Loading

Ubytování ve Dvorech nad Lužnicí

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Dvory nad Lužnicí, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Jsme rájem pro rodiny s dětmi...

Ubytování v domečku

Suchdol nad Lužnicí (Dvory nad Lužnicí 4,5 km vzdušně), v ob...
Klidná dovolená a koupání na pískovnách

Penzion Kamínek

Nové Hrady (okres České Budějovice) (Dvory nad Lužnicí 6,4 km vzdušně), na samotě,...
Wellness služby, oslavy, firemní akce!

Chaty Pohoda

Petříkov (okres České Budějovice) (Dvory nad Lužnicí 10,4 km...
Ráj cyklistů, rybářů, houbařů, myslivců

Penzion U Blatce

Trhové Sviny (Dvory nad Lužnicí 10,8 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Nový penzion u rybníků s bazénem

Škorničkův statek

Hamr (Dvory nad Lužnicí 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nové apartmány, klid a pohoda

Apartmány Zájezek

Chlum u Třeboně (Dvory nad Lužnicí 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Útulné, přímo na břehu rybníka Zájezek

Ubytování Jana

Chlum u Třeboně (Dvory nad Lužnicí 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v CHKO Třeboňsko

Apartmán Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně (Dvory nad Lužnicí 13,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmán v blízkosti rybníka

Chaty u rybníka Hejtman

Chlum u Třeboně (Dvory nad Lužnicí 13,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Polyfunkční kemp u rybníka!
1 - 36 / 36

Dvory nad Lužnicí

Dvory nad Lužnicí 1

Dvory nad Lužnicí – jihočeská malebná příroda

Dvory nad Lužnicí je malá a překrásná obec, která se nachází nedaleko od Třeboně. Poznejte zdejší malebnou krajinu jižních Čech s typickými rybníky a dalšími přírodními zajímavostmi, které vybízejí k aktivnímu cestování, sportu, ale jsou ideální i pro dovolenou rodin s malými dětmi po celý rok.

Dvory nad Lužnicí jsou malé město s několika stovkami obyvatel v okrese Jindřichův Hradec Jihočeském kraji, ale rozhodně mají turistům co nabídnout. Dvory nad Lužnicí, které leží 20 km od Třeboně, jsou typickým malebným jihočeským městečkem.

První písemná zmínka o obci pochází už z roku 1499. Dříve bylo území, které leží jen kousek od hranic, počítáno k území Dolních Rakous a odtud také pochází starší název Beinhöfen. Ještě před připojením k České republice byly Dvory nad Lužnicí kulturně převážně české a také místní obyvatelé používali češtinu. Krátce poté se opět obec stala součástí Německa jako Sudety po podpisu Mnichovské dohody.

Navzdory malé rozloze a nepřízni osudu zde můžete najít i historické památky jako je například barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1788 nebo budova fary. Ve vesnici se pořádají tradiční oslavy, jako je MDŽ, Den dětí, Karneval, Velikonoce či stavění májky.

Relax pro tělo i mysl ve Dvorech nad Lužnicí

Mezi turisticky nejvyhledávanější a také nejzajímavější cíle patří především příroda a tradiční krajina jižních Čech. Tu můžete obdivovat v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, konkrétně v místě zvaném Horní Lužnice. CHKO se se svou rozlohou více než 15 km nachází mezi dvěma obcemi Novou Vsí nad Lužnicí a Suchdolem nad Lužnicí a táhne se podél řeky Lužnice.

Dvory nad Lužnicí 2

Horní Lužnice je jednou z mála zachovaných oblastí přirozené říční nivy v České republice. V okolí města Dvory nad Lužnicí také stojí za návštěvu pro jih Čech typické vodní plochy, zejména v nedalekém okolí ležící vodní nádrž Humenice, vodní nádrž Římov nebo rybník Svět a s rybníkářstvím související vodárenská věž v Třeboni.

Z ostatních přírodních památek byste také neměli vynechat výlet v blízkém i vzdálenějším okolí na vrch Vysoký Kámen, Kuní hora, rozhlednu Slabošovka, rozhlednu na Kraví hoře nebo k romantickému Terčinu údolí.

Na cestu se můžete vydat na kole díky dobrému systému cyklostezek nebo si udělat příjemnou pěší túru. V zimě velkou část těchto výletů zvládnete i na běžkách.

O zábavu budete mít díky krásné přírodě postaráno v letních i zimních měsících, kdy se můžete navíc namísto v přírodních rybnících koupat v akvaparkuJindřichově Hradci nebo vyzkoušet wellness centrum Lázně Aurora. Zima je také ideální pro již zmiňované běžky či pro podniknutí výletu do Ski areálu Kozí pláň.

Kromě přírodních zajímavostí jsou ideálním cílem výletů v této oblasti také zříceniny hradů jako je například hrad Landštejn, zřícenina hradu Pořešín, zřícenina hradu Sokolčí nebo zřícenina hradu Velešín.

Dvory nad Lužnicí nabízejí mnoho rodinných aktivit. V dojezdové vzdálenosti najdete muzeum Jindřichohradecka, Hornické muzeum Rudolfov nebo Národní muzeum fotografieJindřichově Hradci. Děti i dospělé nadchne ZOO Dvorec, která je sice prostorově menší, ale nabízí k vidění různé druhy zvířat od medvědů a vlků, přes velbloudy a opičky až po lvy a tygry.

Dvory nad Lužnicí 3

Ve Dvorech nad Lužnicí se ubytujete v hotelu i v přírodě

Díky vodním nádržím se nachází v okolí městečka Dvory nad Lužnicí velké množství autokempů a kempů s chatkami nebo s prostorem pro postavení vlastních stanů. Také si můžete pronajmout chalupy a to nejen na víkend, ale i na několikatýdenní dovolenou.

Navzdory malé rozloze najdete přímo v obci hned několik apartmánů a penzionů. Samozřejmostí je ubytování v hotelích ve větších městech, které nejsou nijak daleko.

Pokud se chystáte na dovolenou do jižních Čech, Dvory nad Lužnicí vás přivítají s otevřenou náručí. Je to sice malé městečko, ale nudit se tu rozhodně nebudete, protože v okolí je řada možností, jak se zabavit v zimních i letních měsících. Stačí si vybrat, jestli chcete bydlet v kempu u vody nebo dáte přednost soukromí v apartmánu a dovolená může začít.