Loading

Ubytování v Úvalech

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Sokol Úvaly

Úvaly, v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování za nízkou cenu

Variant club

Babice (okres Praha-východ) (Úvaly 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
České a ukrajinské jídla + tenis. kurty!

Vila Počernice

Praha - Horní Počernice (Úvaly 9,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Velmi klidné místo na uzavřeném pozemku

Slatinné lázně Toušeň

Lázně Toušeň (Úvaly 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Lázeňský hotel nedaleko Prahy

KM House

Praha - Černý Most - Černý most (Úvaly 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města, v...
Moderní pokoje v Praze za skvělou cenu

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ) (Úvaly 12,2 km vzdušně), v obci...
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy

Ubytovna Hral

Praha - Hloubětín (Úvaly 13,3 km vzdušně), na okraji obce...
Zrekonstruovaný dům blízko Prahy!

Chalupa Svatbín

Kostelec nad Černými lesy (Úvaly 14,1 km vzdušně), v obci...
Komfortní chalupa nedaleko Prahy!

Apartmány Vránek

Praha - Chodov (Úvaly 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezké a levné ubytování v Praze!

Penthouse Letňanské zahrady

Praha - Letňany (Úvaly 16,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmán s vířivkou a saunou
1 - 16 / 16

Úvaly

Úvaly 1

Dovolená na předměstí Prahy

Toužíte po dovolené, která Vám nabídne nepřeberné množství možností? Zároveň ale chcete, aby Vás během Vašeho pobytu absolutně nikdo nerušil? I když se to může jevit jako značný střet zájmů, ve skutečnosti existuje řešení. To najdete ve Středočeském kraji. Konkrétně pak v okrese Praha-východ, ve kterém objevíte Úvaly.

Úvaly nejsou výjimečné jen tím, že jsou doslova na dohled od hlavního města, ale také svojí přírodou. Kromě parku Klánovice-Čihadla je z nich dobře dostupný i Klánovický les-Cyrilov. K romantickým procházkám přímo svádí i park Škvorecká obora-Králičina. Z měst a obcí v přilehlém okolí Úval je to kousek do Prahy, Českého Brodu a do Břežan.

První zmínka o Úvalech pochází ze 13. století, kdy šlo o malou vesničku při kraji obchodní cesty. Ta vedla až do Kutné Hory. Už tento fakt ji předurčoval k tomu, aby se začala orientovat na služby a obchod. Protože se místní těchto aktivit chopili se značným fortelem a podnikatelským duchem, Úvaly se začaly pomalu, ale jistě rozrůstat.

Jakmile to situace dovolila, lidé začali sami prodávat a směňovat výrobky, které pocházely z produkce místních řemeslníků. Dalšímu rozvoji napomohlo i zavedení železnice, která spojovala Prahu s Moravou. V tu dobu v Úvalech vyrostly doly, ale i podnik na výrobu cukru. To vše přineslo další prostředky, které bylo možné investovat do dalšího rozkvětu. Dnes mají Úvaly především předměstský charakter. To jim však nebrání v tom, aby dále rozvíjely svou průmyslovou činnost.

Kulturní památky ve městě

Mohlo by Vás napadnout, že Úvaly na památky příliš bohaté nebudou. Pravda, jejich množství se sousední Praze nevyrovná. To ale neznamená, že byste je měli během svého pobytu vynechat. Dominantní stavbou, kterou lze pozorovat už během příjezdu do města je kostel Zvěstování Páně. O něco méně nápadná je k němu přidružená fara.

Úvaly 2

V centru je i několik soch. Tou nejvýznamnější je socha Arnošta z Pardubic, který se stal pražským arcibiskupem. Také tu nechybí socha sv. Jana Nepomuckého a socha sv. Donáta. Historické jádro zdobí i několik původních budov, mezi které patří i škola z počátku 20. století. Zájemcům také doporučujeme vystoupat na rozhlednu Vinice. Za povšimnutí stojí i zajímavě řešený železniční viadukt.

Komu se nechce zajíždět hned do centra Prahy, ten může využít dobré dostupnosti několika hradů a zámků v okolí. Spolu s dětmi se vydejte třeba do zámku v Brandýse nad Labem, nebo ke zřícenině hradu Jenštejn. Co se týče zámku Škvorec, podle aktuálních informací není stále veřejnosti přístupný. V okrajových částech Prahy je také zámek Průhonice, který je obklopen botanickou zahradou, nebo Chvalský zámek, ve kterém je muzejní expozice zaměřená na děti.

Pro celodenní výjezd se hodí i samotné centrum Prahy. Určitě dětem ukažte Pražský hrad, vedle kterého je i monumentální katedrála sv. Víta. Mezi další nezbytné minimum patří i procházka po Malé Straně a po Karlově mostě. Děti budou nadšené i z orloje na Staroměstském náměstí. Koho netlačí čas a chtěl by svou návštěvu završit ve velkém stylu, ten by se měl uchýlit do nově opraveného Národního muzea.

Kam v Úvalech za sportem?

Po stránce sportovních aktivit jsou Úvaly vybavené docela slušně. Zájemcům je volně přístupná místní tělocvična, ve které se pravidelně konají lekce skupinových sportů. Také je tu fotbalové hřiště a bazén.

V Praze si zajezdíte na bobové dráze, vypůjčíte si loď, nebo si odpočinete v některém z vodních center se službami wellness. Samozřejmostí je i široká síť cyklistických tras, které procházejí napříč celým regionem.

Zhruba do půl hodiny přijedete i ke dvěma lyžařským střediskům. Prvním z nich je Ski areál Šibeniční vrch. Druhou sjezdovku má Ski areál Chotouň. V Praze si pak vyzkoušíte curling, nebo si zabruslíte na ledě.

Úvaly 3

Tipy na fajn ubytování

Úvaly samy o sobě nemají velké množství ubytovacích kapacit. V úvahu přichází pouze hotel v centru.

V dobré dojezdové vzdálenosti však objevíte velké množství penzionů i cenově dostupných apartmánů.

Pokud Vám nevadí, že si vše potřebné obstaráte sami, dobrou volbou pro Vás bude i ubytování v soukromí. Kvalitní prožitek z dovolené budete mít i v případě, že si najmete chatu, nebo chalupu.

Úvaly těží ze své lokace, která je dostatečně daleko od ruchu Prahy, ale zároveň dost blízko na to, abyste do ní mohli kdykoliv zajet na výlet. Kromě toho, během několika minut stanete i před velkým množstvím dalších zajímavých míst, která Vám Středočeský kraj nabízí. Proto věříme, že se Vám dovolená v Úvalech bude jistě líbit.