Loading

Ubytování v Příboru

(1 objekt + 19 objektů v okolí 25 km)

Penzion Freudův sen

Příbor, v obci / ve městě, v centru města
V centru města, pro obchodní cestující

Penzion Pod Bílou horou

Kopřivnice (Příbor 4,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v podhůří Beskyd

Penzion a restaurant U námořníka

Hukvaldy (Příbor 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulný penzion s vynikající kuchyní!

Chata Hukvaldy

Hukvaldy (Příbor 6,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, v cha...
Komfortná chata v klidném prostředí

Chata U lesa

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Příbor 12,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Uvolněný silvestrovský termín na chatě

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Příbor 13,0 km vzdušně), na sa...
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Vila Relax

Kunčice pod Ondřejníkem (Příbor 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní vila s bazénem v Beskydech

Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm (Příbor 13,6 km vzdušně), na okraji o...
Vysoký standard, nízké ceny

Chalupa Tranovka

Trojanovice (Příbor 14,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
UBYTUJ SE A ZÍSKEJ DOVOLENOU NA TENERIFE

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí (Příbor 15,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě
1 - 20 / 20

Příbor

Příbor 1

Příbor je město v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Jedná se o město s velmi bohatou a dlouhou historií. Dovolenou zde ocení také ti, kteří si čas od času rádi odskočí do krásné moravské přírody. Pokud by Vás začal Příbor nudit, můžete si během chvilky odskočit do nedalekého Nového Jičína či Kopřivnice.

Věříme, že ve městě najdete vše potřebné. Příbor nabízí široké spektrum kulturních akcí a památek. Z toho důvodu je skvělou volbou pro všechny, kteří si během dovolené žádají pobyt ve městě, ale zároveň nechtějí přijít o své soukromí.

První zmínky o městě se objevují již v průběhu 13. století. Jednalo se o menší osadu, která ale disponovala řadou významných práv. Zajímavé bylo, že se ve městě brzy rozvinul sektor vzdělání. První škola byla ve městě již od 16. století. V roce 1694 zde bylo zbudováno i gymnázium. Dostupnost vzdělání tak skokově narostla, že si jej mohly dovolit i děti z rodin, které by na školu za normálních podmínek neměly prostředky. Vzdělání pak hrálo velkou roli v historii města i v budoucích letech.

Kam za kulturou?

Volný čas si ozvláštněte návštěvou rodného domu Sigmunda Freuda. Ten se ukrývá pod číslem 117. V současné době nabízí zrekonstruované pokoje, které Vám co nejvíce přiblíží jeho mládí. Příbor 2 Přímo zde si také prohlédněte interaktivní expozici, která se věnuje jeho práci. Ve městě je i několik kostelů a nově zrekonstruovaná budova kláštera.

Cestujete-li s dětmi, či máte rádi výlety s nádechem dobrodružství, vydejte se na hrad Štramberk. Ten je od Příboru vzdálený do 15 minut jízdy autem. Dříve se jednalo o hrad templářského řádu, ale později přešel pod správu Jana Lucemburského. Nešťastnou shodou okolností se později část hradu zřítila. Počátkem století však začaly některé záchranné práce, díky kterým se podařilo pozůstatky hradu přestavět do romantizujícího stylu.

Zajímavou zastávku Vám nabízí i zámek v Novém Jičíně, který je od Příboru taktéž, co by kamenem dohodil. V současné době se v něm schovává muzeum Novojičínska. Krom expozic o životě ve městě navštivte expozici, která se věnuje historickým pokrývkám hlavy. Nevynechte ani návštevu Zámku Kinských ve Valašském Mezriříčí.

Na aktivní dovolenou do Příboru

Během letní dovolené se běžte svlažit do vodní nádrže Baška. Ta je vhodná jak ke koupání, tak k provozování dalších vodních sportů. Příbor 3 V létě i v zimě je tu pro Vás také nedaleký Aquapark Olešná, který disponuje jak venkovní, tak vnitřní zónou. Aquapark nabízí i služby spojené s wellness, takže Váš odpočinek bude opravdu perfektní. Den plný zábavy si užijete i v Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm.

O zimní dovolené si lze vybrat hned ze dvou lyžařských areálů, které jsou vzdálené do půl hodiny jízdy autem. Jedním z nich je Ski areál Búřov, který je vhodný i pro příznivce jízdy na prkně. Druhým areálem je Ski areál Biocel Zlatník, který nabízí kvalitní lyžařské podmínky jak pro začátečníky, tak pro ostřílené lyžaře.

Dostupné ubytování v Příboru

Výhodou Příboru je velmi dobrá dostupnost rozličných typů ubytování. Pokud se nechcete zapodívat vařením nebo úklidem, ubytujte se v hotelu či penzionu s vynikajícími službami. Méně nároční jistě uvítají levné ubytování v ubytovně či v soukromí. Něžné duše pak jistě potěší možnost strávit dovolenou v chalupě či chatě, ve které si vychutnají klid od ruchu města.

Příbor je velmi krásné město, které rozhodně stojí za Vaši návštěvu. Přijeďte se sami přesvědčit. Určitě nebudete litovat.