Loading

Ubytování ve Velkých Opatovicích

(0 objektů + 7 objektů v okolí 25 km)

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Velké Opatovice 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Moderní apartmánová dřevěnice

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko) (Velké Opatovice 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Velké Opatovice 9,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion ubytovna SB

Boskovice (Velké Opatovice 14,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic (Velké Opatovice 17,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Penzion Hospůdka na chalupě

Hačky (Velké Opatovice 18,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné apartmány, venkovní bazén i jídlo

Penzion Eva

Crhov (Velké Opatovice 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Útulný apartmán s venkovním bazénem
1 - 7 / 7

Velké Opatovice

Velké Opatovice 1

Velké Opatovice najdete v srdci Malé Hané v takzvané Boskovické brázdě. Mírné podnebí i mírně zvlněná krajina doslova lákají k výletům.

A nemusíte se bát, že cílů, za kterými tu můžete během letní i zimní dovolené vyrazit, by bylo málo. Ve městě je zámek s vyhlášenou zahradou a v okruhu pár desítek kilometrů najdete řadu zámků, hradů a dalších historických i přírodních zajímavostí.

Dávná i moderní historie Velkých Opatovic

Velké Opatovice jsou město v okrese Blansko, v Jihomoravském kraji, zhruba 20 kilometrů na jih od Moravské Třebové. Pár desítek kilometrů je to také na jih do Brna a na východ do Olomouce. Město se nachází v úrodném hanáckém kraji s bohatou historií a lidovou kulturou.

Důkazy o osídlení kraje jsou velmi starobylé a sahají až do neolitu. Poprvé se písemné zdroje o Velkých Opatovicích zmiňují na počátku 14. století. Nejvýznamnější místní památkou, díky které se město proslavilo, je původně barokní zámek Velké Opatovice. Po požáru v roce 1973 byl přestavěn a dnes v něm sídlí Moravské kartografické centrum. Ambiciózní projekt, který nemá obdoby v České republice ani v Evropě, představuje historii kartografie, geodezie a najdete zde jednu z největších evropských sbírek map.

Zámek obklopuje obrovský park se vzácnými stromy. Nejslavnější je Opatovická borovice a Opatovická lípa, které v minulosti získaly titul strom roku. Když se vydáte po naučné stezce Hanýsek, poznáte okolí města a dojdete na vrch Opatovické hradisko se zbytky původního osídlení.

Velké Opatovice 2

Pokud se rozhodnete pokračovat dál, narazíte na bývalé lázně Velká Roudka a arboretum Borotín. Ve městě a jeho okolí si můžete prohlédnout řadu soch v nadživotní velikosti a pískovcové reliéfy slavných osobností, které vytesal místní sochař Karel Otáhlo.

Užijte si zimní i letní radovánky ve Velkých Opatovicích

V dobré dojezdové vzdálenosti od Velkých Opatovic se nachází řada hradů a zámků, jejichž návštěvou si můžete zpestřit volný čas během letní i zimní dovolené. Necelých 20 kilometrů je to na romantický hrad Bouzov, který se bude líbit hlavně dětem, protože vypadá jako z pohádky. Na hradě Svojanov uvidíte, jak se může snoubit středověká architektura s prvky z 19. století.

Zámek Letovice dominuje stejnojmennému městu na ostrohu nad řekou Svitavou. Romantiku si užijete na zřícenině hradu Boskovice a tajuplnou atmosféru na zřícenině hradu Radkov. Zámek Moravská Třebová necelých 20 kilometrů od Velkých Opatovic se řadí k nejvýznamnějším renesančním památkám ve střední Evropě. V létě se můžete vykoupat a dělat vodní sporty na vodní nádrži Letovice nebo si užít atrakce pod střechou v Aquaparku Blansko.

Pokud raději holdujete aktivní dovolené nebo jste vyrazili na výlet s dětmi, budete mít také o zábavu postaráno. Zimní radovánky si užijete ve Ski areálu Olešnice s umělým zasněžováním, večerním lyžováním a dalším standardním servisem. Na snowboardisty tu čekají skoky a překážky a na nejmenší dětská školička. O něco menší a skromnější je lyžařský areál Kladky.

Velké Opatovice 3

Ve Velkých Opatovicích se ubytujete v penzionu i na ranči

Velké Opatovice jsou menší město, a tak tu najdete především ubytování v soukromí, v penzionech a apartmánech. Hotely, hostely a levné ubytováníubytovnách nabízejí větší města v dojezdové vzdálenosti. U vodních ploch se nacházejí kempy, kde můžete přenocovat ve stanu, karavanu nebo chatičkách.

V okolí si také pronajmete chalupy, chaty nebo třeba ranč a je jen na Vás, jestli jste sem vyrazili na krátký výlet nebo delší dovolenou. Velké Opatovice jsou velmi zajímavá destinace, kam vyrazit ve volném čase. Samotné město může nabídnout řadu pamětihodností, ať už se jedná o historii, architekturu nebo přírodu.

V blízkém i širším okolí pak navštívíte mnoho zámků, poznáváte historii osídlení jednoho z nejúrodnějších krajů České republiky nebo se zabavíte díky široké škále atrakcí, které jsou tu k dispozici v létě i v zimě. Region Hané začíná být turisticky velmi oblíbený a Velké Opatovice jsou ideální výchozí bod, odkud ho poznávat.