Loading

Ubytování v Tuhani (okres Česká Lípa)

(0 objektů + 14 objektů v okolí 25 km)

Statek U Horkých

Snědovice (Tuhaň (okres Česká Lípa) 1,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Velkolepý statek s dobovým interiérem

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec (Tuhaň (okres Česká Lípa) 3,8 km vzdušně), na...
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Skalní domek

Vidim (Tuhaň (okres Česká Lípa) 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa) (Tuhaň (okres Česká Lípa) 10,1 km...
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Zimořský domek

Dolní Zimoř (Tuhaň (okres Česká Lípa) 12,3 km vzdušně), na o...
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa

Chalupa Vojtěchov

Mšeno (Tuhaň (okres Česká Lípa) 12,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u lesa

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa) (Tuhaň (okres Česká Lípa) 12,9 km vzdušně), na okraji obce...
Cenově výhodné chatky u pláže

Penzion Kvítkov

Kvítkov (Tuhaň (okres Česká Lípa) 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzión v krásném, klidném prostředí

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa) (Tuhaň (okres Česká Lípa) 13,6 km v...
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Tuhaň (okres Česká Lípa) 14,1 km vzdušně),...
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!
1 - 14 / 14

Tuhaň (okres Česká Lípa)

Obec Tuhaň leží v okrese Česká Lípav Libereckém kraji, zhruba 6 km západně od Dubé, 40 km jihovýchodně od Ústí nad Labem, 28 km východně od Litoměřic, 21 km jižně od České Lípy. Ze severozápadu obec obklopují výběžky Ralské pahorkatiny. Východním směrem od obce Tuhaň se nachází Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj a Máchovo jezero.

Tuhaň (okres Česká Lípa) 1

Tuhaň a dávná historie

První písemná zmínka o obci pochází z konce 12. století. Obyvatelstvo Tuhaně živilo zejména zemědělství a chov dobytka, dařilo se i řemeslům a lesnímu hospodářství. Pěstoval se tu chmel a ovoce. Na malém návrší nad vsí stojí kulturní památka ČR – barokní kostel sv. Havla z roku 1711, vedle něho upoutá Vaši pozornost empírová zvonice postavená v roku 1833.

U kostela najdete soubor soch hory Olivetské, který tvoří socha Spasitele, socha anděla a tří spících apoštolů. Obec a její blízké okolí je vyhlášeno lidovou architekturou, především roubenými domy původního slovanského obyvatelstva a hrázděnými stavbami, které zde zanechali němečtí osídlenci.

Na okraji katastru obce leží nevelká přírodní rezervace Kostelecké bory se skalními útvary a lesními porosty okolo vrchu Kostelec. Krásná příroda, jako i půvabná lidová architektura přilákají do obce turisty z blízkého i vzdálenějšího okolí. Obec podporuje cestovní ruch a vytváří proň vhodné podmínky, tak aby se její návštěvníci nenudili. Přímo v obci najdete vhodná ubytovací zařízení, některá z nich v rámci doplňkových služeb Vám zprostředkují např. projížďky na koních.

Seznamte se s okolím Tuhaně

Okolí obce, stejně tak jako celého Kokořínska, oplývá nádhernou přírodou, zalesněná území střídají lány polí a širých luk, skalní útvary a menší či větší vodní plochy. Terén je mírně členitý, doslova jako stvořený pro turisty i cyklisty. V lesích se občas potkají příznivci houbaření, u rybníků zas milovníci rybaření. Oblíbeným turistickým cílem takřka každé oblasti, bývají vyhlídková místa. Ať už jsou to dřevěné, kovové či kamenné rozhledny nebo např. přírodní vyhlídky v podobě kopců a horských vrcholů. Vyšlápněte si na kopec Husa na kraji Tuhaně, u Dubé na vrch Nedvězí či skalní terasy Vysokého vrchu.

Krásný výhled do okolí Vám poskytne i hřbet Velkého Beškovského kopce. Jeho lokalita je vyhledávána nejen turisty ale i příznivci horolezectví. K rozhlednám, vytvořeným lidskou rukou, patří rozhledna Hořidla u Chotiněvsi, Vrátenská hora u Lobče, Víťova rozhledna u Lovečkovic a dřevěné rozhledny Strážný vrch u Merboltic a rozhledna Hradišť u Kadlína.

Tuhaň (okres Česká Lípa) 2

Na další výlety, které můžete pohodlně podniknout na kolech nebo i pěšky, se vydejte např. ke skále Sedm chlebů a jeskyni Mordloch u obce Štětí. Zajímavou turistickou lokalitou je i soubor sochařských reliéfů, nazvaných Harfenice a Klácelka, vytesaných do pískovcových skal v okolí vsi Želíze.

Nedaleko se nachází i unikátní sochařské dílo – Čertovy hlavy. Jsou to dva si 9 metrů vysoké skalní reliéfy obřích hlav vytesané do pískovcových bloků. U Mšena najdete bizarní skalní útvary Mšenské Pokličkyjeskyni Klemperka, opředenou mnohými pověstmi.

Jestliže k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám patří putování po hradech a zámcích, v okolí Tuhaně jich najdete mnoho. Z těch nejbližších jsou to skalní hrad Pustý zámek a zřícenina hradu Chudý hrádek, zřícenina hradu Helfenburk, zřícenina hradu Jestřebí a zřícenina hradu Lipý. Dodnes zachované hrady, které si můžete prohlédnout v rámci komentované prohlídky, jsou hrad Houska, nádherný novogotický hrad Kokořín a hrad Bezděz, asi 22 km na východ od Tuhaně. Tento majestátní hrad ze 13. století, je jedním z mála českých hradů, který se dochoval ve své původní podobě.

Ze zámků stojí za zmínku určitě zámek Roudnice nad Labem a zámek Ploskovice. Zajímavou ukázkou lidové architektury je Vísecká rychta, jedna z největších roubených staveb v Čechách. Je součástí Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Poznatky z historie dávnější či méně dávné si můžete doplnit v Městském muzeu Mšeno, v Podřipském muzeu či smutně proslulém Terezíně. Památník Terezín vznikl po II. sv. válce na místě bývalého koncentračního tábora.

Patříte-li k milovníkům adrenalinové zábavy, dosyta si ji můžete užít v lanovém parku Sloup ve stejnojmenné obci Sloup. Určitým adrenalinem může být i vyjížďka na koni, kterou Vám nabídnou na rančích v Třebušíně a Bohaticích. V rámci letní rekreace najdete příjemné osvěžení při koupání v přírodním koupališti Nedamov nebo na letních koupalištích Mšeno, Cítově a MělníkuPro mnohé je však bezkonkurenční Máchovo jezero se svými udržovanými plážemi a nádherným okolím. Nejbližší aquapark je aquapark Děčín.

Tuhaň (okres Česká Lípa) 3

Budete-li trávit v Tuhani svou zimní dovolenou, terén na lyžování na běžkách najdete i na okraji obce. Za sjezdovkami si to namiřte do lyžařských středisek – Ski areálu Polevsko a Ski areálu Telnice. Ski areál Telnice je větší, k dispozici tu budete mít až 9 sjezdovek různé obtížnosti, rovněž i upravované běžecké stopy.

Jak na ubytování v Tuhani?

Nádherná příroda, okolí obce oplývající kulturními i sportovními možnostmi, čistý vzduch a vstřícní i milí obyvatelé. Co víc si během dovolené ještě přát? Že by například dobré ubytování? Nemusíte mít obavy, v obci ho jistě najdete.

Ať už jsou to moderní či stylové penziony rodinného typu nebo klidné ubytování v soukromí, určitě budete spokojeni. A jestli ne, rozhlédněte se po okolí, možná Vám do oka padne některý z malých či větších hotelů, apartmánů nebo kempů. Dobrou volbou mohou být i chaty a chalupy, resp. roubenky. Jestliže chcete na ubytování ušetřit a stačí Vám skromné místo na přespání, využijte některou z nedalekých turistických ubytoven.

Záleží jen na Vás, jaký typ ubytování Vám vyhovuje nejvíc, jestli preferujete spíše dostatek soukromí nebo naopak centrum obce. V každém případě si určitě vyberete dobře a nic Vám tak nezabrání užít si skutečně naplno svou zaslouženou dovolenou v Tuhani.