Loading

Ubytování ve Studénce

(1 objekt + 17 objektů v okolí 25 km)

Hotel Vagónka

Studénka, v obci / ve městě, u vody
Zrekonstruovaný rodinný hotel!

Penzion Freudův sen

Příbor (Studénka 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
V centru města, pro obchodní cestující

Penzion St. Florian Příbor

Příbor (Studénka 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u letiště
Luxusný penzion se svatebním apartmánem

Mariane 2

Příbor (Studénka 10,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Luxusní apartmány v historickém centru!

Apartmány Tiva

Ostrava (Studénka 14,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Prostorné apartmány v Ostravě!

Chalupa Hukvaldy

Hukvaldy (Studénka 14,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v klidné lokalitě!

Chaloupka Štramberk

Štramberk (Studénka 15,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
200 let stará roubenka pod Trúbou!

Penzion a restaurant U námořníka

Hukvaldy (Studénka 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Útulný penzion s vynikající kuchyní!

Hotel Hukvaldy

Hukvaldy (Studénka 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Špičkové wellness, skvělá restaurace

Chata Hukvaldy

Hukvaldy (Studénka 15,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v...
Komfortná chata v klidném prostředí
1 - 18 / 18

Studénka

Studénka 1

Moravskoslezském kraji, v okrese Nový Jičín leží město Studénka. Je součástí chráněné krajinné oblasti zvané Poodří. Protéká jí řeka Odra a obklopují ji rybníky, louky a husté lesy. Díky své poloze je zajímavou turistickou destinací.

V okolí stojí také za návštěvu například Bílovec, Fulnek, Petřvald, Brušperk a Příbor. Pokud se rozhodnete vycestovat i do vzdálenějších měst, pak se určitě zastavte v Ostravě, Frýdku-Místku nebo Novém Jičíně.

Studénka a její historické památky

První písemná zmínka o Studénce se datuje do roku 1436. Oficiálně však vznikla v roce 1959 spojením do té doby dvou samostatných obcí Butovic a Studénky.

Nejvýznamnější památkou v obci je zejména železniční stanice, jejíž historie je velmi bohatá. Mezi další patří Starý a Nový zámek. Prohlídku si užijí zejména milovníci barokního stylu. Postupem času se k zámku přistavěla vížka s točitým schodištěm a věž. Krásnou procházku s rodinou si užijete v zámeckém parku, kde Vás jistě zaujmou cizokrajné dřeviny. Studénka se pyšní několika církevními památkami a kostely. Patří mezi ně například farní kostel Sv. Bartoloměje v novogotickém slohu nebo chráněná památka farní kostel Všech svatých v barokním stylu. Za zmínku stojí také kaple Sv. Anny a kaple Sv. Kříže.

Aktivní dovolená ve Studénce

Zajímavou aktivitou pro letní dny jsou procházky krajinou Poodří, která je vskutku kouzelná. Tamní příroda připomíná anglický park. Je protkána turistickými trasami a cyklotrasami, proto je vhodná i pro rodinné dovolené.

Studénka 2

Studénka nabízí hned dvě naučné stezky, Kotvice a školní naučnou stezku. Obě stezky jsou propojené a dopřejí Vám pohled na nejcennější přírodní lokality v okolí.

Pokud jedete s dětmi na dovolenou, určitě nesmíte vynechat Heipark Tošovice, který je od Studénky vzdálený pouze půl hodiny jízdy autem. Jedná se o areál s obrovskou vodní nádrží a prostorným brouzdalištěm pro děti.

Hodně zábavy poskytnou doprovodné aktivity, jako je například tubing. V zimních měsících jsou zde uměle vytvořené sjezdovky a svah pro sáňkování i bobování s vlastním lanovým vlekem. V přilehlém snowparku si zaskáčete a užijete adrenalin.

Když počasí nepřeje, vyrazte s rodinou na výlet do vagonářského muzea. Expozice patří mezi evropský unikát. Zahrnuje ukázky z počátků kolejové dopravy a vagonářské výroby na území České republiky. Dozvíte se o historii podniku SAK Studénka, p. o. a o vývoji jednotlivých částí kolejových vozidel. V jednom ze sálů muzea je umístěn panel s funkční modelovou dráhou.

Studénka má své vlastní sportovní centrum s krytým bazénem i brouzdalištěm pro nejmenší děti, kde se uchýlíte v nepříznivém počasí. Zahrajete si zde bowling a také strávíte příjemné chvíle ve vířivce či sauně. Občerstvíte se v baru, který je také součástí sportovního centra. Zavítat můžete také do Ski areálu Slatina, který se nachází na úpatí Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku.

Ubytování ve Studénce

Jednou z možností ubytování ve Studénce jsou penziony, které zajišťují dostatek pohodlí. Díky útulné atmosféře si budete připadat jako doma. Dále se nabízejí apartmány, ale i ubytování v soukromí.

Studénka 3

Na své si tedy přijdou jak cestující páry, tak i početné rodiny s dětmi. Navíc mají některé z apartmánů vlastní kuchyňku, kde pohodlně uvaříte. Vybrané penziony samozřejmě disponují i restaurací s příjemným venkovním posezením.

Přímo ve městě i v blízkém okolí objevíte také komfortní hotely. Některé z nich jsou nově zrekonstruované, proto Vám při dovolené poskytnou příjemné prostředí. Hotely mají svá vlastní restaurační zařízení, kde si dopřejete kulinářské zážitky. Samozřejmostí je sociální zařízení na pokoji.

Pokud toužíte po dobrodružství, určitě zavítejte do jednoho z kempů v blízkosti Studénky. Velmi oblíbené u rodin s dětmi jsou také chatové osady sídlící v areálech rekreačních středisek. K pronajmutí jsou zde chatky s vybavením, pro nenáročné je i možnost pronajmutí chaty bez sociálního zařízení a bez kuchyňky, které se sdílejí ve společných prostorách.

Studénka je velmi krásné město s bohatou historií. Pokud máte rádi kulturní památky a rozmanitou přírodu, pak sem určitě zavítejte. Ať už se vydáte na výlet, nebo na delší dovolenou, jistě si Vás město získá.