Loading

Ubytování v Kněždubu

(0 objektů + 27 objektů v okolí 25 km)

Penzion Ekovinice Kostelanský

Lipov (Kněždub 5,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion, výhodná cena, naše víno

Penzion U Veličky

Strážnice (Kněždub 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Chata 4925

Vrbovce (Kněždub 7,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okr...
Chata s bazénem a kamenným krbem!

Chata Emma

Skalica (Kněždub 7,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Útulná chatka s krbem blízko přehrady

Drevenička a chatky Cavaleria

Skalica (Kněždub 7,9 km vzdušně), na samotě, u vody
Jedinečná dřevěnice pro dobrodruhy!

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Kněždub 9,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Součástí objektu je lanový park Tarzánia

Horská chata Rojana

Skalica (Kněždub 9,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u les...
Stylová chata se saunou.

Chata Emmy

Skalica (Kněždub 9,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v are...
Ubytování vedle koupaliště pro 64 hosty!

Juhas dvor

Chropov (Kněždub 11,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Chalupa na samotě, dokonalý klid

Vinohradnícky dom

Skalica (Kněždub 13,8 km vzdušně), na okraji obce / města, v...
Pobyt s možností ochutnávky vína!
1 - 27 / 27

Kněždub

Kněždub 1

Slavné rodiště malíře Joži Uprky si zamilujete

V úchvatné krajině polí a vinic, přímo v srdci Jihomoravského kraje, se nalézá malebná vesnice zvaná Kněždub. Každý, kdo si sem najde cestu, se může těšit na bohatý kulturní život, lidovou architekturu, a taktéž na pohodovou atmosféru. Za návštěvu nicméně stojí i okres Hodonín, pyšnící se řadou tajuplných míst. Pokud Vás tedy láká pobyt plný zážitků spojený s výhodným ubytováním, dovolenou na Jižní Moravě si jistě zamilujete.

Kněždub, tradiční moravská obec a rodiště slavných osobností v jednom, se může pochlubit dlouhou historií, sahající až do roku 1264. Nejprve relativně klidný středověk vystřídala dlouhá léta plná krutých válečných vřav. Husitské bouře, třicetiletá válka a uherská povstání, to vše poznamenalo život zdejšího kraje a jeho obyvatel. Teprve v 19. století následovala proměna v ráj klidu a pohody, jež si dnes oblíbí každý, koho láká lidový folklor a levné ubytování.

Jakými zajímavostmi Vás Kněždub překvapí?

Dovolená v Kněždubu je jako stvořená pro všechny milovníky starých časů, kteří se právě v této obci mohou přenést do doby našich prababiček. Pokud patříte mezi mě, uděláte nejlépe, když jako první navštívíte Selský domek. Malebné stavení Vás vtáhne do života na vesnici před dávnými lety. Prohlédnete si zemědělskou techniku, vyrobíte suvenýr z vlny, anebo s dětmi zamíříte za zvířátky. Odměnou Vám pak bude ochutnávka tradičních zabíjačkových dobrot. 

Oblíbená jihomoravská obec Vám však nabídne i luxusní ubytování za skvělé ceny, a taktéž se budete moci vydat na Slovácký Slavín. Zdejší hřbitov je totiž místem posledního odpočinku řady známých osobností českého kulturního života. Jednou z nich je i slavný malíř Joža Uprka, jež na plátně detailně zachytil všední život na Jižní Moravě. Budete-li chtít, máte možnost navštívit jeho rodný dům, Muzeum bratří Úprkových, kde se vrátíte zpátky do starých časů. 

Kněždub 2

Do Kněždubu za hudbou, historií a folklorem

V případě, že míříte na Slovácko za kulturou, taktéž se zde nudit nebudete, protože celý kraj je svým společenským životem známý široko daleko. V červnu se můžete těšit například na Jánskou pouť s kolotoči, které si oblíbí zejména rodiny s dětmi. Stejně tak podzimní dožínky spjaté s tancem a hudbou se vyplatí neminout. Pakliže si sjednáte to nejlepší ubytování a zůstanete déle, rozhodně si nenechte ujít ani listopadové krojované hody, jež doopravdy stojí za to. 

Na své si však v Kněždubu přijdou i ti, které láká spíše aktivní dovolená spojená se sportem. Čeká tady na ně rozhlehlý sportovní areál, včetně víceúčelového hřiště, a také fotbalový tým, který výzvu k turnaji jistě neodmítne. Stejně tak ale tato malebná obec příjemně překvapí i milovníky romantických toulek přírodou. Právě ti mají příležitost vydat se na procházku do přírodní rezervace Čertoryje, kde za celý den nepotkají živou duši.

Na co vše se můžete v okolí Kněždubu těšit?   

Pokud Vás láká pohodový pobyt spojený s dobrodružstvím, zábavou a objevováním tajuplných míst, neváhejte a zamiřte také do okolí Kněždubu. Uvidíte tu krásná historická města, staré hrady a zámky i nádherné přírodní scenérie, jež Vás chvátí svým půvabem. Začít můžete třeba pěším výletem k nedaleké rozhledně Travičná. Za to, že vystoupáte přesně 177 schodů, budete odměněni parádním výhledem na celý Jihomoravský kraj, na který prostě nezapomenete.

Dovolená na Slovácku však zve také k výletu do Hodonína, slavného rodiště prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Těšit se můžete na pohodový den plný relaxu, během kterého si doopravdy odpočinete. K návštěvě lákají třeba solná jeskyně nebo městské lázně a samozřejmostí je i levné ubytování za pár korun. Stejně tak na Vás čeká i populární Čokoládový festival spojený s ochutnávkou té nejlepší čokolády a ti nejmenší zase jistě ocení výlet do Hodonínské ZOO.

Kněždub 3

Za zmínku stojí i půvabný zámek Strážnice, obklopený rozlehlým parkem, pyšnící se velkou knihovou čítající třináct tisíc svazků. Stejně tak si nenechte ujít ani zdejší expozici „Nástroje lidové hudby“, ojedinělou nejen v ČR, ale i ve střední Evropě. Příznivci zimních sportů by zase neměli minout oblíbený Skipark Filipov, kde se nudit určitě nebudou. Hezkým zakončením pobytu může být vodní svět Živá voda, jež Vás zavede až na samé dno českých rybníků…

Levné ubytování v Kněždubu se vyplatí

Půvabná jihomoravská obec Vám nabízí nejen návrat do historie, spojený s putováním po památkách, ale také výhodné ubytování za skvělé ceny. Těšit se tak můžete na stylově zařízené chalupy i romantické roubenky staré více než sto let. Stejně tak nechybí ani luxusní apartmány, odkud se Vám chtít domů rozhodně nebude. Samozřejmostí je však i levné ubytování v soukromí a naše rodinné penziony si jistě oblíbí milovníci nenáročné dovolené.

Láká Vás pohodová dovolená spojená s návštěvou starobylých staveb, romantickými výlety do přírody a možností putovat zpátky v čase do světa našich babiček? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlevnější ubytování a zamiřte do Kněždubu za českými velikány a jedinečným folklorem ještě dnes.