Loading

Ubytování ve Vestci (okres Praha-západ)

(1 objekt + 18 objektů v okolí 25 km)

Penzion Spokojený host

Vestec (okres Praha-západ), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Praze za výhodné ceny

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ) (Vestec (okres Praha-západ) 5,8 km vzdušně), na okr...
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Apartmány Vránek

Praha - Chodov (Vestec (okres Praha-západ) 6,0 km vzdušně),...
Hezké a levné ubytování v Praze!

Pension Orbis

Praha - Praha - Chodov (Vestec (okres Praha-západ) 7,1 km vzdušně), v obci / ve měs...
Krásný rodinný penzion, možnost snídaně

Penzion U sv. Kryštofa

Praha - Záběhlice (Vestec (okres Praha-západ) 8,4 km vzdušně...
Snídaně a parkování v ceně, recepce 24h

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ) (Vestec (okres Praha-západ) 8,5...
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Vestec (okres Praha-západ) 10,9 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Vestec (okres Praha-západ) 11...
Rodinný hotel s restaurací

Hostel Pražačka

Praha - Žižkov (Vestec (okres Praha-západ) 12,6 km vzdušně),...
Levné ubytování v Praze

Hotel U Martina Praha ****

Praha - Smíchov (Vestec (okres Praha-západ) 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní hotel se skvělou polohou
1 - 19 / 19

Vestec (okres Praha-západ)

Vestec (okres Praha-západ) 1

Prázdniny u stověžaté Prahy

Láká Vás dovolená v Praze, ale doslova se oklepete při představě přemrštěných cen a tisíců senzacechtivých turistů? Pak byste si měli za cíl své cesty zvolit některou z obcí v jejím blízkém okolí. Takovou je třeba Vestec. Ten je součástí okresu Praha-západ, ale sám o sobě už spadá do Středočeského kraje.

Vestec je situován do rovinaté krajiny, kterou prostupují pole a občas nějaký ten háj s přírodními rezervacemi či parkem. Za zmínku rozhodně stojí Průhonický park, ve kterém uvidíte vodopád na Botiči, vyhlídku na rybník Bořín nebo také Labešku.

Celkem dobře dostupná je i Modřanská rokle a rezervace Šance. Trojlístek uzavírá park Botič-Milíčov. Můžete se ale vydat i na výlet do některého z měst. Mimo Prahu Vám doporučíme i Brandýs nad Labem-Starou Boleslav a Kostelec nad Černými lesy.

Vestec život na obchodní stezce

Doba pravděpodobného vzniku Vestce se podle různých pramenů liší. Většina z nich se ale shoduje, že mohlo jít o 14. století. Co se týče zjišťování dřívějšího osídlení, to není opřené o žádný archeologický výzkum. Víme s jistotou, že první osudy Vestce byly spojené s hradem Zbořený Kostelec. Podle tehdejšího ustanovení měl být Vestec v jeho správě do skonání věků. To však dlouho nevydrželo. Už od 2. poloviny 15. století náležel nedaleké Praze.

Obyvatelé obce se živili hlavně zemědělstvím a chovem dobytka. Nemalou roli tu hrál i obchod, který do ní plynul z blízké obchodní cesty. Největší rozvoj Vestce ovšem nastal až po 2. světové válce, kdy sem byl zaveden podnik na zpracování drahých kovů. Dnes se jedná o obec, která těží ze své lokality, která je v krátké vzdálenosti od Prahy.

Vestec (okres Praha-západ) 2

Co vše je ve Vestci k vidění?

Dominantou Vestce jsou boží muka. Při procházce se před Vámi vynoří i malá zvonice z 1. poloviny 19. století. K seznamu církevních objektů můžeme připojit i torzo historického kříže.

Když si zajedete do Průhonic, stane před Vámi Průhonický zámek s botanickou zahradou. Hned vedle něj je i kostel Narození Panny Marie, který je vyzdobený hezky zachovanými nástěnnými freskami.

Pokud se rozhodnete vydat po méně známých pražských památkách, zavítejte ke zřícenině Nového Hradu v městské části Kunratice. Jen kousek od něj je Kunratický mlýn. Zatím málo známá je i Chodovská tvrz, která je vhodná pro trávení aktivního odpoledne s rodinou. Ke stejnému účelu můžete využít i Chvalský zámek.

Určitě se ale musíte podívat i na zámek Mníšek pod Brdy a na zříceninu hradu Okoř. V případě, že se odhodláte vycestovat do samotného středu Prahy by Vám neměl uniknout Pražský hrad a Katedrála sv. Víta. Určitě se ale podívejte i do Národního muzea, na Karlův most, na Pražský orloj a na rozhlednu Petřín, pod kterou je Zrcadlové bludiště na Petříně. Dolů se pak svezte kabinovou lanovkou.

Sportoviště ve Vestci i okolí

Ve Vestci se bude líbit každému, kdo ke svému životu potřebuje pohyb. Mimo cyklistiku a turistiku tu jde provozovat i klasické druhy sportů, mezi které patří fotbal, tenis a volejbal. Nechybí tu ani tělocvična s nabídkou skupinových cvičebních lekcí a venkovní posilovna. V Průhonicích je rodinný Funpark Žirafa a Aquapalace Praha. V Praze si pak zahrajete baseball, laser game, únikové hry nebo se projedete na koni. Naprostou samozřejmostí je i špičkově vybavené golfové hřiště a plavba na lodích.

Vestec (okres Praha-západ) 3

V zimě si zabruslíte na některém z pražských kluzišť. Velmi atraktivní jsou i některé hokejové zápasy. Kdo si chce zajezdit na lyžích, toho nasměrujeme do Ski areálu Šibeniční vrch nebo do Ski areálu Chotouň. Za příznivých sněhových podmínek jde v okolí Vestce také běžkovat.

Dostupné ubytování ve Vestci

Ve Vestci provozují svou činnost hotely, penzióny, hostely a cenově dostupné priváty. Cestovatelé nebudou mít problém sehnat si tu ani prázdninový dům nebo plně vybavený apartmán. Mimo centrum obce fungují i pronájmy chalup a rekreačních chat.

Na dovolenou do Vestce by měl zavítat každý, kdo hledá cenově dostupnou alternativu k prázdninovému pobytu v Praze. Zároveň se ale žádný cestovatel neochudí o možnosti, které mu toto velké město nabízí. Jde tedy o ideální kompromis.