám naskytne krásný pohled nejen na město, ale i na jeho bezprostřední okolí.

Sportovní aktivity ve Vráži a okolí

Z Vráže si můžete naplánovat několik pěších výletů. Krásnou krajinu si vychutnáte i během jízdy na kole. Je v ní také dětské hřiště, multifunkční herní plocha s umělým povrchem a tenisový kurt. Řeka Otava Vám umožní i rybařit nebo se plavit na člunu. V Písku využijete některý z atletických oválů, fotbalových hřišť, tělocvičen a sportovních hal.

Kdo dává přednost cílené zátěži, ten by se měl podívat do fitness studia, ve kterém utuží svou kondici. Komu ani takto bohatá nabídka sportů nestačí, tomu doporučíme odpoledne ve Sport centru Písek. Kromě lanového parku si v něm zastřílíte z luku. Netradiční aktivitu představuje i jízda na koni a skákání na trampolínách.

Vráž (okres Písek) 3

V zimě si jeďte zalyžovat do Ski Kvasejovice nebo na sjezdovku Areálu Monínec. Když bude dostatečná zima, zabruslíte si na zamrzlé hladině nedaleké Orlické přehrady. V méně zalesněných oblastech budete moci i běžkovat.

Prázdninové ubytování ve Vráži

Ve Vráži budou po stránce ubytování spokojení i ti nejnáročnější z náročných. Kromě lázeňského hotelu tu objevíte i několik penzionů a cenově dostupných privátů. Poptávku pokryjí i apartmány a prázdninové domy, do kterých se vejde celá Vaše rodina. Pro romantické chvíle strávené ve dvou si vyberte chatu nebo chalupu.

Kdo hledá místo pro kvalitní odpočinek, pro něj je Vráž doslova jako stvořená. Kromě dobré občanské vybavenosti v ní najdete spoustu atraktivních způsobů, jak si ukrátíte volný čas. Nakonec, není vyloučeno, že se budete na dovolenou do Vráže pravidelně vracet.