Loading

Ubytování ve Vacenovicích

(1 objekt + 27 objektů v okolí 25 km)

Penzion u sklípků

Vacenovice, v obci / ve městě
Apartmány se sklípkem a zahradou

Ubytování U Jezérka

Ratíškovice (Vacenovice 2,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u jezera
Útulné ubytování v domě u rybníka

Ubytování U Zbrodku

Ratíškovice (Vacenovice 2,6 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Vůně lesa – aktivni dovolená na Moravě

Vila Vlasta Ratíškovice

Ratíškovice (Vacenovice 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Výhodné ubytování v pokojném prostředí!

DJ-Penzion

Vracov (Vacenovice 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Cyklopenzion v centru městečka Vracov.

Vinný sklep s ubytováním u Štipčáků

Vlkoš (okres Hodonín) (Vacenovice 6,6 km vzdušně), v rekreač...
Ubytování nad vinným sklípkem

Penzion Vinařství Holakovský

Vlkoš (okres Hodonín) (Vacenovice 6,7 km vzdušně), mimo obce / města, v chatové osadě
Rodinné vinařství s tradicí

Penzion U Hujňáků

Rohatec (Vacenovice 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzión U Hujňáků

Penzion U Kulky

Kyjov (okres Hodonín) (Vacenovice 8,0 km vzdušně), v obci...
Moderní apartmány v srdci Slovácka

Apartmány Vinařství Svoboda

Petrov (okres Hodonín) (Vacenovice 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Krásné apartmány přímo ve vinařství
1 - 28 / 28

Vacenovice

Vacenovice 1

Navštivte Vacenovice - obec v srdci Slovácka

Vacenovice jsou obec v Jihomoravském kraji, ve střední části okresu Hodonín. V jejich okolí najdete známá místa, jako např. Kyjov a Strážnice. Jejich povrch je tvořen nížinami a pahorkatinou Dolnomoravského úvalu. Kolem obce se rozprostírají rozlehlé smíšené lesy, pole, louky a vinohrady.

Nejstarší písemná zmínka o Vacenovicích pochází z r. 1228. Ve středověku mělo v obci tradici hrnčířství a výroba keramiky. Kolem r. 1560 se ve vsi usadili habáni, kteří významně ovlivnili vývoj život v obci, v r. 1622 se museli vystěhovat, jejich pobyt připomínají nálezy habánské keramiky.

Významnou sakrální památkou obce je kostel Božského Srdce Páně z r. 1930 postavený ve tvaru baziliky a přilehlá fara. Vejděte do kostela, kde s úžasem budete obdivovat výzdobu interiéru a nádherná mozaiková okna. Skutečně historickým skvostem jsou staré varhany z r. 1784. Kromě kostela a fary můžete ve vsi ještě vidět sochu sv. Jana Nepomuckého, kapli sv. Jana Sarkandera z r. 1874 a kapli Panny Marie Sedmibolestné. Technickou památkou je Vacenovická mlátička poháněna parním strojem z r. 1910.

Možnosti výletů do blízkého okolí Vacenovic

Obec Vacenovice se svým přilehlým okolím je přímo ideální pro turistiku a agroturistiku včetně vinné turistiky. Na jedné straně je obklopena lesy, což je dobrý předpoklad pro vyžití houbaření, ale i asfaltové cyklostezky vhodné pro cykloturistiku a in-line bruslení. V samotné obci si můžete zajistit návštěvu ve vinném sklepě s degustací, při které ochutnáte odrůdová vína z vlastní produkce. Jestli budete mít zájem, dostane se Vám k tomu poutavé přednášky o víně. Porovnat kvalitu vína ve Vacenovicích můžete v dalších podobných vinných sklípcích v okolních obcích, např. v Ratíškovicích či Miloticích.

V rámci agroturistiky Vám nabídne své služby koňská farma nacházející se v místní části Rúdnik. Ať už jsou to vyjížďky na koních s instruktorem nebo samostatně nebo vyjížďky v kočárech tahaných koňmi, je to určitě bonus této destinace.

Velmi pěkným a turisty vyhledávaným místem s krásnou vyhlídkou na okraji obce Vacenovice je kopec Náklo s nedávno vybudovaným „liliovým křížem“ a sochou franského kupce Sáma – sjednotitele Slovanů. Ostatně, na katastru obce archeologické výzkumy objevili zatím 6 slovanských sídlišť, z toho jedno větší typu hradiště.

Vacenovice 2

Pouhé 3 km na severozápad od Vacenovic se nachází ve stejnojmenné obci zámek Milotice. Komentovaná prohlídka Vás provede reprezentačními prostory zámku, včetně monumentálního Sálu předků a zámecké kaple sv. Jana Nepomuckého. Oblíbenou atrakcí je zde procházka v dobových kostýmech zámeckou zahradou, parkem a oranžérií. Z pochopitelných důvodů je samozřejmě nutné si ji předem rezervovat, nejlépe telefonicky nebo mailem.

Jeden z výletů si naplánujte i do okresního města Hodonín, vzdáleného 12 km jižním směrem od Vacenovic. Zejména cestujete-li s dětmi, příjemné zážitky Vám přinese návštěva ZOO Hodonín. Je to jedna z nejmladších zoologických zahrad v ČR, její předností je skutečnost, že je situována do překrásné scenérie lužního lesa. Chová se zde mnoho druhů i exotických zvířat.

Málokde, jestli vůbec někde v ČR najdete region, kde by tak cíleně a hrdě zachovávány tradice, kde by se nosily kroje, zpívaly písně a tancovaly lidové tance s takovou hrdostí a láskou, jako je Slovácko.

Nedaleko od Vacenovic, 17 km na jihovýchod, zavítejte do rázovitého městečka, do Strážnice. Historické jádro Strážnice je městskou památkovou zónou, které dominuje zámek Strážnice, který vznikl četnými přestavbami hradu ze 13. století. Dnes je sídlem Národního ústavu lidové kultury, který je mimo jiné i správcem Muzea vesnice jihovýchodní Moravy. Každoročně se tu koná i Mezinárodní folklorní festival Strážnice.

Příjemné osvěžení v parných letních dnech Vám poskytne koupání na koupalištích přírodního či umělého charakteru. Svlažit se teda budete moci na koupalištích v okolních obcích Vracov a Dubňany nebo v Hodoníně. Nedaleko Hodonína, asi 16 km od Vacenovic je oblíbené přírodní koupaliště, rybník Lužák, místními nazývaný Cihelna, vzniklý na místě zatopeného jílového lomu. Za nepříznivého počasí nebo během zimní dovolené můžete využít Aquapark Uherské Hradiště, nacházející se 30 km na severovýchod od Vacenovic.

Budete-li ve Vacenovicích trávit svou zimní dovolenou, nemusíte se obávat, že byste se tu snad nudili. Ti, co nejsou sportovně založeni, můžou využít pěkné okolí obce k procházkám či návštěvám kulturních a historických památek. Lyžaři zas mohou v bezprostředním okolí obce provozovat běžecké lyžování, jste-li ale příznivci sjezdovek, navštivte některý z lyžařských areálů, např. Ski Park Osvětimany, který má výborné podmínky pro sjezdaře i snowboardisty.

Autem Vám bude cesta trvat necelou půlhodinku cestu, je to 19 km na sever. Asi o 10 km dále tím samým směrem je to do Ski areálu Stupava. Nedaleko leží i Ski areál Mendl ski. Okolo 30 km na jihovýchod měří cesta do Skipark Filipov v romantickém prostředí Bílých Karpatobce Velká nad Veličkou. Areál je též vhodný pro začínající i pokročilé lyžaře a snowboardisty, na své si přijdou i běžkaři na upravených tratích v okolí areálu.

Vacenovice 3

A kde se ve Vacenovicích ubytovat?

Obec Vacenovice má svým návštěvníkům, ke kterým v brzké době možná přibydete i Vy, rozhodně co nabídnout. Kromě už uvedených komodit je to jistě i vstřícnost místních, kteří se o svou lásku k obci chtějí podělit s každým, kdo v dobrém přichází. Samozřejmě, že ke zdárně a příjemně strávené dovolené patří i náležité ubytování. To záleží na každém, tedy i na Vás, jakému ubytování dáváte přednost, jak moc si potrpíte na pohodlí a další služby. Vyberte si teda některý z penzionů, apartmánů či privátů.

Okolí Vacenovic Vám nabízí další možnosti ubytování, např. v hotelech, chatách a chalupách či cenově dostupnější v ubytovnách a kempech. Určitě jedinečné a atraktivní ubytování, které najdete jen málokde, je ve vinných sklípcích, které kromě degustace vína nabízejí i ubytovací služby.

Ve Vacenovicích se zkrátka budete cítit jako doma. Jen o Vaše pohodlí se postará někdo jiný a budete mít více času věnovat se sami sobě a svým zálibám. Určitě svou zálibu v poznávání jiných míst si rádi rozšíříte i o Vacenovice, malou obec v srdci Slovácka.