Loading

Ubytování v Potštejně

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Hotel Zámek Potštejn

Potštejn, v obci / ve městě, v centru města
Nádherné ubytování na zámku!

Penzion Marie Magdalenka

Helvíkovice (Potštejn 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
v podhůří Orlických hor, se saunou

Penzion Hůrka

Libchavy (Potštejn 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Nadstandardně vybavené pokoje v penzionu

Penzion Rot

Žamberk (Potštejn 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion - výhodní cena!

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách (Potštejn 13,7 km vzdušně), na...
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách (Potštejn 17,0 km vzdušně), na...
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Apartmán Říčky U Sněžného Lva

Říčky v Orlických horách (Potštejn 17,3 km vzdušně), v obci...
Pohodlný apartmán v přijemném prostředí

Apartmán U tří jasanů

Klášterec nad Orlicí (Potštejn 17,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán s vlastním bazénem

Motel Roubenka

Týniště nad Orlicí (Potštejn 17,5 km vzdušně), na okraji obc...
Stylové ubytování a výborná restaurace

Chalupa U Bigena

Říčky v Orlických horách (Potštejn 17,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Chalupa s bazénem v Orlických horách
1 - 14 / 14

Potštejn

Potštejn 1

Dobrodružství u Divoké Orlice

Hledáte romantické místo pro dovolenou ve dvou? Případně destinaci, ve které by si prázdniny užily i děti? V tom případě neexistuje nic lepšího, než abyste je vzali do Královéhradeckého kraje. Nemusíte ho prohledávat metr po metru a dlouze přemýšlet o tom, kterou jeho oblast si pro rodinné radovánky zvolíte. Pokud Vám smíme radit, rovnou zamiřte do obce Potštejn, která je situovaná do okresu Rychnov nad Kněžnou.

První, čeho si při příjezdu do Potštejna všimnete je jeho úžasné prostředí. Nachází se totiž v údolí, kterému dominuje Hradní kopec a Kapraď. Obcí a nekonečnými lesy se pak klikatí vodní hladina Divoké Orlice. Jen kousek od ní je vodní nádrž Pilská a Přírodní rezervace Modlivý důl. Výhodou Potštejna je nepochybně i jeho poloha. Téměř na dohled od něj je hranice Pardubického kraje. Potštejnem vede i jeden z hlavních silničních tahů, což Vám umožní rychlý přesun do dalších středisek v blízkém okolí. Vybrat si můžete Doudleby nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí nebo samotný Rychnov nad Kněžnou.

Potštejn - malá obec pod hradem

První zmínka o Potštejně pochází ze 14. století. V tu dobu už nad ním stával stejnojmenný hrad. I přesto, že nestřídal majitele, přinesl obci jen řadu komplikací. Hlavně proto, že jeho majitelem byl po dlouhou dobu loupeživý rytíř, kterého bylo potřeba vyhnat. To vedlo k mnoha ozbrojeným výpadům ze strany koruny, které vyústily až v několikatýdenní obléhání.

Jakmile byla tato nepříjemnost vyřešena, hradu se zmocnil král a nechal ho na své náklady opravit. Protože však byla vysoká životní úroveň spojená i se stále rostoucími náklady, Potštejn byl téměř neustále v rukách jiných pánů. Ne všichni z nich byli šetrní, takže Potštejn permanentně chudl. Vše se v dobré obrátilo až v 18. století, kdy se v obci otevřelo několik továren na výrobu luxusnějších látek. V tu dobu se Potštejn konečně dočkal i výstavby reprezentativního zámku. Dnes je Potštejn velmi atraktivním cílem turistů napříč regiony.

Tipy, kam vyrazit na výlet v Potštejně

Potštejn 2

Už z našeho úvodu je patrné, že přímo v Potštejně je několik velmi známých památek. A je tomu skutečně tak. Na jednom z kopců objevíte zříceninu hradu Potštejn, ze které se Vám naskytne výhled do širého okolí. Jen kousek od něj jsou i pozůstatky méně známého hradu Velešov.

V centru Potštejna je také zámek Potštejn. Mimo prohlídky zámeckých interiérů nabízí i prostor pro konání společenských a kulturních akcí. Dále je tu kostel sv. Vavřince, kostel Jednoty bratrské, sloup sv. Floriána a bývalá plátenická manufaktura.

Pokud si myslíte, že je to vše, nemohli byste být dále od pravdy. V lesích na Vás čeká hrad Litice. Dále je odtud dobře dostupný zámek Rychnov nad Kněžnou, zámek Doudleby nad Orlicí a zámek Opočno. Příjemné odpoledne strávíte také na Novém zámku Kostelec nad Orlicí nebo v zámku Častolovice. Asi půl hodiny daleko je také zámek Litomyšl, který byl zapsán na světový seznam UNESCO. Kdo by se i přesto nudil, nic mu nebrání v tom, aby si zajel do Vamberka, v jehož centru sídlí Muzeum krajky Vamberk.

Sportovní aktivity v obci

V Potštejně se bude nejvíce líbit těm, kteří si svou dovolenou neumějí představit bez pěší turistiky, nebo alespoň bez pořádné jízdy na kole. Co se týče dalších aktivit, vydejte se z Potštejna ven. Vamberktělocvičnu a tenisový kurt. Nechybí v něm ani hřiště na fotbal a koupaliště. V Kostelci nad Orlicí je i hřiště na baseball. Komu jde o koupání s větším množstvím atrakcí, ten by měl zamířit do Aquaparku Ústí nad Orlicí. Ti, kdo preferují vodní radovánky v přírodě se během půl hodiny dostanou k vodní nádrži Rozkoš.

Ani během zimní dovolené nepřijdete úplně zkrátka. Do dvaceti minut stanete na sjezdovce Ski areálu Dlouhoňovice. Podobně blízko je i Ski areál Farský kopec. Můžete si ale zvolit i celodenní výlet do Orlických hor, které jsou plné větších lyžařských středisek. Dobrou nabídku mají Říčky v Orlických horách nebo Rokytnice v Orlických horách. Hokej a lední bruslení si dosyta užijete na některém ze zimních stadionů, z nichž jeden provozuje Rychnov nad Kněžnou a ten druhý Opočno. V Doudlebech nad Orlicí si také vyzkoušíte mushing.

Potštejn 3

Dostupné ubytování v Potštejně

Potštejn je na nápor turistů velmi dobře připraven. Alespoň to Vás napadne při obhlídce všech hotelů a komfortně zařízených penzionů, které se na území obce nachází. Dále si tu můžete pronajmout ubytování v soukromí nebo prázdninový dům.

Mimo obce Potštejn funguje i kemp. V lesích a na dalších prostranstvích si lze zarezervovat i cenově dostupné chaty a chalupy. Rozhodně si tedy nelze stěžovat na nedostatečný výběr.

Jak je vidět, Potštejn je jednou z destinací, která má velký potenciál stát se jednou z nejvyhledávanějších v Česku. Než se tomu tak stane, vychutnáte si v něm příjemnou domáckost. S rezervací Vašeho pobytu pro jistotu příliš neotálejte.

Názory a doporučení

Dominik Štark (ubytovatel) 26.7.2019
Potštejn je malebné městečko v orlickém podhůří. Kromě zámeckého objektu můžou návštěvníci vyrazit i na nedalekou zříceninu hradu z 13. století.
Miroslav Žáček (starší pár - návštěvník) 11.7.2019
příjemná klidná