Loading

Ubytování v Kotvrdovicích

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice, v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Kotvrdovice 2,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Kotvrdovice 3,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Kotvrdovice 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion Starý pivovar

Křtiny (Kotvrdovice 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S rodinou do Moravského krasu!

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Kotvrdovice 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Kotvrdovice 9,3 km vzdušně)...
Magické místo Moravského krasu

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Kotvrdovice 9,7 km vzdušně), na samo...
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Chata Liška

Hostěnice (Kotvrdovice 9,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Kotvrdovice 10,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
U rybníka, útulné a čisté ubytování
1 - 14 / 14

Kotvrdovice

Kotvrdovice 1

Za poznáváním Macochy

Kdo plánuje dovolenou na Moravě, tomu může jít hlava trochu kolem. Na relativně malém územním celku se tísní nepřeberné množství zajímavých přírodních zákoutí i památek. I když jsou bezesporu lákavé všechny z nich, jsou místa, která se řadí k naprostému cestovatelskému minimu. To Vám pomůže splnit obec Kotvrdovice, která se rozkládá v okresu Blansko na severu Jihomoravského kraje.

Na první pohled by Vás to nejspíš nenapadlo, ale Kotvrdovice jsou zasazené do turisticky značně vytížené krajiny Moravského krasu. Právě to je jejich hlavní výhodou. Během chvíle totiž dorazíte k Macoše, vývěru Punkvy nebo do Rudického propadání. Není problém si tu naplánovat celodenní výlet do Habrůvecké bučiny nebo do přírodní rezervace U Výpustku. Kdo má pro strach uděláno, tomu doporučíme, aby podnikl dobrodružnou výpravu do Býčí skály, která je spojována s lehce morbidními pozůstatky Halštatského pohřbu. Co se týče měst a obcí v okolí, určitě neuděláte chybu, pokud si za cíl své cesty zvolíte Rudici, Adamov nebo Blansko.

Na území tajuplných lovců

První zmínka o Kotvrdovicích pochází z poloviny 14. století. Tato lokace však byla lidmi obydlena už o mnoho tisíciletí dříve. O tom svědčí nejen pozůstatky loveckých kultur, které našly svůj úkryt v lesních porostech a jeskyních, ale i nálezy z Býčí skály. Vznik Kotvrdovic bylo s velkou pravděpodobností čistě účelové řešení populační exploze některého z větších měst.

Bohužel, lidem se zde příliš dobře nevedlo. Kotvrdovice prakticky neustále měnily majitele. Okolní osady navíc neustále pustly, což se projevovalo na kolísajícím počtu obyvatel. Během 2. světové války navíc došlo k násilnému odsunu místních usedlíků, kteří museli udělat místo jedné z vojenských střelnic. Naštěstí pro nás se Kotvrdovicím podařilo povstat z vlastního popela a my se tak v nich můžeme zastavit při našich cestách po jejich krásném okolí.

Kotvrdovice 2

Kam si naplánovat výlet?

Nejvýznamnější památkou v Kotvrdovicích je kaple Božského Srdce Páně, která zde byla postavena během zuřících bojů 2. světové války. Dále bychom Vám doporučili cestu k propasti Macocha. Velmi hezké jsou i Punkevní jeskyně, ve kterých se projedete lodičkou. Jestli budete mít dostatek času, spolu s dětmi navštivte jeskyni Balcarku, která se pyšní velmi krásnou krápníkovou výzdobou.

V dobré dojezdové vzdálenosti od obce je toho ale k vidění i dělání mnohem víc. Stačí, když nahlédnete do mapy a s překvapením zjistíte, že je tu neuvěřitelné množství hradů a zámků. Hned za kopcem jsou Křtiny, ve kterých je zámek a poutní kostel. Dětem se bude líbit i v Novém Hradě u Blanska, který spravuje několik nadšenců.

Kulturně významné jsou také Boskovice, ve kterých je hrad, zámek a hraběcí rezidence, která slouží jako muzeum. Na zámku v Blansku zase sídlí Muzeum Blanenska, které se pyšní nejen zámeckými pokoji, ale i několika výstavami, které návštěvníkům přiblíží nejdůležitější historické, kulturní i průmyslové milníky této oblasti. Celá okolní krajina je pak doslova protkaná objekty, které náležely k Salmovým hutím. Jeden z nich je kousek od Rudice. U Blanska uvidíte Klamovu huť a nakonec u Adamova Františčinu huť.

Sportovní možnosti v obci

Přímo v Kotvrdovicích nefunguje žádné sportovní zařízení. Jednu z možností tedy představuje cyklistika a plánování pěších výletů. V Jedovnicích je fotbalové hřiště a rybník Olšovec, který je oblíbeným cílem rekreantů z řad domácích i přespolních. V Rudici je také tenisový kurt. V Blansku je baseballové hřiště, dobře vybavený aquapark a několik tenisových a fotbalových hřišť. Za koupáním ale můžete vyrazit i do Aquaparku Kuřim nebo do Aquaparku Kohoutovice v Brně.

Co se týká provozování zimních sportů, budete muset mírně slevit ze svých požadavků a nároků. Hlavně proto, že území jižní Moravy pravidelně postihuje nedostatek sněhu. V Blansku ale využijete areál zimního stadionu, který umožňuje hraní hokeje a také lední bruslení. Vzdát se nemusíte ani lyžování. Je ale potřeba myslet na to, že nejde o příliš známá střediska. Jestli Vám tato skutečnost nevadí, nic Vám nebrání vyzkoušet svah Skiareálu Hodonín u Kunštátu či lyžařského areálu Kladky.

Kotvrdovice 3

Kotvrdovice a ubytování

Při pobytu v Kotvrdovicích jistě využijete pronájem cenově dostupných privátů, chalup a chat. V případě, že se přesunete blíže k Moravskému krasu, otevře se Vám možnost pronajmout si pokoje ve velmi dobře vybavených penzionech a hotelích.

A nakonec, kdo cestuje na lehko, ten by se měl poohlédnout po nabídce Jedovnic. Ty vzhledem k velkému množství rybníků provozují několik kempů a rekreačních zařízení, z nichž některé Vám umožní i rezervaci apartmánů.

Když už se do Kotvrdovic vydáte, ujistěte se, že s sebou vezmete i děti. Nejen, že jim prospěje pobyt na čerstvém vzduchu, ale také tu načerpají mnoho vědomostí, které jistě zúročí někdy v budoucnu. Jsme si téměř jistí, že se tento výjimečný prázdninový pobyt zapíše do historie Vaší rodiny.