Loading

Ubytování ve Rtyni nad Bílinou

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion Linde

Rtyně nad Bílinou, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s ideální polohou u Teplic

Kotva Vaňov

Ústí nad Labem - Vaňov (Rtyně nad Bílinou 10,5 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Ubytování pro zaměstnace

Hotel Slavie

Ústí nad Labem (Rtyně nad Bílinou 11,1 km vzdušně), v obci...
Hotel v klidné části města

Ubytování Střekov Aréna

Ústí nad Labem - Střekov (Rtyně nad Bílinou 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Ubytování pro studenty a zaměstnance

Chalupa U Studánky

Moldava (Rtyně nad Bílinou 17,7 km vzdušně), v obci / ve měs...
Chalupa pro skupiny s krbem a saunou

Parkhotel Terezín

Terezín (okres Litoměřice) (Rtyně nad Bílinou 19,7 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Hotel v centru města za super cenu

Penzion Na Statku

Chudoslavice (Rtyně nad Bílinou 19,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nové apartmány, wellness centrum, bazén
1 - 7 / 7

Rtyně nad Bílinou

Rtyně nad Bílinou 1

Poznejte místní vodní plochy i zříceniny hradů

Rtyně nad Bílinou je zajímavá obec, která nabízí mnoho přírodních i historických zajímavostí. Přímo u obce najdete přírodní památku v podobě Malhostického rybníka a o něco dál hezké vodní nádrže.

Obec je skvělým místem pro pořádání výletů po nedalekých památkách. Přímo v Rtyni nad Bílinou se nachází kostelík a několik kapliček.

Historie a příroda obce Rtyně nad Bílinou

Obec Rtyně nad Bílinou se nachází v okrese Teplice v Ústeckém kraji. Leží zhruba 10 km jihovýchodně od města Teplice. První písemná zmínka o této malé obci pochází z roku 1333. Osídlení v přilehlých oblastech je však mnohem starší. Dokazuje to archeologické naleziště Hradiště Chotinská hora. Hlavní historickou dominantou je kostel svatého Martina, který pochází z roku 1662. Také tu uvidíte různé kapličky, jako je kaple sv. Antonína a kaple sv. Jana a Pavla.

Dříve ve Rtyni nad Bílinou stávala také kaple sv. Floriána, do dnešního dne se však dochovaly jen její základy. Z přírodních zajímavostí na Vás v obci a v jejím okolí čeká Malhostický rybník, což je přírodní rezervace a lokalita s výskytem různých druhů vodního ptactva. Za vidění stojí rovněž Chotinská hora se zbytky hradu Paradis.

Rtyně nad Bílinou 2

Památky ve Rtyni nad Bílinou

Z historických památek se zde nachází zřícenina hradu Kyšperk, zřícenina hradu Kostomlaty a hrad Střekov. Z objektů, které zůstaly zachovány v původním stavu, můžete navštívit hrad Litoměřice, zámek Velké Březno, zámek Vrbičany nebo rotunda sv. Petra a Pavla Želkovicích.

V okolí obce najdete řadu vodních ploch, jako je například jezero Milada a jezero Barbora. Obě nabízí mnoho pláží včetně nudistických a zázemí v podobě obchodů, restaurací a sportovišť.

Na nedalekých svazích si zase během zimní dovolené dobře zalyžujete. Pouhých 12 kilometrů od Rtyně nad Bílinou se rozkládá Ski Komáří Vížka, který sice patří mezi menší střediska, ale na třech sjezdovkách se třemi vleky si užijete zimních radovánek dosyta. Zhruba ve stejné vzdálenosti se nachází Ski Telnice, které je největším areálem ve východních Krušných horách.

O Vaší letní i zimní dovolené můžete využít služeb dvou blízkých aquaparků. Aquacentrum Teplice nabízí kromě standardních atrakcí také bazény s termální vodou. V Aquadromu Most najdete kromě řady vodních radovánek také wellness, fitness a rehabilitační centrum. Zajímavým zpestřením volného času je návštěva Botanické zahradyTeplicích s venkovními i vnitřními expozicemi. Najdete tu prastaré exotické stromy nebo rozsáhlou sbírku kaktusů a jiných sukulentů.

Rodiny s dětmi si mohou zpestřit volný čas v zoo, minizoo a akváriu Rajské ostrovy Děčín, které patří k děčínské zoo. Pokud chcete spojit výlet s poznáváním, zajeďte si prohlédnout Skanzen Zubrnice. Jen něco málo přes 20 kilometrů od Rtyně nad Bílinou stojí celá historická vesnice s muzeem lidové kultury.

Rtyně nad Bílinou 3

Bohatá nabídka ubytování kolem Rtyně nad Bílinou

Návštěva obce a jejího nejbližšího okolí je ideálním tipem na Váš budoucí výlet, při kterém určitě oceníte širokou nabídku ubytovacích kapacit.

Zavítat můžete do velkých hotelů v okolních městech nebo do menších rodinných penzionů. V této lokalitě poblíž vodních ploch najdete mnoho kempů, kde lze spát v chatkách, ve stanech nebo v karavanech. K dispozici tu máte také soukromé apartmány.

Pokud hledáte inspiraci, na zajímavé místo v České republice, je Rtyně nad Bílinou tou pravou volbou pro Vás. Na své si zde přijdou milovníci historie i krásné přírody. Všichni turisté určitě ocení širokou nabídku ubytování. Ať už přijedete do Rtyně nad Bílinou v jakémkoliv ročním období, nebudete mít nouzi o zábavu a zajímavé aktivity. Rtyně nad Bílinou je ideální místo pro Vaší dovolenou.