Loading

Ubytování v Dobré Vodě u Pacova

(1 objekt + 1 objekt v okolí 25 km)

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem na polosamotě

Chata Trnávka

Červená Řečice (Dobrá Voda u Pacova 16,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chatka při vodní nádrži na Vysočině!
1 - 2 / 2

Dobrá Voda u Pacova

Malá obec po hradem Kámen

Obcí s názvem Dobrá Voda je v Čechách a na Moravě několik. Tentokrát se nechte pozvat na návštěvu obcí Dobrá Voda u Pacova. Najdete ji na Českomoravské vrchovině, v okrese Pelhřimov, v kraji Vysočina.

Dobrá Voda u Pacova 1

Je to malá obec s necelou stovkou obyvatel, na půl cestě mezi Pelhřimovem a Táborem. Pelhřimov leží 17 km východním a Tábor 30 km západním směrem. První písemná zmínka o obci se dochovala z roku 1318. Její dějiny byly vždy úzce spjaty s nedalekým hradem Kámen, vypínajícím se na vysoké skále u stejnojmenné obce, k jehož panství ves náležela.

Kromě typických hradních interiérů si zde můžete prohlédnout expozici historických motocyklů. Nejstarší památkou obce je kaplička z roku 1885 na místě původní dřevěné zvonice. Před ní byl v roku 1930 postaven pomník věnovaný obětem 1. světové války.

Tipy na výlet v okolí Dobré Vody u Pacova

Obec Dobrá Voda u Pacova leží v malebné členité krajině Pelhřimovska. Zkrátka zde nepřijdou zejména vyznavači pěší turistiky či cykloturistiky – prochází tudy cyklistická trasa z Jindřichova Hradce přes Kamenici nad Lipou a Kámen do Pacova, jižně od vsi vede zelená turistická stezka z Nové Cerekve na hrad Choustník.

Necelých 10 km severním směrem od Dobré Vody v obci Pacov navštivte barokní zámek Pacov. Zámek je dnes sídlem Městského muzea Antonína Sovy Pacově. V muzeu, pojmenovaném po slavném pacovském rodákovi, básníkovi Antonínovi Sovovi, můžete zhlédnout výstavu věnovanou jeho životu a dílu, ale i historii Pacova.

Patří-li putování po hradech a zámcích k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám, dalšími zajímavými objekty pro Vás jistě budou klasicistní zámek v Kamenici nad Lipou, zřícenina hradu Choustník z 13. století, zámek Pelhřimov, zámek Červená Řečice, překrásný vodní renesanční zámek Červená Lhotazámek Žirovnice a zámek Růžkovy Lhotice.

Dobrá Voda u Pacova 2

Hodně zajímavých informací z historie, kultury, ale i o přírodě se dozvíte v muzeích. Z Dobré Vody to budete mít blízko do Městského muzea v Kamenici nad Lipou, Muzea VysočinyMuzea rekordů a kuriozit Pelhřimov nebo Muzea husitství Táboř. S tradicí provaznické výroby Vás obeznámí Muzeum provaznictvíDeštné.

Chcete-li připravit zajímavý program i Vašim dětem, spojte výlet na zámek Kamenice nad Lipou s návštěvou rodinného Zábavního parku Fábula. Zabavíte se za každého počasí, program je totiž připraven venku i pod střechou. Den plný adrenalinu a zábavy strávíte i v Lanovém centru Křemešník u Nového Rychnova.

K oblíbeným prázdninovým aktivitám patří návštěva okolních měst, kde se můžete dosyta realizovat, co se týká nakupování, návštěvy historických památek či sportovních a jiných akcí. V okolí Dobré Vody u Pacova Vám nejvíce mají co ukázat např. Pelhřimov, Červená Řečice, Pacov, Kamenice nad Lipou či Tábor.

Možnosti rekreace, ať už v létě či zimě, jsou v okolí Dobré Vody u Pacova skutečně dobré. Patří k ní přirozeně i houbaření v okolních lesích či rybaření. Osvěžení v horkých letních dnech Vám poskytne pobyt na březích přírodních či umělých koupališť. Z těch přírodních je to vodní nádrž Trnávka a vodní nádrž Vřesník nebo vodní nádrž Jordán v Táboře. V případě zlého počasí můžete využít služby Aquaparku Jindřichův Hradec. Kromě letního koupaliště Vám jsou k dispozici i krytý plavecký bazén a wellness.

Během zimní dovolené Vám nejbližší okolí Dobré Vody u Pacova nabízí možnosti příjemných procházek malebnou zimní krajinou, těm aktivnějším členitý terén vhodný na běžecké lyžování. Dáváte-li ale přednost sjezdovému lyžování či snowboardingu, upravené sjezdovky a vleky na Vás už čekají v lyžařských střediscích.

Dobrá Voda u Pacova 3

Vyberte se např. na lyžařský vlek Mrákotín, do Ski areálu Kadlečák a Ski areálu Křemešník. Pro náročnější lyžaře a snowboardisty je připraven Ski areál Luka nad Jihlavou, ležící necelých 60 km východně od Dobré Vody u Pacova.

Možnosti ubytování v Dobré Vodě u Pacova a okolí

Dobrá Voda u Pacova je malá vesnička na Vysočině obklopená krásnou přírodou Českomoravské vrchoviny. Ubytování zde najdete v chatách a chalupách, kde najdete klid a soukromí.

Odsud můžete podnikat výlety do okolí obce, kde najdete i jiné možnosti ubytování, jestliže se zdržíte. Jako například ubytování v hotelech, apartmánech anebo penzionech. Cenově výhodnější ubytování zejména v létě Vám poskytnou kempy či turistické ubytovny.

Nevíte ještě, kam se vydáte na další dovolenou? Možná právě Dobrá Voda u Pacova je tím správným místem. Najdete tu nádhernou přírodu, hodně kulturních památek, přírodních zajímavostí, ale i možností sportovního vyžití. Nic Vám nebrání zajistit si ubytování v Dobré Vodě u Pacova co nejdřív a těšit se už na zaslouženou dovolenou.