Loading

Ubytování v Hostivici

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Hotel Art Star

Hostivice, v obci / ve městě, v centru města
V blízkosti letiště 12 km

Pension Větrný mlýn

Praha - Ruzyně (Hostivice 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě...
Stylový penzion v prestižní lokalitě!

Hotel Alexander

Praha - Praha - Břevnov (Hostivice 4,8 km vzdušně), na okraj...
Levné, útulné ubytování nedaleko centra

Family Style and Garden

Praha - Smíchov (Hostivice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Vila s bazénem, vířivkou a zahradou

Residence Jana

Praha - Dejvice (Hostivice 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Kde se v Praze budete cítit jako doma

Cherry Tree Cottage

Statenice (Hostivice 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa nedaleko Prahy!

Conifer Cottage

Statenice (Hostivice 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se zahradou nedaleko Prahy!

Ubytovna Buštěhrad

Buštěhrad (Hostivice 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování za příznivé ceny

Bohem Prague Hotel

Praha - Hlubočepy - Praha 5 (Hostivice 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Nový designový hotel v centru Prahy

Hotel U Martina Praha ****

Praha - Smíchov (Hostivice 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní hotel se skvělou polohou
1 - 29 / 29

Hostivice

Hostivice 1

Pohoda u Hostivických rybníků

Většina cestovatelů, a to ať už těch domácích, nebo zahraničních se nejčastěji zdržuje ve Středočeském kraji. Mají totiž zafixované, že je tu největší koncentrace památek. A to včetně těch úplně nejznámějších, které jsou u nás k vidění.

Jestli si i Vy chcete letos dopřát netradiční dovolenou v blízkosti našeho hlavního města, doporučíme Vám vyhnout se ruchu přeplněného centra a raději se přesunout do některé z okrajových částí Prahy. Řešením by pro Vás mohl být pobyt v Hostivici, která je součástí okresu Praha-západ.

Hostivice leží v úrodné české krajině, kterou protíná vodní hladina Hostivických rybníků. Mezi nimi najdete Litovický rybník, Břevský rybník a Kalu. Okolo těchto rybníků je i menší lesní porost, který je taktéž vděčným cílem turistů.

Nad Hostivicí se tyčí i notoricky známá Bílá hora, na které v roce 1620 proběhla Bitva na Bílé hoře. V případě, že přejedete do vnitrozemí Prahy, během chvíle se dostanete do Divoké Šárky, nebo k oboře Hvězda. Při cestování do dalších destinací se přímo nabízí den strávený v Praze. Nedaleko je i Unhošť a Kladno.

Z Malé Strany na venkov

První zmínka o Hostivici pochází ze 13. století. Během archeologických výkopů však byly nalezeny předměty, které dokládají osídlení oblasti už v období pravěku.

Důvod, proč Hostivice vznikla není přesně znám. Jako nejvíc pravděpodobné se ale jeví vysvětlení, že se sem přestěhovali lidé z Prahy, když se budovaly některé části Starého města. Hlavní obživou místních byly především činnosti spojené se zemědělstvím.

Nejvíce se Hostivice zapsala do historie v průběhu třicetileté války. V roce 1620 tu proběhla Bitva na Bílé hoře, jejíž výsledek na dlouho poznamenal politický vývoj českých zemí.

Většího hospodářského rozvoje se Hostivice dočkala až v 19. století, kdy byla napojena na dráhu. Pozvolna tu začaly růst továrny, z nichž většina se zabývala výrobou kovového zboží a s tím souvisejících komponent. V jeden čas tu dokonce fungovala i mlékárna. Ta však před koncem 20. století zanikla a dala tak prostor ke vzniku dalších podniků. Dnes je Hostivice nejen průmyslovým, ale i významným turistickým centrem.

Hostivice 2

Tipy na výlet v Hostivici a okolí

Dominantní památkou ve městě je Hostivický zámek. V něm aktuálně sídlí městský úřad, ale některé jeho části slouží jako sály k pořádání výstav.

Menší památkou je kostel sv. Jakuba, který se řadí mezi nejstarší budovy na území města. U něj je vystaveno i několik soch svatých, mezi kterými najdete sochu sv. Jana Nepomuckého a sochu sv. Františka z Assisi.

Náboženskou památkou je také mariánský sloup, budova fary a malá kaple sv. Jana Nepomuckého. Na první pohled Vás nejspíš zaujme i Litovická tvrz. Ta ale není veřejnosti přístupná.

S dětmi ale podniknete i spoustu dalších výletů. Kdo nechce zajíždět do Prahy, ten si vystačí s hrady a zámky v jejím blízkém okolí. Jako nejvíc atraktivní se jeví především zřícenina hradu Okoř, která je známá ze stejnojmenné písně “Okoř”.

Líbit se Vám bude i na hradě Červený Újezd, který slouží zároveň i jako muzeum. Za Váš čas rozhodně stojí i návštěva zámku v Průhonicích. Ten je obklopen rozsáhlou botanickou zahradou, která skýtá příjemné místo k poklidnému odpočinku ve dvou, ale i ve společnosti celé rodiny.

Jestli ale toužíte potom, aby Vaši potomci poznali zákoutí “zlaté matičky”, vezměte je na prohlídku Hradčan. Kromě Pražského hradu se zastavte v chrámu sv. Víta a projděte se Zlatou uličkou, která v sobě skrývá několik propracovaných muzejních expozic.

Kde si zasportovat?

Ústředním bodem pro sportovní aktivity na území Hostivice je místní multifunkční sportovní areál. V něm je k dispozici krytá hala, nebo beach kurt. Také se tu pravidelně pořádají lekce skupinového cvičení a fitness.

Za zhoršených klimatických podmínek, nebo pro večerní zábavu Vám skvěle poslouží bowlingová hala. Kdybyste se chtěli vykoupat, určitě vyzkoušejte koupaliště Motol. V zimě se naopak vyřádíte v Aquaparku Kladno, nebo ve Sport Clubu Chodov.

Příznivci zimních sportů se budou muset smířit s tím, že tu není žádné místo, které by bylo vhodné k jejich provozu. Počítejte proto s tím, že za lyžováním bude nutné dojíždět.

Hostivice 3

Vzhledem k charakteru zdejší krajiny je nejvhodnějším lyžařským střediskem Ski areál Chotouň, ke kterému přijedete zhruba za půl hodiny. Pokud napadne dostatek sněhu, příroda okolo Hostivic je vhodná i k běžkování. Pro veřejné bruslení využijte některou z ledových ploch v Praze.

Ubytování na území Hostivice

V Hostivici funguje několik hotelů a cenově dostupný penzion. Na své si ale přijdou i příznivci ubytování v soukromí, které je tu taktéž velmi oblíbené. K přírodě budete mít nejblíž, když si pronajmete chatu, nebo dobře vybavenou chalupu.

Kdo hledá služby apartmánových domů, ten by se měl poohlédnout po nabídce, kterou mu nabízí Praha.

Hostivice je skvělým kompromisem mezi pobytem ve velkoměstě a v tradiční české obci. Zároveň je dostatečně blízko všem zajímavým památkám a nadstandartním službám, které poskytuje zázemí ne příliš vzdálené Prahy. Přijeďte se podívat ještě dnes.