Loading

Ubytování ve Velkém Vřešťově

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Velký Vřešťov

Velký Vřešťov, v obci / ve městě
Nejlepší místo na rodinnou dovolenou

Penzion U Námořníka

Dvůr Králové nad Labem (Velký Vřešťov 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupné moderní ubytování

Autokemp U Věže

Hořice (okres Jičín) (Velký Vřešťov 8,2 km vzdušně), mimo ob...
Přijeďte si k nám užít klidnou dovolenou

Rodinné ubytování Debrné

Mostek (okres Trutnov) (Velký Vřešťov 15,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okra...
Ubytování na stráni pod lesen

Penzion Pod Vyhlídkou

Pecka (Velký Vřešťov 15,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s hospůdkou a škol. střediskem!

Chalupa na Kopaninách

Chvalkovice (okres Náchod) (Velký Vřešťov 15,9 km vzdušně), mimo obce / města, u le...
Pohodlná chalupa na polosamotě

Statek Chmelovice

Králíky (okres Hradec Králové) (Velký Vřešťov 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v budově kultúrní památky

Chalupa Pavel

Pecka (Velký Vřešťov 16,7 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Chalupa s bazénem v přírode Podkrkonoší

Škola v přírode Borovnička

Borovnička (Velký Vřešťov 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Bazén, sauna, střelnice!

Koupaliště a kemp Pecka

Pecka (Velký Vřešťov 17,8 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Kemp roku, super cena, venkovní bazén
1 - 14 / 14

Velký Vřešťov

Velký Vřešťov 1

Perfektní dovolená se vším všudy

Nemůžete se rozhodnout, jak by měly Vaše nadcházející prázdniny přesně vypadat? Pak uděláte nejlíp, když vsadíte na místo, kde se Vám dostane všeho, po čem Vaše srdce touží. Tím může být třeba obec Velký Vřešťov. Ta leží v Královéhradeckém kraji.

Po stránce administrativy spadá do okresu Trutnov, ale díky své pozici Vám nabídne i to nejlepší z okresů Jičín a Hradec KrálovéVelký Vřešťov je usazený v zemědělsky využívané nížině. Z několika stran ho obklopují husté lesy, které se hodí jak k houbaření, tak k procházkám.

Na jihu od centra obce najdete i Přírodní rezervaci Vřešťovská bažantnice, která je chráněná kvůli rozsáhlému pásmu lužního lesa. Jen kousek od něj se rozkládá Velkovřešťovský rybník, který je oblíbeným cílem rekreantů a plavců ze širokého okolí. Komu nevadí naplánovat si delší celodenní výlet, ten by měl vyrazit do Krkonošsko-jesenické subprovincie. V dobré dojezdové vzdálenosti jsou i Krkonoše a Chráněná krajinná oblast Broumovsko. Pokud by Vás ale přepadla touha prozkoumávat krásy některých větších měst, vřele Vám doporučíme vyjet si do Jaroměře, Hořic a do Dvora Králové nad Labem.

Velký Vřešťov víska u dvou středověkých hradů

První dochovaná zmínka o Velkém Vřešťově pochází z 2. poloviny 14. století. Je ale možné, že je o několik desítek let starší. Alespoň, pokud bychom vycházeli ze známých dat o dvou hradech, které tu kdysi stávaly. Tím starším byl hrad Starý Vřešťov, k jehož výstavbě došlo už ve 13. století. Dlouho svému účelu ale nesloužil. Hlavně proto, že ho nebylo možné, jakkoliv měnit nebo zvětšovat.

Velký Vřešťov 2

Proto byl nahrazen Velkým Vřešťovem, s jehož stavbou se začalo už v polovině 14. století. I když žádné přesné informace o obci Velký Vřešťov nemáme, můžeme s naprostou jistotou říct, že jí prošlo několik vojenských tažení. Včetně toho, které vedl Jiří z Poděbrad během náboženských válek. Do dnešních dnů se z hradů dochovaly pouze jejich fragmenty. I přesto je obec Velký Vřešťov oblíbeným cílem turistů.

Co ve Velkém Vřešťově podniknout?

Odevšad viditelnou stavbou je kostel Všech svatých. Dále se zastavte u středověkého pranýře nebo u pomníku, který je zasvěcen padlým ve světových válkách. K těm se pojí i hrob rudoarmějce. Koho zaujalo povídání o hradech, tomu doporučíme průzkum pozůstatků, které zbyly z hradu Starý Vřešťov. Z Velkého Vřešťova se zachoval jen upravený terén.

Pokud milujete ježdění po hradech a zámcích, naplánujte si výpravu ke zřícenině hradu Pecka. Asi půl hodiny daleko je také velmi krásný zámek Opočno a Hospital Kuks, který je významným zástupcem barokní architektury u nás. Hodně lidí se jezdí podívat i ke zřícenině hradu Choustník. Hodně zábavy Vám ale přinesou i Hořice. Kromě toho, že se v nich můžete vydat po stopách tradičních hořických trubiček v nich vystoupáte i na rozhlednu Masarykova věž samostatnosti. Celé město vzdává hold i dlouholeté kamenické tradici, díky které je v něm spousta krásných soch a galerií. Výlet zakončete návštěvou Městského muzea a galerie Hořice.

Tipy, na místa, kde si zasportujete

Velký Vřešťov je vhodný pro turisty a cyklisty. Dále tu lze rybařit nebo brázdit hladinu rybníka na vodních šlapadlech. Na jeho břehu je také několik sportovišť, na kterých si zahrajete fotbal nebo volejbal. V Hořicích jsou tenisové kurty a multifunkční sportovní areál. Ten v sobě sdružuje bazén, kuželkovou dráhu, squash, hřiště pro plážový volejbal a několik dalších herních ploch. Pokud by Vám tento výčet přišel málo, vsaďte na koupání v Aquacentru Hradec Králové. V Hradci Králové si zahrajete i golf nebo trochu akčnější laser game.

Velký Vřešťov 3

V zimě je možné ve Velkém Vřešťově jezdit na saních a běžkovat. K lyžování Vám poradíme využít Skipark Mladé Buky, Ski areál Svoboda nad Úpou nebo Skiareál Olešnice v Orlických horách. Některá lyžařská střediska Vám nabídnou i adrenalinové sporty typu snowtubing.

Ubytování ve Velkém Vřešťově pro všechny cestovatele

Ve Velkém Vřešťově najde vhodný typ ubytování každý. Mimo rekreační chalupy a chaty jsou tu k dostání i apartmány a cenově dostupné priváty. Při obhlídce možností ale narazíte i na penziony a prázdninové domy, které jsou zasazené v krajině, která Vám nabídne velmi krásné výhledy. V kempu je taktéž možné postavit si stan anebo karavan.

Do Velkého Vřešťova by měli zavítat hlavně ti, kteří touží po klidnějším prostředí, ze kterého si mohou plánovat i další atraktivní výlety. Dobrá dostupnost velkých měst zajistí, že Vám tu nebude nic chybět. Případně budete schopní si v nich naplánovat i nějaký doplňkový program. To vše jsou důvody, proč dát dovolené ve Velkém Vřešťově jednoznačně šanci.