Loading

Ubytování ve Ždírci (okres Česká Lípa)

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Ždírecký důl

Ždírec (okres Česká Lípa), na samotě, v lese
Soukromí a relax v sauně u lesa.

Chalupa Vojtěchov

Mšeno (Ždírec (okres Česká Lípa) 5,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u lesa

Hotel Heller

Doksy (okres Česká Lípa) (Ždírec (okres Česká Lípa) 6,0 km v...
Příjemné, s rybářskou baštou u jezera

Hotel Kamýk

Doksy (okres Česká Lípa) (Ždírec (okres Česká Lípa) 6,6 km vzdušně), na okraji obce...
Hotel Kamýk 3hvězdičkový hotel

Chatová osada La Vida Doksy

Doksy (okres Česká Lípa) (Ždírec (okres Česká Lípa) 6,9 km vzdušně), na okraji obce...
Cenově výhodné chatky u pláže

Skalní domek

Vidim (Ždírec (okres Česká Lípa) 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Domek na okraji lesa, s krbem ve skále

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Ždírec (okres Česká Lípa) 9,3 km vzdušně),...
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!

Hájovna Bukovec

Dubá - Bukovec (Ždírec (okres Česká Lípa) 9,4 km vzdušně), n...
Zrekonstruovaný objekt bývalé hájovny

Statek U Horkých

Snědovice (Ždírec (okres Česká Lípa) 12,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Velkolepý statek s dobovým interiérem

Zimořský domek

Dolní Zimoř (Ždírec (okres Česká Lípa) 13,1 km vzdušně), na...
Útulný domeček v těsné blízkosti lesa
1 - 12 / 12

Ždírec (okres Česká Lípa)

Ždírec (okres Česká Lípa) 1

Objevte Ždírec na hranici s Kokořínskem

Samotný Ždírec je skutečně malá vesnička, ale její bližší i širší okolí je hojně vyhledávané hlavně během letních dovolených k cyklo výletům a pěším túrám. K tomu přispívá také fakt, že je okolí Ždírce protkáno sítí značených turistických tras.

Atraktivitu lokality zvyšuje také blízkost chráněné krajinné oblasti Kokořínsko a Máchův kraj. Návštěva Ždírce je zajímavá v zimě i v létě a užijí si ji všichni včetně rodin s malými dětmi.

Ždírec a pamětihodnosti v okolí

Ždírec se nachází v Libereckém krajiokrese Česká Lípa a k DoksůmMáchova jezera je to pouhých 6 kilometrů na severovýchod. K obci náleží vsi Bořejov a Ždírecký důl. Ačkoli se jedná o malou vesničku, její původ sahá hluboko do minulosti až do 11. století a je spojený se jménem knížete Břetislava I. Až do 18. století patřila obec k panství hradu Houska. Na návsi najdete kapličku svatého Jana a ve vesnici několik památkově chráněných stavení. O to zajímavější je blízké i vzdálenější okolí vesnice.

Jen 3 kilometry od Ždírce se na pískovcové skále tyčí hrad Houska, který patří mezi nejromantičtější a nejtajemnější hrady v České republice. Na rozdíl od ostatních opevnění podobného typu, která se brání útokům zvenčí, hrad Houska vypadá, jako by střežil tajemství, které je ukryté uvnitř něj. Ikonický hrad Bezděz, který se stal symbolem Máchova kraje, se nachází jen 7 kilometrů od Ždírce. V blízkém okolí lze navštívit zámek Stránov, zříceninu hradu Zvířetice, zřícenina hradu Michalovice nebo na zámek Mělník.

Ždírec (okres Česká Lípa) 2

Mezi významné, menší historické stavby v okolí patří rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha na hoře Říp necelých 30 kilometrů od vsi. Ždírec obklopuje krásná příroda Kokořínska, kterou můžete obdivovat například z nedaleké rozhledny Vrátenská hora nebo rozhledny Vrchbělá ve stejnojmenném volnočasovém areálu.

Aktivity v okolí Ždírce

Jak už bylo řečeno, Ždírec se nachází jen pár kilometrů od Doks, a tak je oblíbené Máchovo jezero na dosah ruky. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednu z turisticky nejvyhledávanějších vodních ploch, najdete zde pro letní radovánky opravdu vše, na co si vzpomenete.

Pěkné koupání je i v zatopené pískovně Dobřín s písčitými a travnatými plážemi. V průběhu celého roku nabízí koupání i atrakce vzdálenější Aquacentrum Letňany nebo největší český zábavní komplex aquapark Centrum Babylon. Milovníci historie a rodiny s dětmi by si neměli během dovolené nechat ujít skanzen Ledčice, což je archeologický park mapující minulost na území Čech. Oproti tomu skanzen Zubrnice ukazuje českou lidovou architekturu.

Na celodenní výlet vyjde návštěva Botanické zahrady Děčín a ZOO Děčín s akváriem Rajské ostrovy spojená s prohlídkou tohoto severočeského města. V průběhu Vaší zimní dovolené máte v příjemné dojezdové vzdálenosti k dispozici lyžařský areál Polevsko s dětskou školičkou, občerstvením, možností večerního lyžování a skoky pro snowboardisty. Daleko to není také do Ski areálu Ještěd s ikonickým vysílačem a veškerým servisem, který se vyrovná zahraničním střediskům.

Ždírec (okres Česká Lípa) 3

Nabídka ubytování v okolí Ždírce

Až navštívíte Ždírec, nemusíte mít obavy, že by tu byla nouze o ubytování. V okolních městech a nejbližším okolí různé najdete hotely, penziony apartmány. Nejlevnější variantou ubytování jsou pak hostely a ubytovny.

Vzhledem ke krásné přírodě Kokořínska a blízkosti několika vodních ploch zde najdete řadu kempůchatkami nebo možností postavit si svůj vlastní stan, případně zaparkovat karavan. V okolí jsou k pronájmu také soukromé chalupy a chaty, ať už na celou dovolenou nebo jen na víkendový pobyt.

Ždírec je sám o sobě malá vesnička, které má ale tu výhodu, že leží v blízkém sousedství celé škály zajímavostí. V okolí najdete řadu hradů, zámků, atrakcí pro letní i zimní dovolenou a neuvěřitelný výběr možností, kam vyrazit na výlet. Záleží jen na Vás, jestli vyrazíte na pěší túru nebo výlet na kole či autem. V okolí Ždírce je vždy co objevovat.

Názory a doporučení

Tomáš Kaňok (mladý pár - návštěvník) 1.10.2019
Příroda, turistické trasy hned za rohem.