Loading

Ubytování v Modřicích

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Podkrovní apartmán Z

Modřice, v obci / ve městě, v centru města
Klidné ubytování v apartmánu blízko Brna

Ubytování Nikol

Brno (Modřice 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion na in-line dráze v Brně!

Pension u Doležalů

Brno - Židenice (Modřice 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
5 minut od historického centra Brna!

Penzion Kovárna

Brno - Bosonohy (Modřice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové ubytování blízko centra

Penzion Vinářství Hanuš

Blučina (Modřice 9,3 km vzdušně), mimo obce / města
Penzion s vinařskou tradicí a kvalitou

Penzion Poděbradova

Brno (Modřice 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Penzion Jaroš

Popůvky (okres Brno-venkov) (Modřice 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinná atmosféra, restaurace, bazén ...

K Penzion

Brno (Modřice 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pohodlí, dostupná cena, blízko centra

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Modřice 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Hotel Rakovec

Brno - Bystrc (Modřice 13,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Hotel s nejlepšími službami a výhledem
1 - 17 / 17

Modřice

Modřice 1

Modřice - dovolená na jižní Moravě

Navštivte Modřice – město nacházející se v okrese Brno-venkovJihomoravském kraji, v bezprostřední blízkosti na jih od Brna. Přibližně 25 km na východ od Modřic najdete historické místo Slavkov u Brna. Rozkládají se na úpatí Dyjsko-svrateckého úvalu.

První dochovaná písemná zmínka udává vznik Modřic v r. 1141 na místě hradu, který byl majetkem olomouckých biskupů. Tradici zde mělo hlavně zemědělství, žádanou komoditou i ve světě bylo modřické zelí a cibule. Dodnes patří mezi vinařské obce Velkopavlovické vinařské oblasti. Dnes jsou spíš průmyslově obchodního založení. Městem se staly až v r. 1994.

Jádrem města je náměstí, na kterém najdete hodnotnou historickou památku kostel sv. Gotharda, který je zdaleka viditelnou dominantou nejen města, ale i jeho blízkého okolí. Archeologické výzkumy zjistily, že jižně od kostela sv. Gotharda, na modřickém náměstí, se nacházel hrad Modřice, zřejmě z první poloviny 13. století.

Na náměstí stojí i barokní kaple sv. Václava s kubistickými prvky z let 1916-1917, je památníkem padlým v I. světové válce. Před ní uvidíte nejstarší kulturní památku Modřic – sochu sv. Floriána.

Modřice mají hned dvě sochy populárního českého světce Jana Nepomuckého. Ta starší je z první poloviny 18. století, je evidovaná jako kulturní památka chráněná zákonem. Druhou světcovu sochu v životní velikosti najdete v areálu farního kostela. Jestliže se chcete o historii a tradicích Modřic dozvědět více, navštivte Městské muzeum Modřice.

Tipy na výlety do okolí Modřic

Z poklidného prostředí Modřic můžete podnikat výlety do všech světových stran. Katastrem Modřic vede i nová cyklistická stezka Brno – Vídeň. Těsná blízkost Brna vplývá i na turistiku a sportovní vyžití obyvatel i návštěvníků Modřic. Brno ale vynechejme, protože to je zvláštní kapitola. Bezesporu však tvoří perfektní základnu pro Modřice a ostatní okolité obce pro kulturní, sportovní a jiné vyžití, jsou zde instituce, školy a důležitá infrastruktura.

Ve vzdušné vzdálenosti asi 5 km na sever od Modřic v sportovně relaxačním areálu Hněvkovského v Brně-Komárově najdete rozhlednu Komec. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 metrů vede 134 schodů. Možná se trochu unavíte, než je vyšlapete, ale tato námaha bude odměněna nádherným výhledem do okolí.

Modřice 2

Jeden z výletů můžete nasměrovat i do obce Dolní Kounice. Jeho dominantu tvoří hrad a zámek Dolní Kounice a klášter. Asi 20 km na severozápad od Modřic najdete další historickou památku, ve stejnojmenném městě zámek Rosice. Vypíná se na kopci, nad soutokem říčky Bobravy a Říčanského potoka. Je postaven v renesančním slohu a je chráněn jako kulturní památka ČR.

Nevšední zážitek, hlavně máte-li s sebou děti, Vám připraví návštěva papouščí ZOO v obci Bošovice. Odsud můžete pokračovat asi 6 km k obci Slavkov u Brna, kde se nachází známý památník Mohyla Míru věnovaný historické události Bitvy tří císařů. Když už budete ve Slavkově, neopomeňte prohlídku zámku Slavkov u Brna, možná se trošku zdržíte v Historické síni, kde bylo podepsáno příměří mezi Rakouskem a Francií. Průvodce Vás určitě upozorní na postel, ve které tenkrát přespal Napoleon Bonaparte a pustí Vás i na balkón, z kterého po vítězné bitvě Napoleon oslovil své vojáky.

Aktivity zimní i letní

Místem vhodným pro letní rekreaci, vodní sporty a rybaření je Brněnská přehrada. Nedaleko Moravského Krumlova ve znojemském okrese se můžete zastavit vykoupat u rybníka Vrabčí hájek. Možnost koupání v létě ale i v chladnějším období Vám nabízí Aquapark Kohoutovice, což je městská část Brna. Aquapark má i městečko Kuřim, asi 20 km na sever od Modřic.

Jestliže se stane, že v Modřicích budete trávit svou zimní dovolenou, nebudete o nic ukráceni, kulturní památky tu najdete i v zimě, jen místo letní rekreace a turistiky tu budete mít zimní. V bezprostředním okolí města můžete provětrat své běžky, jestliže holdujete spíš sjezdovému lyžování, máte možnost výběru z několika lyžařských středisek.

Na severozápad od Modřic je to Ski areál Zbraslav u Brna a Ski areál Klínek-Předklášteří, na jihozápad Ski areál Němčičky a na sever Ski areál Hořice u Blanska.

Modřice 3

Kde se v Modřicích ubytovat?

Určitě se už stalo, že např. návštěvníci Brna, kteří tam nenašli vhodné ubytování, využili blízkost Modřic a nelitovali. Zjistili, že i toto rozlohou a počtem obyvatel malé městečko má své kouzlo a stojí za to ho navštívit.

Možnost ubytování Vám zde nabídnou hotely s vlastními restauracemi, kde můžete ochutnat speciality tradiční české či mezinárodní kuchyně. Při procházce městem najdete několik penzionů, ať už přímo v centru či okrajových částech.

Jestliže Vám nevyhovuje žádná z těchto možností, zkuste si zajistit apartmán nebo ubytování v soukromí. I toto má své výhody, kromě pohodlného ubytování, často právě soukromí ubytovatelé jsou dobrým zdrojem informací o městě a okolí, které nenajdete v žádném turistickém průvodci. Neváhejte vyhledat ani chalupu, která bude ideální volbou například pro dvě nebo tři sprátelené rodiny na společném pobytu.

Ještě stále se rozhodujete, kam na dovolenou? Proč nezkusit právě Modřice? Vždyť tu budete mít všechno po ruce, pěknou přírodu a klid malého městečka. A když zatoužíte po ruchu velkoměsta, do Brna je to coby kamenem dohodil.