Loading

Ubytování v Březníku

(0 objektů + 7 objektů v okolí 25 km)

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Březník 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Březník 6,4 km vzdušně), v rekreačn...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Březník 6,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč) (Březník 6,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Kramolín

Kramolín (okres Třebíč) (Březník 6,7 km vzdušně), v rekreačn...
Útulná chata, 250m od Dalešické přehrady

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Březník 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Březník 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou
1 - 7 / 7

Březník

Březník 1

Dovolená na Vysočině? Březník je dobrý tip!

Budete-li hledat Březník na mapě ČR, najdete ho v okrese Třebíčkraji Vysočina. Leží asi 27 km východně od Třebíče, 5 km jihovýchodně od Náměště nad Oslavou a 38 km západně od krajského města Brna. Je to malá vesnička na úpatí Českomoravské vrchoviny na březích potoka Luh. Svými hranicemi se dotýká řeky Oslavy a říčky Chvojnice, počet obyvatel je zhruba 700.

Archeologické průzkumy dokazují už pravěké osídlení oblasti v údolí řeky Oslavy, první písemná zmínka o vsi Březník se dochovala ale až z r. 1237. Obyvatelstvo se po staletí živilo převážně chovem dobytka, pěstováním zemědělských plodin a prací v lese.

Že mají místní vztah k tradicím, o tom svědčí dlouholeté pořádání kulturních a společenských akcí, mezi které patří např. Malá a Velká pouť, tradiční krojované Hody a jarní Ostatky.

Dominantou obce je farní kostel Nanebevzetí Panny Marie z konce 12. století, postavený v románském slohu. Pro svou krásu a starobylost je považován za jeden z nejvzácnějších kostelů na Moravě. Uprostřed návsi jistě zaznamenáte barokní sochu sv. Josefa a nedaleko i pomník obětí obou světových válek. Katastrem obce vede několik velmi zajímavých značených turistických tras, které dál pokračují údolím řek Chvojnice a Oslava.

Vydejte se na výlety za poznáváním okolí Březníka

Okolí obce Březník má značně členitý terén, místy kopcovitý a lesnatý. Poskytuje vhodné podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření v lesích a vodní rekreaci na rybnících, řekách a přehradách. Řeka Oslava je jakousi moravskou Sázavou, takže její toky vyhledávají kromě rybářů především příznivci vodáctví.

Jeden z prvních výletů podnikněte např. nedaleko za ves jihozápadním směrem. Na příkrém ostrohu na levém břehu řeky Oslavy se dochovaly nepříliš výrazné zbytky hradu Lamberka (též Langenbergu). Jsou sice volně přístupné, ale pro náročnost přístupových cest vhodnější pro zdatnější turisty.

Nedaleko obce se nachází další turisticky atraktivní místa, např. město Náměšť nad Oslavou. Tím, že si udrželo svůj původní barokní a renesanční ráz, se řadí mezi nejhezčí moravská města. Kromě náměstí s četnými historickými stavbami, lze určitě doporučit návštěvu zámku Náměšť nad Oslavou. Ten býval původně gotickým hradem, v 17. století byl přestavěn na renesanční zámek. Kromě zajímavých expozic zde uvidíte bohatou sbírku koberců, nábytku a obrazů.

Březník 2

Klidně i pěšky se vydejte severním směrem do 3 km vzdálených Kralic nad Oslavou. Poznatky z české historie si doplníte zajímavou formou v Památníku Bible kralické.

Nedaleko odtud se nachází Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step, rozléhající se nad meandrem řeky Jihlavy. Projít si ji můžete po naučné stezce, doplněné informačními tabulemi, z kterých se dozvíte zajímavé informace o místě, kde se právě nacházíte.

Necelé 4 km severozápadním směrem od Mohelna stojí jedna z nejstarších vyhlídkových věží v ČR – Rozhledna Babylon. Je to kamenná rozhledna postavená v polovině 19. století, vysoká 24 metrů.

Patříte-li k milovníkům putování po hradech a zámcích, máte možnost navštívit zříceninu hradu Templštejn nedaleko Moravského Krumlova, zámek Moravský Krumlov s expozicí souboru obrazů Slovanská epopej Alfonze Muchy, hrad Veveří a zámek Jaroměřice nad Rokytnou.

Velmi oblíbenou turistickou aktivitou bývá i návštěva známých měst. V okolí Březníka Vám má co nabídnout Třebíč – ať už je to benediktinský klášter nebo skvostná bazilika sv. Prokopa, unikátně zachovalé starobylé židovské ghetto či Muzeum Vysočiny se sbírkami betlémů, dýmek a etnografickými i historickými expozicemi.

Samostatnou kapitolou je Brno s koncentrací historických památek, kulturních a sportovních zařízení, míst určených k relaxaci anebo naopak čilému společenskému životu – ZOO Brno, Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity, zábavní parky jako je např. Lanové centrum Jungle park Brno, Automotodrom Brno a mnoho dalších atrakcí.

Březník pro sportovně založené

Pro účely letní rekreace můžete využít vodní plochy v okolí Březníka určené ke koupání a vodním sportům. V létě ke koupání a v zimě k bruslení je možné využít Velký rybník přímo v obci. Dalešická přehrada a Brněnská přehrada Vám potom nabízí kromě koupání i možnost rybaření a provozování vodních sportů.

V létě koupání, v zimní sezoně si užijete lyžování. Upravené běžecké tratě a sjezdovky pro sjezdové lyžování a snowboarding najdete v Ski areálu Baby Třebíč, Ski areálu Zbraslav u Brna a Ski areálu Klínek. Pakliže nelyžujete, zkuste to třeba s koupáním v aquaparcích. Máte tu možnost v Aquaparku Laguna Třebíč, Aquaparku Brno Kohoutovice a ve vodním ráji Aquapark Kuřim.

Březník 3

A co ubytování v Březníku?

Březník je malá vesnička, která má ovšem svým návštěvníkům co nabídnout. Je to nádherná okolní příroda, možnost podnikání výletů všemi směry, a jestli se Vám chce jen lenošit a odpočívat, najdete k tomu dostatek příležitostí a vhodných míst i v samotné obci. Samozřejmě že k tomu potřebujete i vhodné ubytování během Vaší dovolené v Březníku. Na kraji obce jsou to kempy, které Vám nabízí celoroční ubytování v ubytovnách, během letní sezony v stanech a chatkách a v obci ubytování v soukromí v rodinných domech.

Tyto a další typy ubytovacích služeb seženete i v blízkém a vzdálenějším okolí, až už jsou to hotely, penziony a apartmány. V blízkém okolí se nachází množství stylových i moderních chalup, roubenek a chat. Levné ubytování poskytnou hostely, kempy a ubytovny. Najdete zde i stravovací služby v pohostinstvích, které Vám kromě místních nabízejí i speciality především tradiční české kuchyně.

Toužíte po několika dnech prožitých v klidu a pohodlí? Vydejte se teda do Březníka na Vysočině, zajistěte si pohodlné ubytování a užijte si příjemný pobyt!