Loading

Ubytování ve Vraném nad Vltavou

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou, v rekreační oblasti, u vody
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy (Vrané nad Vltavou 11,1 km vzdušně), v obci...
Rodinný penzion se saunou a restaurací

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ) (Vrané nad Vltavou 12,6 km vzdušně), na okraji obce...
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Hotel Karlštejn

Karlštejn (Vrané nad Vltavou 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní pokoje pod hradem Karlštejn

Penzion Vinice Karlštejn

Karlštejn (Vrané nad Vltavou 13,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje pod Karlštejnem

Vila Barbora

Praha - Praha 4 (Vrané nad Vltavou 13,9 km vzdušně), v obci...
Apartmány v Praze poblíž centra a Vltavy

Apartmány Vránek

Praha - Chodov (Vrané nad Vltavou 14,3 km vzdušně), v obci...
Hezké a levné ubytování v Praze!

Pension Orbis

Praha - Praha - Chodov (Vrané nad Vltavou 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Krásný rodinný penzion, možnost snídaně

Bohem Prague Hotel

Praha - Hlubočepy - Praha 5 (Vrané nad Vltavou 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Nový designový hotel v centru Prahy

Penzion U sv. Kryštofa

Praha - Záběhlice (Vrané nad Vltavou 15,4 km vzdušně), v obc...
Snídaně a parkování v ceně, recepce 24h
1 - 26 / 26

Vrané nad Vltavou

Vrané nad Vltavou 1

Vrané nad Vltavou – ideální místo k rekreaci jen kousek od Prahy

Vrané nad Vltavou na břehu stejnojmenné vodní nádrže patří mezi nejoblíbenější rekreační místa v blízkosti Prahy. Díky své poloze i vysoké návštěvnosti zde najdete opravdu všechno, co byste mohli při své zimní i letní dovolené potřebovat.

Na dosah ruky je česká metropole se všemi atrakcemi i krásná příroda podél toku Vltavy a opravdu nepřeberná škála možností, kam vyrazit na výlet.

Bohatá historie obce Vrané nad Vltavou

Obec Vrané nad Vltavou leží v okrese Praha-západ, ve Středočeském kraji na pravém břehu Vltavy jihozápadně od Prahy a do centra hlavního města to není ani 20 kilometrů. Poprvé se v písemných dokumentech píše o obci už v roce 993, kdy ji Boleslav II. věnoval Břevnovskému klášteru. V letech 1930 až 1936 se stavěla dnes tak oblíbená přehrada s elektrárnou.

Samotná obec se skládá ze dvou historických celků – Skochovice a Vrané. Nejvýznamnější pamětihodností ve Vraném nad Vltavou je barokní kostel svatého Jiří a budovy bývalé papírny. Největším lákadlem je pak samozřejmě již zmiňovaná vodní nádrž Vrané. Obec je dobře dostupná autem, autobusy i vlakem a zajímavostí je také obecní přívoz.

Co podniknout ve Vraném nad Vltavou během dovolené

Jak už bylo zmíněno, turisty do Vraného nejvíce táhne stejnojmenná vodní nádrž, která je poslední částí vltavské kaskády. Kromě regulace vodního toku a výroby elektřiny slouží přehrada Vrané hlavně pro rekreační účely.

Vrané nad Vltavou 2

Můžete se tu koupat, rybařit nebo provozovat vodní sporty. V případě, že sem zavítáte během zimní dovolené a měli byste chuť na vodní radovánky, nejblíže je Aqua Sport Club Praha – Chodov.

Najdete zde řadu bazénů, brouzdaliště pro nejmenší, vířivky, různé druhy saun, divokou řeku, tobogán a další atrakce. Daleko to není také do Aquaparku Praha Čestlice, který se pyšní titulem největší český aquapark s vodním světem, saunovým světem a spa s wellness.

Pro milovníky botaniky se nabízí výlet do blízké japonské zahrady Oleško s řadou exotických rostlin, botanické zahrady Praha vzdálené pouhých 15 kilometrů nebo do Průhonického parku, který je společně se zámkem Průhonice zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud jste spíše příznivce fauny, navštivte v hlavním městě třeba vyhlášenou zoologickou zahradu nebo Motýlí dům.

Praha je z Vraného nad Vltavou velmi dobře dostupná všemi dopravními prostředky a nabízí všechny možné myslitelné atrakce a kulturní život. Pokud budete ve Vraném, v dobré vzdálenosti jsou dvě netradičně umístěné vyhlídky na mostě přes Berounku v pražských Lahovicích. Z nich se budete moci pokochat výhledem na soutok Berounky a Vltavy.

Z historických a architektonických památek je v blízkém okolí Vraného například románská rotunda sv. Martina v Karlíku z doby vlády Přemysla Otakara I., rozsáhlá zřícenina hradu Zbořený Kostelec, netradiční dřevěný kostel v Braníku nebo dřevěný kostel sv. Františka z Assisi v Krči, zámek Mníšek pod Brdy nebo moderní hrad Červený újezd, který byl postavený v letech 2001 – 2002. V dobré dojezdové vzdálenosti jsou turistické stálice hrad Karlštejn a zřícenina hradu Okoř.

Vrané nad Vltavou 3

Během zimní dovolené si můžete zalyžovat ve Ski areálu Šibeniční vrch nebo Ski areálu Chotouň. Jedná se spíše o menší areály, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale ocení je i zkušení lyžaři, kteří se chtějí vyhnout tlačenicím ve velkých střediscích.

Ubytování ve Vraném nad Vltavou a okolí

Vzhledem k blízkosti Prahy i velké turistické oblibě, najdete přímo ve Vraném nad Vltavou hotely, kempy a penziony. V blízkém okolí je k dispozici na krátkodobý i dlouhodobý pobyt řada rekreačních objektů, chalup a chatek. Samozřejmostí je také nabídka privátního ubytování v apartmánech a soukromých pokojích. Pokud zatoužíte po luxusu nebo naopak velmi levném ubytování, najdete tady řadu možností.

Vrané nad Vltavou je velmi oblíbená destinace především od jara do podzimu, ale spoustu zábavy si tu užijete i během zimní dovolené. Obec leží na břehu vodní nádrže a prochází jí značená turistická i cyklistická stezka. V blízkém i širším okolí je bohatý výběr přírodních a historických památek a do hlavního města Praha je to, co by kamenem dohodil. Vyzkoušejte Vrané nad Vltavou jako cíl Vaší další dovolené.