Loading

Ubytování v Suchdolu (okres Kutná Hora)

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování, super poloha

Penzion U Kováře

Rohozec (okres Kutná Hora) (Suchdol (okres Kutná Hora) 15,5 km vzdušně), v obci / v...
Penzion vhodný pro individuální turistik

Penzion Nela

Čáslav - Nové Město (Suchdol (okres Kutná Hora) 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě...
Penzion na pěší zóně

Penzion u Pinců

Rataje nad Sázavou (Suchdol (okres Kutná Hora) 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Útulný rodinný penzion s restaurací

Apartmány Veleta

Bohdaneč (Suchdol (okres Kutná Hora) 20,0 km vzdušně), na ok...
Apartmány na Kutnohorsku
1 - 5 / 5

Ubytování Suchdol (okres Kutná Hora)

Co víte o městě Suchdol v okrese Kutná Hora?

Jestliže budete hledat Suchdol na mapě, najdete ho v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji, asi 8 km západně od Kutné Hory a 10 km jižně od Kolína. Součástí městyse Suchdol jsou i vesnice Dobřeň, Malenovice, Solopysky a Vysoká. Okolní terén je převážně rovinatý, městys leží na severozápadním úpatí vrchu Vysoká.

Ubytování Suchdol (okres Kutná Hora) 1

První písemná zmínka o obci se dochovala z roku 1257, její původ je však nepochybně starší. Roku 1562 byla povýšena na městys. Přirozenou dominantou městyse je zámek Suchdol, původně tvrz ze 14. století, která byla v polovině 16. století přestavěna na renesanční zámek. Najdete ho na návsi, v současnosti tu sídlí kanceláře obecního úřadu.

Památkou sakrálního charakteru je památkově chráněný kostel svaté Markéty Antiochijské, původně gotický kostel ze 14. století později barokně přestavěn. V místní části Vysoká se nachází románský kostel Panny Marie z 11. století, v Solopyskách kostel sv. Bartoloměje.

Pěkná procházka Vás zavede ke zřícenině kláštera s kaplí sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká. Po velké bouři a zásahu bleskem v roku 1834 klášter vyhořel a od té doby leží v sutinách. Současný Suchdol je převážně moderní zástavby venkovského charakteru. Žije bohatým kulturním a sportovním životem, sportovní zázemí zabezpečují sokolovna, multifunkční a volejbalové hřiště. S městysem je spojeno i jméno slavného českého skladatele Františka Kmocha, který na zdejší škole vyučoval v roce 1869.

Možnosti výletů v okolí Suchdolu

Suchdol leží v mírně zvlněném terénu, s malými ostrůvky lesů, na úpatí vrchu Vysoká, jenž je oblíbeným cílem turistických výprav. Skýtá dobré podmínky jak pro turisty i cyklisty. V okolí Suchdola sice pár rybníčků najdete, koupání v nich je ale na vlastní zodpovědnost. Malenovický rybník je vyhlášeným rybářským revírem. Takže, jestli Vám bude stačit sluníčko a občasné svlažení ve vodě, máte to hned za rohem. Jestliže se ale chcete koupat, zajeďte si do Kolína, kde budete mít k dispozici aquapark Vodní svět Kolín. Přírodními koupališti jsou Poděbradské jezero a rybník Vyžlovka.

Rozhledna Vodárna Kolín, prohlášena za technickou památku, je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Suchdol. Bývalá vodárenská věž upravená na rozhlednu, se nachází na okraji Kolína. Věž je vysoká 45 m, vyhlídková plošina je ve výšce 36 m a poskytne Vám pěkný výhled na město a jeho okolí. V Kolíně, na pravém břehu Labe, se nachází ještě jedna rozhledna. Je to pozůstatek bývalého středověkého opevnění města, gotická strážní věž, rozhledna Práchovna. Kdysi sloužila jako skladiště střelného prachu, odtud i její název. Z Práchovny jsou nádherné výhledy na město, řeku, kolínský hrad a chrám svatého Bartoloměje.

Ubytování Suchdol (okres Kutná Hora) 2

Další pěknou vyhlídku najdete i na vrcholu kopce Březina nedaleko Uhlířských Janovic. Rozhledna Březina je 45 metrů vysoká telekomunikační věž s vyhlídkovým ochozem ve výšce asi 20 metrů. Na místě původní gotické tvrze v obci Zásmuky stojí barokní zámek z 13. století.

Tady můžete obdivovat gotické klenby a portály, velkou renesanční konírnu a též barokní umělou jeskyni grotta. Pěknou prohlídku si užijete i v jednom z nejvýznamnějších empírových komplexů u nás, v zámku Kačina. Byl vystavěn na počátku 19. století na místě, kde se dříve nacházela středověká ves Kačín.

Určitě si nenechte ujít návštěvu okresního města. Historické jádro Kutné Hory s pozdně gotickým chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci představuje jedinečně dochovanou ukázku středověké architektury s řadou gotických, renesančních a barokních domů. Kaple Všech Svatých s kostnicí, Vlašský dvůr, pozdně gotický měšťanský Kamenný dům nebo Jezuitská kolej – to všechno a ještě mnohem víc Vám nabízí procházka Kutnou Horou. V patricijském paláci ve stylu vladislavské gotiky, navštivte České muzeum stříbra.

Přibližně 12 km jihozápadně od Kutné hory, nedaleko obce Chlístovice, leží zřícenina hradu Sion z 15. století. Je volně přístupná a v průběhu roku se zde konají rytířské hry. Hrad přestavěný na zámek, kulturní památku ČR, najdete v centru městyse Rataje nad Sázavou. V rámci jeho prohlídky uvidíte také expozice dřevorubeckého muzea či Muzea středního Posázaví.

Další ze zajímavých výletů můžete podniknout severozápadním směrem od Suchdola. Ve stejnojmenném městě leží skanzen Muzeum lidových staveb Kouřim. Nedaleko od něj se nalézají rozsáhlá archeologická naleziště dokládající staré slovanské osídlení. Na kopci nedaleko města Vás čeká oblíbený cíl turistů a vyhlídkové místo - skála Lechův kámen. Několik desítek metrů od kamene zpozorujete val rozsáhlého slovanského hradiště Stará Kouřim z 9. století.

Milovníci květin si na své přijdou v Arboretu Kostelec nad Černými lesy. Hospodářské ale i okrasné dřeviny jsou uspořádány formou přírodního parku. Jestliže dáváte přednost zvířeně, navštivte ZOO Chleby ve vzdušné vzdálenosti 30 km od Suchdola. ZOO Chleby je první oficiální nestátní zoologickou zahradou v ČR, je menší, s přibližně 70 druhy zvířat.

Ubytování Suchdol (okres Kutná Hora) 3

Budete-li trávit v Suchdolu svou zimní dovolenou, v okolí městyse jistě najdete vhodná místa, kde se budete moci věnovat lyžování na běžkách. Za sjezdovkami si zajeďte do Ski areálu Šibeniční vrch nebo Ski areálu Kadlečák.

A co ubytování v Suchdolu a okolí?

Pokud se rozhodnete navštívit Suchdol a strávit v něm svou dovolenou, budete jistě rozmýšlet nad zdejším ubytováním. Záleží jen na Vás, jestli dáte přednost soukromí a pohodlí v některém z penzionů anebo si zvolíte spíš ubytování v soukromí. Dobré a cenově výhodné ubytování Vám poskytnou i turistické ubytovny.

Nic Vám také nebrání vybrat si z možností, které Vám nabízí ubytování v hotelích, apartmánech, hostelech a motorestech v blízkém okolí Suchdola. Dobrým tipem je i nájem chaty anebo chalupy, které najdete většinou na okraji obcí či v lesích. Jestliže se rozhodujete ještě o místě své příští dovolené a rozmýšlíte nad možností ubytování během ní, zkuste si zajet do Suchdola poblíž Kutné Hory a přesvědčte se na vlastní oči o tom, že dovolená zde se skutečně vyplatí.