Loading

Ubytování v Rudolfově

(1 objekt + 39 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Statek u Hofhanslů

Rudolfov, na okraji obce / města
Ideální chalupa na rodinnou dovolenou

Apartmány Nová 27

České Budějovice (Rudolfov 4,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru města v klidné ulici

Apartmán - Penzion Smetanka

České Budějovice (Rudolfov 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Českým Budějovic

Penzion Centrum

České Budějovice (Rudolfov 5,1 km vzdušně), v obci / ve měst...
Penzion s ideální polohou v centru města

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice (Rudolfov 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní, v srdci historického centra

STATEK ŠTĚPÁNOVICE

Štěpánovice (okres České Budějovice) (Rudolfov 8,1 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Dokonalý odpočinek na statku s wellness

Penzion U lesa

České Budějovice (Rudolfov 8,3 km vzdušně), na okraji obce...
To pravé místo pro klidné ubytování

Penzion KA.PR

Hluboká nad Vltavou (Rudolfov 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Malý, útulný penzion v centru města

Ubytování na Cukrmandlu

Boršov nad Vltavou (Rudolfov 10,5 km vzdušně), v obci / ve m...
Útulný historií dýchající domek

Selské stavení Dunajovice

Dunajovice (Rudolfov 12,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Pro skupiny, rybáře, milovníky přírody!
1 - 40 / 40

Rudolfov

Rudolfov 1

Přijeďte do jihočeského Rudolfova a poznejte krásy místní přírody i mnohé další zajímavosti této lokality. Rudolfov je městem s bohatou historií a tradicí těžby stříbra. Najdete zde mnoho jedinečných památek. Za vidění stojí i blízké okolí obce, které přináší neméně skvělé zážitky.

Krásná příroda i zajímavá historie Rudolfova

Jihočeské město Rudolfov najdete jen 5 km od Českých Budějovic ve stejnojmenném okreseJihočeském kraji. Město se postupem času rozrůstalo, až se spojilo se sousedními obcemi Adamovem, Vrátem a patří k němu i část Hlinsko. Jedná se tedy spíše o menší obec obklopenou typickou jihočeskou přírodou, přesto s dobrou dostupností do centra krajského města.

Rudolfov se nachází na Lišovském prahu, což je pahorkatina na hranicích Třeboňské a Českobudějovické pánve. Město bylo založeno v roce 1585 a vzniklo z obce Velké Hory. Jeho původní název byl Město císaře Rudolfa. Ten mu také udělil zakládající listinu spolu se statutem svobodného královského města a s mnoha privilegii. V souvislosti s touto událostí zde byl vystaven Perkmistrovský dům, který můžete dodnes vidět. Nachází se v něm Hornické muzeum Rudolfov, které Vám představí historii zdejší těžby stříbra.

Mezi architektonické památky, které vás určitě zaujmou, patří také bývalý renesanční zámeček a též renesanční a původně luteránský kostel svatého Víta z 2. poloviny 16. století. V něm se dříve nacházela gotická socha s názvem Madona z Rudolfova, kterou dnes můžete navštívit v nedaleké Alšově jihočeské galeriiHluboké nad Vltavou.

Rudolfov 2

Jestli patříte mezi milovníky zvířat nebo cestujete s dětmi, určitě v Hluboké navštivte také ZOO. Zde, stejně jako v Rudolfově a celém okolí Budějovic, na Vás čeká malebná příroda jako stvořená pro nenáročnou turistiku. Poznat Vám ji pomůže naučná stezka s názvem Cesta kolem hornického města.

Tipy na aktivity a výlety v Rudolfově

Nejen obec samotná, ale i blízké okolí Rudolfova nabízí mnoho zajímavostí a skvělých míst, kam můžete vrazit na výlet. Během procházky nebo aktivních sportů, jako je například cyklistika, se vydejte na rozhlednu Slabošovka, odkud budete mít krásný výhled po jižních Čechách. Podobný výhled nabízí také hora Kleť, kde najdete nejstarší kamennou rozhledu v Čechách.

Určitě nevynechejte ani prohlídku krajského města Českých Budějovic, kde na Vás čeká mnoho kultury i zábavy. Mezi nejoblíbenější turistické cíle v této lokalitě patří nádherný zámek Hluboká a město Český Krumlov. Méně známé, přesto velice zajímavé, jsou pak památky, jako je hrad Nové Hrady, zřícenina hradu Kozí Hrádek a zřícenina hradu Vítkův hrádek. Milovníci historie by měli navštívit také archeopark Netolice zaměřený na málo známé období vzniku českého státu v raném středověku v 10. až 13. století.

Rozhodně zavítejte i k místní vodní nádrži Římov. Vzhledem k tomu, že je zdrojem vody nejen pro Budějovice, není přístupná pro rekreaci, ale jedná se o zajímavou technickou památku. Zaplavat si, zarybařit a užít si vodních sportů můžete na přehradě Hněvkovice. Den u vody si můžete naplánovat i na přírodním koupališti Lazna nebo na