Loading

Ubytování v Lázních Toušeň

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Slatinné lázně Toušeň

Lázně Toušeň, v obci / ve městě
Lázeňský hotel nedaleko Prahy

Vila Počernice

Praha - Horní Počernice (Lázně Toušeň 9,1 km vzdušně), v obc...
Velmi klidné místo na uzavřeném pozemku

Ubytování Sokol Úvaly

Úvaly (Lázně Toušeň 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování za nízkou cenu

KM House

Praha - Černý Most - Černý most (Lázně Toušeň 11,9 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Moderní pokoje v Praze za skvělou cenu

Ubytovna Hral

Praha - Hloubětín (Lázně Toušeň 13,6 km vzdušně), na okraji...
Zrekonstruovaný dům blízko Prahy!

Penthouse Letňanské zahrady

Praha - Letňany (Lázně Toušeň 14,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmán s vířivkou a saunou

Hotel Golden Golem

Praha - Březiněves (Lázně Toušeň 16,6 km vzdušně), na okraji...
Jen 15 minut od centra Prahy!

Variant club

Babice (okres Praha-východ) (Lázně Toušeň 17,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
České a ukrajinské jídla + tenis. kurty!

Hotel Modrá hvězda Sadská

Sadská (Lázně Toušeň 19,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidný hotýlek v Hrabalově kraji

Hostel Pražačka

Praha - Žižkov (Lázně Toušeň 19,4 km vzdušně), v obci / ve m...
Levné ubytování v Praze
1 - 11 / 11

Lázně Toušeň

Lázně Toušeň 1

Pohádková rekreace v Lázních Toušeň

Chcete načerpat energii do nového pracovního procesu? Pak si určitě zajeďte do lázní. Nemusí to ale být žádné z těch největších, které v Česku máme. Za návštěvu určitě stojí i ty menší, o kterých mnoho lidí ani netuší. Právě to je případ Lázní Toušeň, které sídlí ve Středočeském kraji. Ty jsou jen kousek od hlavního města Prahy. Proto je z hlediska územního členění zařazujeme do okresu Praha-východ.

Lázně Toušeň se rozkládají v úrodné zemědělské krajině, kterou se vine řeka Labe. Ve směru na Čelákovice najdete i několik jezer, mezi které lze řadit Malvíny a větší jezero Mezi mosty. Na opačné straně řeky je malebná přírodní rezervace Lipovka-Grado, pro kterou jsou typické jak husté dubové lesy, tak podmáčená půda, za kterou může blízkost několika slepých říčních ramen. Z měst v okolí Lázní Toušeň bychom Vám doporučili navštívit Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Přerov nad Labem nebo již zmíněné Čelákovice.

Vyhlášené Slatinné lázně Toušeň

První zmínka o Toušeni pochází ze 13. století. Archeologické výkopy však prokázaly, že na území dnešního městysu žily už mnohem starší kultury. Ty úplně nejstarší se podařilo podle nálezů datovat až do třetího tisíciletí před naším letopočtem. I přes opětovné obnovení zdejšího osídlení se však zdá, že Toušeň se těšila značné prosperitě již od svého počátku.

O tom svědčí především fakt, že zde nějaký čas pobýval budoucí otec vlasti Karel IV., který toto období využil k sepisování svých myšlenek. Po náboženských nepokojích, které provázely husitská tažení se Toušeň dostala do rukou Jiřího z Poděbrad. Pro potřeby těchto významných představitelů Českého království sloužilo jako reprezentativní sídlo.

Lázně Toušeň 2

Celkový rozvoj však zabrzdila Třicetiletá válka, kvůli které Toušeň do značné míry strádala. Ke své původní slávě se dopracovala až v 19. století, kdy v ní byly vybudovány vyhledávané lázně. Status lázeňského města však Toušeň získala až ve 2. polovině 20. století. Od té doby jsou Lázně Toušeň oblíbeným cílem turistů.

Kam vyrazit na výlet?

Lázně Toušeň mají několik zajímavých objektů a míst, které byste měli během svého pobytu dozajista navštívit. Dominantními stavbami jsou nepochybně kostely a kaple, kterých je v Lázních Toušeň hned několik. Nejvýznamnější je kostel sv. Floriána a kaple sv. Floriána. Náboženské ladění je znatelné i díky krucifixům, které jsou roztroušené na veřejném prostranství. Pokud milujete architekturu, uvidíte tu i několik dobových stavení. Úplně nejstarší jsou však pozůstatky tvrze, která byla zničena za Třicetileté války.

Za další kulturou však nemusíte vůbec nijak daleko. Během mrknutí oka dojedete do zámku v Brandýse nad Labem. V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi je však i mnoho dalších míst, o nichž lze říct, že měly zásadní vliv na formování našeho státu. Tím nejdůležitějším je bazilika sv. Václava, kde byl podle historických pramenů zavražděn kníže Václav, patron naší země. Pro děti i dospělé bude velmi poutavá i prohlídka katovny a Palladia země české, které je součástí chrámu Nanebevzetí Panny Marie.

Také neprohloupíte, když vyrazíte na celodenní výlet do Prahy. Kromě katedrály sv. Víta a Pražského hradu se běžte podívat i do Zlaté uličky. Krásná je i Malá Strana, které dominuje kostel sv. Mikuláše a rozhledna Petřín. Jestli budete mít čas, zavítejte i do Českého muzea hudby, ke staroměstskému orloji či na romantický Vyšehrad.

Co dalšího byste měli podniknout?

V Lázních Toušeň si přijdou na své i sportovci. Najdete tu několik parků a dětských hřišť, ve kterých lze strávit společný čas s rodinou. Potěší Vás tělocvična a tenisový kurt. V sousedním Brandýse se vykoupete v některém z jezer, nebo se uchýlíte do místního sportovního areálu. V tomto regionu je velmi oblíbená i cyklistika a plavba na lodích.

Lázně Toušeň 3

Jestli jste přijeli do Lázní Toušeň za lyžováním, pak Vás trochu zklameme. Na druhou stranu, asi půl hodiny daleko jsou dvě lyžařská střediska. Těmi jsou Ski areál Chotouň a lyžařské středisko Šibeniční vrch. Ideální podmínky pro zimní sporty má i Praha, ve které si zabruslíte, nebo zahrajete hokej.

Tipy na ubytování v Lázních Toušeň

I přesto, že se jedná o městys se statusem lázeňského města, mají Lázně Toušeň jen velmi malé množství ubytovacích kapacit. Nejvíce v kurzu je tu cenově dostupné ubytování v soukromí. Kdo má rád klid, toho odkážeme na pronájem chalupy nebo chaty někde u vody. Naštěstí, velmi blízko je i několik větších měst, takže nepřijdou zkrátka ani ti, kteří touží po dovolené v apartmánech, penzionech a hotelích.

Lázně Toušeň jsou dosud neobjeveným klenotem českého lázeňství. Jejich poloha mimo jiné skvěle nahrává i různým výletům. Proto nebudete litovat, když na takovou dovolenou přivezete i děti.

Názory a doporučení

Kvetoslava Cerna (sólo host - návštěvník) 23.1.2020
Nejkrásnější byla cyklostezka podél Labe úžasné.
Jaroslav (starší pár - návštěvník) 29.11.2019
Procházka podél Labe, místní restauraci,kostel
Renata Zdrubecká (sólo host - návštěvník) 18.11.2019
Díra