Loading

Ubytování ve Vysoké Srbské

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Závrchy

Vysoká Srbská, na samotě, u lesa / na okraji lesa
U nás jako na ,,Vaší" chalupě-pro rodiny

Ubytování Motobydlo

Hronov (Vysoká Srbská 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Levné ubytování u motokárové dráze

Pension Ve Mlejně

Suchý Důl (Vysoká Srbská 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Příjemné ubytování v rodinném penzionu

Penzion Ve Srubu

Horní Radechová (Vysoká Srbská 6,6 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okra...
Klid a pohoda mezi kmeny letitých stromů

Rekreační dům pod Hvězdou

Police nad Metují (Vysoká Srbská 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Domek s bazénem, ideální pro rodinky

Chalupa Chlívce

Stárkov (Vysoká Srbská 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa v blízkosti lesa a vleku

Chalupa Ještěrka

Červený Kostelec (Vysoká Srbská 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Velká chalupa se saunou - pokojná oblast

Turistická ubytovna Křinice

Křinice (Vysoká Srbská 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově výhodné ubytování!

Penzion Rybárna

Teplice nad Metují (Vysoká Srbská 11,4 km vzdušně), v obci...
Penzion v klidném prostředí Adršpašska!

Růžová chalupa u Šimánků

Rtyně v Podkrkonoší (Vysoká Srbská 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Idylická chalupa s bazénem a saunou
1 - 36 / 36

Vysoká Srbská

Vysoká Srbská 1

Romantické Broumovsko

To, že jste se dostali až sem znamená, že hledáte nejvhodnější místo pro ideální rodinnou či partnerskou dovolenou. I když má každý kout Česka něco do sebe, možná jste už unavení z návštěv turisticky nejvytíženějších lokací. Pokud jde i o Váš osobní případ, uděláte nejlépe, když se zaměříte na dovolenou v Královéhradeckém kraji. Konkrétně svou pozornost upřete na obec Vysoká Srbská v okrese Náchod.

Nejspíše si říkáte, že Vám Vysoká Srbská absolutně nic neříká. Tedy, nemáte nejmenší tušení, proč by právě ona měla být tím nejlepším místem pro Váš zasloužený relax. Jestli se ale začnete zajímat o trochu víc, dojdete k jasnému poznání. Vysoká Srbská je totiž situovaná do přírody chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Pro ni je typické, že se v ní kromě lesů nacházejí i úžasné scenérie skalních měst. Jen kousek od Vysoké Srbské jsou například Polické stěny, které se vyrovnají i častěji navštěvovaným skalním městům na území Čech.

Kromě jiného v nich při troše štěstí uvidíte i zvířata, se kterými se ve městě jen tak nesetkáte. Svůj domov tu našli třeba jeleni, rejsci a ve velmi vzácných případech i vysoce chránění rysi. Pokud však toužíte i po troše lidské civilizace, během okamžiku se dostanete do Police nad Metují, Velkých Petrovic či do Červeného Kostelce.

Výrobci látek a nadšenci do českého povstání

První zmínka o Vysoké Srbské se datuje k počátkům 15. století. V tu dobu byl však její název trochu jiný. Byla totiž označovaná jako Malá Srbská. Mohlo za to náročné administrativní členění. Vše se ale vyřešilo v momentě, kdy se Vysoká i Malá Srbská spojily do jednoho celku.

Lidé si ve Vysoké Srbské žili celkem poklidně. Terén jim umožňoval obdělávání polí i bezproblémový chov dobytka. V pozdějších letech dala lidem práci i skromnější výroba látek. Velké problémy v obci způsobila Třicetiletá válka, po které následovala vlna občanských nepokojů. Kvůli stále se zvyšujícím nárokům se lidé z Vysoké Srbské museli nejednou bít za svoje práva. To vše bylo završeno sedmiletou válkou, která se rozhořela během 18. století.

Vysoká Srbská 2

Velkou odvahu však osadníci Vysoké Srbské ukázali i ke konci 2. světové války. V tu dobu byli velmi zapálenými podporovateli českého povstání. Sice se ho neúčastnili zcela přímo, ovšem, i jejich odhodlání pomoci se dozajista počítá. Dnes je Vysoká Srbská vyhledávaným cílem turistů.

Co ve Vysoké Srbské podniknout?

Ve Vysoké Srbské je jen několik málo památek. Kromě romantické kaple obec zdobí už jen kříž. Nemusíte se ale bát, že by tu nebylo k dělání nic dalšího. V případě, že vyjedete z Vysoké Srbské ven, naskytne se Vám nespočet možností, jak trávit Váš volný čas.

Jen malý okamžik Vás dělí od zámku Náchod, jehož interiéry si zcela určitě získají i Vaše malé potomky. Velmi blízko je i zámek Adršpach, ve kterém je umístěno muzeum horolezectví. Asi do hodiny pak přijedete ke zřícenině hradu Pecka. Jestli ale dáte spíše na českou literární klasiku, měli byste se vydat na průzkum zámku Ratibořice. Právě on je nejvíce spojován s příběhem Babičky od české spisovatelky Boženy Němcové. S ním je velmi těsně spjaté i Babiččino údolí.

Rozhodně však neprohloupíte ani v případě, že si prohlédnete světově renomovanou zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem, Broumovský klášter či klášter v Polici nad Metují. Vše završte výstupem na rozhlednu Na Signálu, která je jen pár minut od centra Vysoké Srbské.

Vysoká Srbská a sport

I přesto, že to může vypadat, že ve Vysoké Srbské dávají lišky dobrou noc, ve skutečnosti v ní lze provozovat mnoho sportovních aktivit. Kromě pěší turistiky a cyklistiky si v ní pohodlně zahrajete tenis, ping-pong či fotbal. Nechybí tu ale ani zázemí pro další míčové sporty a pro volnočasové lezení po skalách. Pro letní radovánky ve vodě se pak výborně hodí vodní nádrž s poetickým názvem Rozkoš.

Vysoká Srbská 3

Ani ti, kteří do Vysoké Srbské přijedou v zimě se nemusejí bát. Zdejší lokalita je k lyžařům a snowboardistům velmi příznivě nakloněna. Tomu napovídá i koncentrace lyžařských středisek, které v blízkosti Vysoké Srbské najdete. Kvalitní lyžování slibuje Ski areál Hartman, ale také Ski areál Olešnice v Orlických horách. V oblasti mimo chráněnou krajinu je taktéž možné běžkovat a jezdit na ledních bruslích.

Prázdninové ubytování ve Vysoké Srbské

Vysoká Srbská se orientuje hlavně na individuální typy ubytování. Proto se tu nejvíc daří pronájmům chalup a chat. V okolí taktéž fungují cenově dostupné penziony, apartmány a prázdninové domy. Není problém si tu zarezervovat i pokoje v dobře vybavených hotelech. Ty však hledejte na území větších měst.

Je jisté, že Vysoká Srbská je balzámem na Vaše stresem pocuchané nervy. Sice nenabízí tolik možností, zato Vás inspiruje k tomu trochu zvolnit a užívat si života plnými doušky. Proto se vyplatí takový pobyt alespoň jednou vyzkoušet. Nemyslíte?