Loading

Ubytování v Mladé Vožici

(0 objektů + 4 objekty v okolí 25 km)

Chalupa Blaník

Louňovice pod Blaníkem (Mladá Vožice 11,2 km vzdušně), v obc...
V příjemném prostředí Podblanicka

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Mladá Vožice 15,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Hotel Slavia

Tábor (Mladá Vožice 16,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Hotel v historickém centru

Romantik hotel Eleonora

Tábor (Mladá Vožice 18,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u l...
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra
1 - 4 / 4

 1

Mladá Vožice

Mladá Vožice je město v okrese Tábor na severovýchodě Jihočeského kraje. Nachází se 20 km na severovýchod od Tábora, 78 km od krajského města České Budějovice, 45 km na severozápad od Pelhřimova. Leží nad soutokem řeky Blanice a Novoveského potoka. Z jihovýchodu sem zasahují výběžky Českomoravské vrchoviny, okolí města má mírně členitý terén.

Jako městečko se Mladá Vožice poprvé písemně zmiňuje v r. 1363 v souvislosti s hradem, který však vznikl přibližně o 100 let dříve. V době husitských válek, v první polovině 15. století, město stejně jako hrad bylo dvakrát vypáleno a zpustošeno. Z poničeného hradu, který již nebyl nikdy obnoven, byla na jeho místě vybudována kaple. V druhé polovině 16. století byl na náměstí vystavěn renesanční zámek, později barokně upraven. Po konci 2. sv. války byl do jeho prostor umístěn dřevozpracující závod. Dnes není přístupný pro veřejnost a jeho stav je i díky nezdařeným restitucím dost ubohý.

Tradici ve městě v období středověku mělo obchodování s vínem, solí a železem, mlynářství, pekařství a pernikářství. Na konci 18. století bylo městečko povýšeno na město, později tu absentovalo významnější dopravní spojení i průmysl. Do r. 1945 bylo zcela zemědělskou oblastí, až po druhé světové válce se začíná vzmáhat průmyslová výroba.

Ze starší zástavby se dochovala jen pozdně gotická věž s průjezdem, bývalá radnice, zvonice – solná věž v blízkosti kostela sv. Martina na náměstí, barokní děkanství z r. 1765 a několik v jádru barokních domů. Nová radnice je historizující stavba z druhé poloviny 19. století. Na kraji města najdete další sakrální památku, hřbitovní kostel sv. Mikuláše.

Na náměstí najdete i Památník Mladovožicka, který Vám formou komentovaných prohlídek přiblíží historii této oblasti i významné osobnosti Mladé Vožice. Zajímavá je i expozice historického nádobí z různých materiálů.

Za výlety do okolí Mladé Vožice

 2

Nedaleko Mladé Vožice, u obce Běleč, si nenechte ujít návštěvu zříceniny bývalého hradu Šelmberk. Dnes z něj zbyla jen kamenná kulatá hláska uprostřed stromů, oblast hradu byla po jeho zničení zalesněna. Na místě bývalého královského hradu na vrchu Hrad stojí dnes kaple Nanebevzetí Panny Marie z r. 1646. Zajímavá je i vnitřní výzdoba kaple.

Na další turistickou vycházku se vydejte asi 5 km severozápadně od Mladé Vožice k osadě Moraveč. Na jejím okraji přijdete ke kamenné rozhledně Kovářka s dřevěným vyhlídkovým ochozem, ze kterého budete mít za příznivého počasí pěkný výhled na město Mladá Vožice a jeho blízké okolí či na vrch Velký Blaník. Zároveň si tu můžete prohlédnout muzeum kovářství.

Jste-li milovníky přírodních památek a zajímavých přírodních úkazů, jedinečnou příležitost obdivovat krásy matky přírody budete mít v Chýnovské jeskyni, což je národní přírodní památka nacházející se v katastrálním území obce Dolní Hořice.

Patříte-li naopak mezi příznivce putování po hradech a zámcích, v nedalekém okolí jich na Vás čeká několik. Jsou to např. zámek Pacov ve stejnojmenném městě u Pelhřimova, opodál stojící hrad Kámen, hrad Hradiště - Kotnov v Táboře, zřícenina hradu Borotín - Starý zámek nedaleko Tábora u obce Borotín, či zámek Vlašim s přilehlým zámeckým parkem. V okolí Mladovožicka se nachází na 50 rybníků, z nichž nejkrásnější jsou Blatnické rybníky. Ne všechny jsou určeny ke koupání, ve většině těchto rybníků je koupání nevhodné, v některých z nich dokonce zakázané. Přímo v Mladé Vožici se ale můžete za příznivého letního počasí klidně vykoupat na městském koupališti. Výborné koupání ale i místo vhodné na rybaření je rybník Jordán, nacházející se v centru města Tábor. Aquapark je v Jindřichově Hradci, je přístupný jen v létě, jelikož je venkovní.

Jihovýchodně od Mladé Vožice, jen 4 km daleko, máte na zimní rekreaci k dispozici Lyžařský areál Horní Kouty – Radvánov se třemi sjezdovkami. Přibližně 28 km na západ leží Sportrelax Centrum Monínec se sjezdovkami pro lyžaře i snowboardisty. Nedaleko, asi jen 3 km odsud na sever, Vás přivítá Ski areál Kvasejovice. Samozřejmostí v těchto lyžařských areálech bývá zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny a skiservisu. Přírodní park Polánka leží v nejvýše položené části oblasti okolo vrcholu Batkovy s nadmořskou výškou 724 m. Sníh zde zůstává ležet nejdéle z celého Táborska, což je fakt, který spolu s terénem bez větších převýšení oceňují již dlouho běžkaři z okolí.

Možnosti ubytování v Mladé Vožici a okolí

 3

Mladá Vožice nabízí svým návštěvníkům, ke kterým budete zajisté brzy patřit i Vy, kromě přírodních a kulturních zajímavostí i možnosti příjemného a cenově dostupného ubytování. Ať už jsou to penziony rodinného typu, dobře vybavené apartmány či pohodlné hotely s restauracemi, ve kterých můžete ochutnat speciality tradiční české i zahraniční kuchyně.

Soukromí a dokonalé místo k odpočinku naleznete i u místních ubytovatelů na privátech. Tento typ ubytování má výhodu v tom, že Vám často dají dobré tipy na výlety, poskytnou rady, které Vám mohou dát jen lidé znalí místních poměrů. Skutečně levné ubytování si zajistěte na místních ubytovnách. V blízkém okolí můžete najít ubytování v chatách a chalupách, což určitě přináší jistý díl romantiky, hlavně motoristi určitě uvítají služby motorestů a kempů. Na co se však v Mladé Vožici můžete spolehnout, je to, že tu najdete ubytování podle svých představ.

Takže jestli se právě rozhodujete o místě své další dovolené, vězte, že Mladá Vožice je ten správný tip. Najdete tu ticho, které Vám pomůže se zrelaxovat po každodenním pracovním kolotoči, nové síly načerpáte při toulkách nádhernou přírodou či návštěvou kulturních památek.