Loading

Ubytování v Záříčí

(0 objektů + 2 objekty v okolí 25 km)

Resort Radslavice

Radslavice (okres Přerov) (Záříčí 16,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideální místo pro turisty a cyklisty

Ubytovna V.I.P.

Holešov (Záříčí 16,6 km vzdušně), na okraji obce / města
I dlouhodobě, WiFi, kuchyň, parkování
1 - 2 / 2

Záříčí

Záříčí 1

Záříčí – atraktivní lokalita nedaleko řeky Moravy

Záříčí je ideální destinace na dovolenou nebo výlet po celý rok, protože se nachází v rovinaté krajině úrodné Hané i v blízkosti několika lyžařských středisek. Na své si zde přijdou hlavně cyklisté díky řadě cyklostezek a vzhledem k řadě zajímavých tipů na výlety po okolí se tu nebudou nudit ani rodiny s dětmi a další výletníci. Moderní obec je na své návštěvníky dobře připravená a vítá je s otevřenou náručí. Přijeďte objevovat krásy a zajímavosti Záříčí.

Přírodní a historické památky Záříčí

Záříčí je obec, kterou najdete v okrese Kroměříž, ve Zlínském kraji. Leží zhruba 12 kilometrů na sever od okresního města Kroměříže v oblasti Hornomoravského úvalu. Nejstarší písemné zmínky se datují do roku 1261, kdy obec připadla cisterciáckému klášteru u Vizovic. Její název vychází z blízkosti mnoha řek a znamená „za řekami“. Ty se spolu s rovinatou krajinou staly obci mnohokrát osudnými a povodně patří neodmyslitelně k historii obce.

Dnes tu tak můžete najít pozůstatky původní hanácké lidové architektury i moderní výstavbu. Na návsi stojí kaple svatého Floriána, která byla nově zrekonstruovaná po povodních v roce 1997. V obci je k vidění socha sv. Františka u hřbitova, pomník padlým a několik památných křížů. Pověřenou obcí Záříčí je blízká Chropyně, kde se podle pověstí narodil král Ječmínek. Tady najdete kostel sv. Jiljí a dvoupatrový zámek Chropyně s věží. Milovníci přírody by si neměli nechat ujít návštěvu národní přírodní památky Chropyňský rybník s ostrůvkem, kde roste a žije řada ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Záříčí 2

Co navštívit v okolí Záříčí

Záříčí je sice malá obec, která ale leží v lůně krásné přírody, kde můžete během dovolené pořádat díky řadě značených cyklostezek a turistických tras nepřeberné množství výletů. Rovinatou krajinu jde dobře pozorovat ze zhruba 10 kilometrů vzdálených rozhleden Brodek a Vitčice.

Během teplých dnů se můžete vykoupat přímo v obci ve štěrkovišti Pískáč. Za nepřízně počasí nebo během zimní dovolené to není daleko do Aquaparku Vyškov nebo Aquaparku Olomouc. V obou najdete celou řadu atrakcí, vířivek, saun a dalších možností, jak si užít vodní radovánky.

Pokud raději objevujete minulost a památky kraje, kde jste vyrazili na dovolenou, hezké výlety v dostupné vzdálenosti jsou na hrad Helfštýn, hrad Malenovice, zámek Tovačov, zříceninu hradu Lukov a samozřejmě na vyhlášený zámek Kroměříž s úchvatnými zahradami zapsaný na seznamu UNESCO. Rodiny s dětmi a milovníci zvířat ocení možnost navštívit dvě nedaleké zoologické zahrady – ZOO park Vyškov a ZOO Zlín.

V případě, že nebudete mít poznávání zajímavostí dost, v dobré dojezdové vzdálenosti je Botanická zahrada Petra AlbrechtaProstějově nebo okrasný park Arboretum Vrahovice. Ve skanzenu Rymice a v Archeoskanzenu Modrá uvidíte, jak žili naši předkové.  Nudit se v Záříčí nebudete ani v zimě, protože v dojezdové vzdálenosti se nachází lyžařský areál Rusava a Ski areál Hlubočky. Obě lyžařská centra jsou standardně vybavená a mají půjčovnu lyží, lyžařskou školu, občerstvení nebo nabízejí večerní lyžování.

Záříčí 3

Ubytovací kapacity v Záříčí a okolí

Záříčí patří mezi menší obce, ale i zde i v nejbližším okolí budete mít během letní i zimní dovolené na výběr z celé řady ubytovacích kapacit. V okolních větších městech je slušná nabídka hotelů nejrůznějších cenových kategorií a v obcích seženete ubytování v penzionech a apartmánech nebo soukromých chalupách, privátech a statcích.

U vodních ploch nejsou výjimkou kempy chatkami nebo prostorem pro stany a karavany. Záříčí v příjemné hanácké krajině se nabízí jako zajímavá destinace, ať už chcete svoji dovolenou trávit v létě nebo zimě a aktivně či pasivně. V blízkém okolí i sympatické dojezdové vzdálenosti se nachází řada historických a přírodních památek i atrakcí, kde se pobaví děti i dospělí. Vyzkoušejte Záříčí jako cíl Vaší další dovolené.