Loading

Ubytování v Ralsku

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Ralsko

Ralsko, na samotě, v lese
Apartmány a pokoje na samotě, u lesa

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa) (Ralsko 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa) (Ralsko 10,8 km vzdušně), v obci...
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Apartamento Bahia

Osečná (Ralsko 11,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v budově muzea s knihovnou!

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Ralsko 11,6 km vzdušně), v rekreační oblas...
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa) (Ralsko 11,7 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Cenově výhodné chatky u pláže

Chalupa Pod Zámkem

Mnichovo Hradiště (Ralsko 13,3 km vzdušně), na okraji obce...
Sauna, bazén, jen 50 m od zámku

Penzion Podvrší

Osečná (Ralsko 13,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s tanečním sálem a hřištěm

Hotel U Hroznu

Mnichovo Hradiště (Ralsko 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel v centru za dostupnou cenu

Chata Chrastná

Osečná (Ralsko 13,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální chata pro rodinnou dovolenou
1 - 16 / 16

Ralsko

Ralsko 1

Objevte, co vše se skrývá pod názvem Ralsko

Ralsko je jméno nejen severočeského města, ale řady dalších zajímavostí. Někdo Ralsko zná jako vojenský areál, jiný jako hrad, další zase jako přírodní památku. Za návštěvu ale stojí všechna tato místa. Prohlédnout si můžete i okolí, kde na Vás čeká mnoho atrakcí a aktivit, které během dovolené ocení jak aktivní jedinci, tak rodiny s dětmi.

Ralsko a místní pamětihodnosti

Ralsko se nachází v Libereckém kraji okrese Česká Lípa. Oblast najdete v trojúhelníku, na jehož vrcholech leží Liberec, Mladá Boleslav a Česká Lípa. Město leží na území bývalého vojenského výcvikového prostoru, který nese název Ralsko. Stejně se jmenuje i řada dalších turistických zajímavostí, jenž zde můžete navštívit. Jednou z nejvýraznějších je hrad Ralsko tyčící se na stejnojmenném kopci. Vrch Ralsko má 696 m a hrad na něm pochází ze 14. století.

Mezi další historické památky ve městě patří kostel svatého Havla, Kuřívodský renesanční zámek a pomníček bitvy u Kuřívod. V okolí města najdete zbytky středověkých sídel. Z přírodních zajímavostí navštivte během letní dovolené nebo výletu Hradčanské rybníky, Hradčanské pískovcové stěny, Vranovské skály, Jelení vrchy a určitě nevynechejte ani meandry řeky Ploučnice. Přírodní památky patří do oblasti krajinných zajímavostí a nikoho už asi nepřekvapí, že se souhrnně nazývají Ralsko.

Ralsko 2

Poznávejte okolí Ralska

V okolí Ralska najdete celou řadu známých historických památek. Pokud máte rádi atmosféru romantických zřícenin, navštivte zříceninu skalního hradu Valečov nebo zříceninu hradu Zvířetice. Milovníci zachovalých staveb by si neměli nechat ujít hrad Bezděz, zámek Lemberk nebo hrad Houska. Zajímavý je i dřevěný kostel sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí.

Vzhledem ke své poloze je v okolí Ralska řada lyžařský středisek. Zhruba 20 kilometrů vzdálený je Ski areál Obří sud s nejdelší bobovou dráhou v České republice a celoročním provozem. Ve stejné vzdálenosti najdete multifunkční Ski areál Ještěd, který díky svému věhlasu a ikonickému televiznímu vysílači není ani potřeba představovat.

Pokud máte raději koupání než lyžování, zajeďte si užít vodní radovánky do blízkého Aquapark Centra Babylon – největšího zábavního komplexu v ČR. Rodiny s dětmi zase ocení menší a komornější Aqua centrum Jičín. Během letní dovolené určitě nevynechejte možnost koupání a vodních sportů na slavném Máchově jezeře, které je z Ralska velmi dobře dostupné.

Co by kamenem dohodil, najdete v lůně nedotčené přírody v obci Hamr na Jezeře rekreační středisko a vodní nádrž Hamerské jezero. Za nepřízně počasí je k dispozici zhruba 30 kilometrů vzdálená Botanická zahrada nebo nejstarší česká ZOO Liberec. Od jara do podzimu můžete obdivovat zajímavou flóru v Arboretu Nové Zákupy. Ralsko a jeho okolí je skvělé pro turisty a cyklisty.

Ralsko 3

Bohatá nabídka ubytování v Ralsku

Když přijedete do Ralska, nemusíte se bát, že byste nesehnali ubytování. Volné kapacity mají přímo ve městě i v jeho nejbližším okolí. Vybrat si můžete z různých hotelu, penzionuubytování v soukromí i ubytoven, které jsou nejlevnější variantou.

Pokud chcete bydlet při Vaší dovolené v přírodě, určitě vyzkoušejte jeden z kempů nebo chatek, kterých je v této oblasti bohatě na výběr. Samozřejmostí jsou také volné pokoje a apartmány.

Ralsko je ideální místo pro krátký výlet i pro delší dovolenou. Je to dáno nejen mnohými zajímavostmi v této oblasti, ale i celou řadou volných ubytovacích kapacit. Na své si zde přijdou milovníci přírody i historie. O zábavu a program tady není nouze v létě ani v zimě. Toto místo by určitě neměl vynechat žádný objevitel krás Česka. Navštivte Ralsko a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.

Názory a doporučení

Miloslav Procházka (ubytovatel) 6.1.2020
Menší město Mimoň nabízí dva obchody s potravinami, cukrárnu, náměstí s obchůdky. Nedaleko lze navštívit vyhlášenou Zmrzlinárnu Ralsko, nebo restauraci U Lípy. Dominantou je vrch Ralsko, kam si můžete udělat krásný jednodenní výlet a vyšlápnout si vrch. Dále také můžete navštívit náš rodinný statek, která se nachází 15 minut pěší chůze od ubytovacího zařízení.
Gabriela Hůlková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 23.4.2019
na samotě - krásný klid