Loading

Ubytování v Buštěhradu

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna Buštěhrad

Buštěhrad, v obci / ve městě
Ubytování za příznivé ceny

Hotel Art Star

Hostivice (Buštěhrad 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
V blízkosti letiště 12 km

Cherry Tree Cottage

Statenice (Buštěhrad 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa nedaleko Prahy!

Conifer Cottage

Statenice (Buštěhrad 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Chalupa se zahradou nedaleko Prahy!

Pension Větrný mlýn

Praha - Ruzyně (Buštěhrad 12,2 km vzdušně), v obci / ve měst...
Stylový penzion v prestižní lokalitě!

Hotel Alexander

Praha - Praha - Břevnov (Buštěhrad 13,3 km vzdušně), na okra...
Levné, útulné ubytování nedaleko centra

Motel a ubytovna Adam

Kralupy nad Vltavou (Buštěhrad 14,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlné pokoje různých kategorií

Residence Jana

Praha - Dejvice (Buštěhrad 14,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Kde se v Praze budete cítit jako doma

Bydlení u Babičky

Bratronice (okres Kladno) (Buštěhrad 15,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové apartmány v oblasti Křivoklátska

Family Style and Garden

Praha - Smíchov (Buštěhrad 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Vila s bazénem, vířivkou a zahradou
1 - 16 / 16

Buštěhrad

Buštěhrad 1

Magický Buštěhrad

Na letošní dovolenou míříte do Středočeského kraje, ale stále neznáte přesný cíl své cesty? V tom případě věříme, že si vyberete Buštěhrad. Věřte, že toto město v okrese Kladno Vás zavede do nejvýznamnějších míst naší novodobé historie.

Buštěhrad byl vystavěn na toku Buštěhradského potoka. Téměř ze všech stran ho obklopují úrodná pole a z jedné strany dokonce i les. I přesto, že v blízkosti Buštěhradu není žádná přírodní památka, v dobré dojezdové vzdálenosti je romantické Křivoklátsko. Nespornou výhodou je, že při svém pobytu v Buštěhradu nebudete muset prakticky ani vyjet z města a stanete uprostřed Kladna. Díky dobrému dopravnímu spojení budete za chvíli i v Praze. Nejvýznamnější místo v širokém okolí jsou však Lidice, které se staly pomníkem boje proti bezpráví.

Starobylé město Buštěhrad

První zmínka o Buštěhradě pochází z počátku 13. století. V tu dobu šlo o malou vesnici, jejíž správcem byl klášter v Oseku. V tu dobu se ale Buštěhradu přezdívalo Buckov. Jen o pár let později význam vesnice vzrostl natolik, že v ní byl vybudován jeden z nejimpozantnějších hradů v Českém království. Ten byl dokončen v 15. století. Patrně i to přispělo k tomu, že tehdejší Buckov získal status města.

Bohužel, hrad vydržel v plné podobě jen necelá dvě staletí. Boje Třicetileté války ho poničily natolik, že nemělo dále význam se pokoušet o jeho další obnovu. Naštěstí to neznamená, že by lidem hrad už dále nijak nesloužil. Díky dobrému nápadu se stal základem pro nová stavení. Později se Buštěhrad dočkal i výstavby zámku, pivovaru a dalších veřejnosti prospěšných budov. Dnes se jedná o jednu z nejvýznamnějších turistických lokalit Středočeského kraje.

Co je v Buštěhradě k vidění?

Buštěhrad 2

Buštěhrad je po stránce historie a kultury velmi zajímavé a bohaté město. Úplně nejatraktivnější je ulice Starý hrad, kde stával již zmíněný středověký hrad. Jeho trosky tady sice nestojí, ale několik domů z něj bezprostředně vychází.

Není proto žádným překvapením, že do některých částí ulice vstoupíte pozůstatkem hradní brány, nebo že některým objektům vévodí zbytek kulaté strážní věže. Můžete si být celkem jistí, že na toto spojení starého a nového je hodně nezvyklý pohled, který si nesmíte nechat uniknout.

Co se týče zámku, ten se nachází v procesu záchrany. Za pár let se snad dočkáme toho, že jeho brány budou trvale otevřené pro zájemce z řad široké veřejnosti. K zámku patří i kostel Povýšení Kříže a budova správy panství. Chloubou Buštěhradu jsou i dva sloupy, z nichž jeden je morový a druhý toskánský. V ulicích narazíte i na několik kaplí. Mezi ně patří kaple sv. Anny, kaple sv. Salvátora, kaple Nejsvětější Trojice, kaple sv. Máří Magdalény a kaple sv. Prokopa. Mimo centrum je také Muzeum Oty Pavla.

Za několik málo minut přijedete i ke zřícenině hradu Okoř, kterého se týká i stejnojmenná trampská píseň. Je tedy jen na Vás, zda se rozhodnete zjistit, zda ve zřícenině hradu opravdu přebývá pověstná bílá paní. Asi půl hodiny daleko je také velmi hezký zámek Nižbor. Příjemný den strávíte i v Kladně. V něm uvidíte zámek, hornický skanzen a několik moderních soch. Děti určitě nadchne i Medvědárium v zámeckém parku. Určitě ale neprohloupíte ani v případě, že se vydáte do Lidic, kde stojí památník a moderně pojatá expozice. Ta připomíná nejen místa původních domů, ale také životy lidických mužů, dětí a žen včetně jejich neblahého konce.

Sportovní aktivity ve městě

V Buštěhradě je fotbalové hřiště i tenisový kurt. Pro menší děti je tu i plocha na hraní. V případě, že byste měli zájem o sálové druhy sportů, nasměrujeme Vás do sport centra STATEK. V něm si zahrajete badminton a squash. Z formy nevypadnete během návštěvy zdejšího fitness studia. Velké možnosti má i Kladno. Je v něm sportovní hala, fotbalový stadion, lanový park a v neposlední řadě také Aquapark.

V Buštěhradě není žádné středisko pro provozování zimních sportů. Kladno má ale zimní stadion, který je vhodný jak pro hokej, tak pro lední bruslení. Méně, než hodina jízdy Vás dělí od lyžařského střediska Chotouň. V případě, že to stav sněhu dovolí můžete v okolí Buštěhradu i běžkovat a jezdit na saních.

Buštěhrad 3

Cenově dostupné ubytování v Buštěhradě

Buštěhrad je malé město, čemuž odpovídá i množství dostupných ubytovacích kapacit. Nejčastěji se tu setkáte s pronájmem apartmánů, ale nezřídka tu najdete i cenově dostupné ubytování v soukromí. Je zde možnost zarezervovat si pokoje v penzionech a hotelích. Na své si ale přijdou i milovníci klidu, kteří se mohou uchýlit do některé z chalup či chat.

V Buštěhradě se bude líbit všem, kteří chtějí spojit poznávání historie s aktivním sportem a pohybem. Z tohoto města také naplánujete spoustu dalších, klidně celodenních, výletů. Neexistuje proto žádný důvod, proč nedat Buštěhradu zelenou.