Loading

Ubytování v Břehově

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Ubytování a občerstvení u cyklostezky

Břehov, v obci / ve městě
Ubytování u cyklostezky, s občerstvením

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (Břehov 2,5 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Selský dvůr Holašovice

Jankov (okres České Budějovice) (Břehov 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Originální ubytování na statku

Penzion U lesa

České Budějovice (Břehov 8,0 km vzdušně), na okraji obce / m...
To pravé místo pro klidné ubytování

Penzion KA.PR

Hluboká nad Vltavou (Břehov 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Malý, útulný penzion v centru města

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov) (Břehov 10,9 km vzdušně), na...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa

Ubytování v Českých Budějovicích

České Budějovice (Břehov 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování v historickém centru!

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice (Břehov 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní, v srdci historického centra

Apartmán - Penzion Smetanka

České Budějovice (Břehov 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Českým Budějovic

Penzion Centrum

České Budějovice (Břehov 11,9 km vzdušně), v obci / ve městě...
Penzion s ideální polohou v centru města
1 - 16 / 16

Břehov

Břehov 1

Obec Břehov najdete na mapě ČR v okrese České BudějoviceJihočeském kraji. Leží asi 12 km na severozápad od Českých Budějovic a přibližně stejně daleko od Hluboké nad Vltavou jihozápadním směrem. Krajina okolo obce je rovinatého charakteru, v blízkosti najdete několik rybníků tak typických pro Jižní Čechy.

Poprvé se Břehov písemně zmiňuje v r. 1378, kdy patřil k protivínskému panství a částečně k panství Hluboká. Nedaleko obce se v 18. a 19. století těžila železná ruda. Od r. 1850 je Břehov samostatnou obcí, předtím tvořil součást obce Žabovřesky. V současnosti pod obec kromě samotného Břehova spadají i chatová oblast Picina a osada Suchá.

Břehov je typickou jihočeskou vesnicí, její náves zpestřuje i malý návesný rybníček. Historické jádro obce je díky dochovaným usedlostem ve stylu selského baroka vesnickou památkovou zónou. K historickým památkám patří i novorománská kaple sv. Jozefa z r. 1861. Nedaleko od vsi směrem na Čejkovice najdete v lese hájovnu (a dnes i chatovou osadu Picina), jednu z mála roubenek v okolí.

Okolí Břehova Vám má co nabídnout

Břehov a jeho okolí poskytují možnosti pasivní i aktivní dovolené pro každého. Je ideálním místem pro pěší turistiku i cykloturistiku, in-line bruslení, jízdu na koních. Množství rybníků v okolí poskytuje příležitost pro rybaření, koupání a vodní sporty.

Nejen pohyb je důležitý pro každého člověka, k úplné pohodě většinou potřebujeme i potravu duševní, v tomto případě poznávání přírodních i kulturních zajímavostí.

Břehov 2

Jeden z výletů můžete nasměrovat severovýchodním směrem do 11 km vzdálené Hluboké nad Vltavou. Kromě jednoho z nejkrásnějších a všeobecně nejznámějších českých zámků v podobě anglického windsoru, tu můžete navštívit Alšovu jihočeskou galerii, lovecký zámeček Ohrada a ZOO Hluboká nad Vltavou.

Na jih od Břehova v obci Holašovice se nachází vesnická rezervace, ukázka lidové architektury, konkrétně stylu selské baroko, které je typické zejména pro Jižní Čechy. V příjemném prostředí přírody tu najdete i Holašovický Stonehenge – kamenný kruh z obřích kamenů. Prostor o rozloze tří hektarů je využíván k léčení, relaxaci a konání stylových svatebních obřadů.

Daleko to nebudete mít ani do Netolic. Od r. 2004 tu postupně vzniká archeologický areál, zaměřený na období vzniku českého státu v raném středověku (10. až 13. století). Je to první archeologická památka prezentovaná formou přímé rekonstrukce v Jižních Čechách. Okolo tohoto parku vede naučná stezka Historická krajina Netolicka.

Navštivte jihočeské městá a užijte si aktivitní dovolenou

Podobně jako v Hluboké nad Vltavou, tak i v Českém Krumlově najdete historické městečko, kterému vévodí hrad a zámek Český Krumlov, po Pražském hradě druhý největší v ČR. Celý historický zámecký komplex, zahrnující na 40 paláců a budov s pěti nádvořími a 300 sály a komnatami je zapsán na prestižní Seznam památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou je návštěva známých i méně známých míst daného regionu. I z Břehova můžete vyrazit všemi směry, všude narazíte na krásná a zajímavá místa. V první řadě určitě nesmíte opomenout České Budějovice. Tu najdete mnohá zajímavá místa – ať už jsou to historické památky, různá kulturní, sportovní či zábavní zařízení. Další na Vás čekají v Hluboké nad Vltavou, Českém Krumlově, Protivíně … je jich mnoho.

Co se týká možností letní i zimní rekreace, i pro tu najdete široké zázemí v Břehově a jeho okolí. Asi 1 km severozápadním směrem od obce se můžete vykoupat v rybníce Dehtář. Jestliže Vám nebude přát počasí, zkuste např. rybaření. A během teplých letních dnů tu kromě koupání můžete provozovat i různé vodní sporty. V současnosti se zde těší oblibě zejména windsurfing a kite surfing. Další možnosti jsou u přehrady Hněvkovice, rybníků MydlákBezdrev, na koupalištích OlešníkHluboká nad Vltavou či na plaveckém stadionu České Budějovice.

Břehov 3

V zimě si za sněhem zajeďte do lyžařského střediska SKI Libín nedaleko Prachatic. Sjezdovky jsou tu vhodné pro začínající i zkušené lyžaře a snowboardisty. Pro nenáročné sjezdaře je k dispozici sjezdovka v Ski areálu Chmelná, kde najdete i upravené běžecké tratě.

Možnosti ubytování v Břehově

Přestože je Břehov maličká vesnička, určitě si najdete vhodné ubytování, které přispěje ke zdárnému a příjemnému průběhu Vaší dovolené. Možnosti ubytování budete mít v několika chatách či chalupách v obci. Zajímavým a stále vyhledávanějším je i zde ubytování v soukromí. V blízkém okolí najdete další ubytovací kapacity, ať už jsou to hotely, penziony či apartmány. Ubytovat se lze i v kempech a chatových osadách.

Ať už bude Vaše dovolená aktivnějšího či klidnějšího rázu, určitě se budete rádi na sklonku dne vracet do svého přechodného ubytování. I ono možná přispěje k tomu, že se sem ještě někdy vrátíte nebo alespoň doporučíte dovolenou v malebném jihočeském Břehově svým známým.