Loading

Ubytování ve Skryjích (okres Rakovník)

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Kemp Na Slapnici

Skryje (okres Rakovník), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro rodiny, oddíly a cyklisty

Chatová osada Višňová - Hájek

Roztoky (okres Rakovník) - Krivoklát (Skryje (okres Rakovník) 8,8 km vzdušně), mimo...
Chaty, stany, s restaurací, u řeky

Apartmán Steak - Hredle

Hředle (okres Beroun) (Skryje (okres Rakovník) 13,0 km vzdušně), na okraji obce / m...
Krásný apartmán, soukromí, restaurace

Hotel Bouchalka

Cerhovice (Skryje (okres Rakovník) 15,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Hotel s tenisovými kurty a vinárnou

Penzion Pralinka

Rakovník (Skryje (okres Rakovník) 15,7 km vzdušně), v obci...
Komfortní ubytování v centru města

Penzion Ludmila

Rakovník (Skryje (okres Rakovník) 16,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v klidném prostředí

Vila Keltská Růže Hořovice

Hořovice (Skryje (okres Rakovník) 17,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v nejstarší části města
1 - 7 / 7

Skryje (okres Rakovník)

Skryje (okres Rakovník) 1

Majetek benediktinského kláštera obec Skryje

Slyšeli jste už někdy o obci jménem Skryje? Tak vězte, že obec s takovým jménem skutečně existuje. Nachází se v okrese Rakovník ve Středočeském kraji, 20 km na jih od města Rakovník, 26 km na západ od Berouna, 58 km na jihozápad od hlavního města Prahy a 44 km na severovýchod od Plzně.

Ze severovýchodu ji obklopuje pásmo Křivoklátské vrchoviny, z jihozápadu zasahují výběžky Plaské pahorkatiny a ze severozápadu Rakovnické pahorkatiny. Obec leží na pravém břehu řeky Berounky.

Poprvé se obec Skryje písemně zmiňuje v roku 1229 v papežské listině jako majetek benediktinského klášteraKladrubech. Obci dominuje kostel sv. Michaela archanděla, původně dřevěný kostel ze 14. století. Současnou zděnou barokní podobu získal přestavbou v 19. století. Při procházkách obcí určitě zaregistrujete muzeum věnované paleontologickému výzkumu a životu Joachima Barranda s ilustracemi a sbírkami pravěkých živočichů. Máte zde možnost vidět i expozice lidové architektury, bydlení a archeologické nálezy z přilehlé oblasti. Ukázky lidové architektury uvidíte i v samotné obci v podobě starých ale zachovalých roubenek.

Vydejte se ze Skryjí na výlety do okolí

Obec Skryje se nachází v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Povrch oblasti je mírně členitý, co poskytuje výborné podmínky pro turistiku, a to jak pěší, tak cykloturistiku. V rozlehlých lesnatých porostech se můžete věnovat houbaření, okolní vodní plochy Vás možná zlákají i k rybaření a vodním sportům, velké oblibě se tu těší vodáctví.

Nedaleko obce, severovýchodním směrem, se nachází hrad Týřov. Kdysi to byl hrad kastelového typu, jeho začátky sahají do 13. století. Hradní zřícenina je chráněna jako kulturní památka a její okolí jako Národní přírodní rezervace Týřov. Čarovnou přírodu objevíte také v přírodní rezervaci Skryjská jezírka, ležící na rozhraní Rakovnicka a Rokycanska, necelé 3 km na jih od Skryjí. Dvě malá Skryjská jezírka, vzdálená od sebe jen pár metrů a Skryjský vodopád spolu s okolím jsou chráněny v rámci přírodní rezervace. Obě tyto lokality dodávají zvláštní kouzlo celé oblasti, takže jsou oblíbeným cílem mnohých tuzemských i zahraničních turistů.

Co bývá též vyhledávaným objektem zájmu, jsou vyhlídky, které Vám umožní krásný pohled do okolní krajiny. Jednou takovou zajímavou je rozhledna Velká Buková, stojící na okraji obce Velká Buková, asi 12 km severovýchodně od Skryjí. Moderně vyhlížející dřevěná rozhledna s kamennou podezdívkou Vám z výšky 14 m umožní krásný výhled na malebné údolí Berounky, Rokycanskou pahorkatinu, Křivoklátskou vrchovinu, CHKO Brdy a pohoří Džbán.

Skryje (okres Rakovník) 2

Jiná moderní rozhledna, postavená v roku 2015, na Vás už čeká na Senecké hoře. Další pozoruhodná vyhlídka, rozhledna Děd, stojí na kopci stejného jména u města Beroun. Byla postavená na konci 19. století z cihel a připomíná hradní věž.

Při potulkách blízkým okolím obce Skryje narazíte na množství kulturních památek z dávnější i nedávné minulosti. Z těch starších jsou to zříceniny hradů Krakovec, Točník, Žebrák a Krašov. V zachovalejším stavu najdete zámek Zbiroh, zámek Nižbor a nádherný zámek Hořovice.

Perlou celé oblasti Křivoklátska je ale bezesporu hrad Křivoklát, nacházející se necelých 15 km severovýchodně od Skryjí. Okolní krajině vévodí z výšky skalnatého ostrohu nad Rakovnickým potokem. Hrad pochází z 13. století, patří k nejstarším středověkým hradům českých panovníků. V druhé polovině 15. století získal přestavbou pozdně gotickou podobu, kterou si uchoval dodnes. V rámci komentované prohlídky si projdete 4 prohlídkové okruhy, kde se dozvíte mnoho zajímavého z české historie.

Patříte-li k vyznavačům adrenalinové zábavy, v zahradě zámku Zbiroh navštivte lanový park Active Park. Jestliže dáváte přednost zážitkům z jezdectví, máte možnost absolvovat výcvik nebo pouhou vyjížďku na koni, které Vám umožní Stáj Straka Němčovice. Chvíle zábavy i odpočinku můžete trávit v létě u vody. V okolí Skryjí najdete přírodní koupalištěRakovníku a při vodní nádrži Záskalská u obce Chaloupky na Příbramsku. Letní bazény Vám poskytnou osvěžení na koupališti v Zdicích, celoročně se můžete koupat v aquaparcích, např. v Aquaparku Hořovice a Aquaparku Beroun.

Aquaparky můžete využít i během zimní dovolené ve Skryjích. Jestliže zatoužíte po pohybu na čerstvém vzduchu, terén pro lyžování na běžkách najdete i v blízkém okolí Skryjí. Za sjezdovkami si musíte zajet do některého z lyžařských areálů. Nejblíže ze Skryjí to budete mít do Ski areálu Nižbor Stradonicích. Sjezdovka je vhodnější pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Za ostatními lyžařskými středisky třeba vyrazit dál.

Zajistěte si ubytování ve Skryjích už dnes

Tak jak Vás nadchne nádherná příroda Křivoklátska, tak Vás jistě nezklamou ani možnosti ubytování, které Vám obec Skryje nabízí. Ubytování je tu poměrně cenově výhodné oproti jiným podobným lokalitám, co se pohodlí týká, nezaostává.

Skryje (okres Rakovník) 3

Nejen kempy na břehu řeky Berounky poskytují příjemné a levné ubytování, stejně tak i turistické ubytovny a kompletně vybavené dřevěné chaty. Jejich okolí Vás přímo vyzývá k procházkám do okolí v CHKO Křivoklátsko. Výbornou možností jsou penziony rodinného typu v centru obce.

Velkou výhodou těchto penzionů je, že svým hostům poskytují i možnost stravování ve vlastní restauraci v rámci objektu. Jestli Vám žádná z těchto alternativ nevyhovuje, máte ještě možnost zajistit si ubytování v soukromí. Další možnosti ubytovacích zařízení různého druhu a kategorií najdete také v blízkém okolí Skryjí, ať už komfortnější hotely a apartmány či stylové chalupy.

Přírodní bohatství oblasti obklopující Skryje objevil už Joachim Barrande. Je jen na Vás, abyste si Skryje zvolili za místo své příští dovolené a objevili její další krásy a možnosti.