Loading

Ubytování v Újezdu u Boskovic

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Penzion ubytovna SB

Boskovice (Újezd u Boskovic 2,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Újezd u Boskovic 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Hotel Sladovna

Černá Hora (Újezd u Boskovic 7,5 km vzdušně), v obci / ve mě...
Správné místo pro Váš pobyt

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Újezd u Boskovic 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko) (Újezd u Boskovic 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Újezd u Boskovic 12,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Újezd u Boskovic 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Újezd u Boskovic 13,9 km vzdušně), na okraji obce...
Útulně vybavené apartmány

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Újezd u Boskovic 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy
1 - 17 / 17

Újezd u Boskovic

Újezd u Boskovic 1

Nezapomenutelná dovolená nedaleko Boskovic

Cestovatelé, kteří se rozhodnou své dny volna strávit v Jihomoravském kraji dělají jednu obrovskou chybu. Zaměřují se jen na Brno a na oblasti, které leží v jeho nejjižnějších polohách. Skutečnost je ale taková, že i okres Blansko Vám má mnohé co nabídnout. Zvlášť, pokud zamíříte do Újezdu u Boskovic, ve kterém se bude líbit jak zamilovaným párům, tak partám přátel a rodinám.

Újezd u Boskovic je ideální lokalitou pro všechny, kteří chtějí mít na své dovolené klid. Nejen, že kolem něj nevede žádná hlučná silnice, ale také je obklopen opravdu hustými lesy. Ty jsou vhodným cílem ozdravných procházek, ale i hodinových lovů na houby.

Jistě Vás nijak nepřekvapí, že se v jejich nitru skrývá i celá CHKO Moravský kras. Do něj patří Sloupsko-šošůvské jeskyně, jeskyně Třináctka, jeskyně Lidomorna, Lipovecká ventarola, Nová Rasovna nebo propadání V Jedlích. Zalíbí se Vám i jeskyně Kůlna a propast Macocha. Na ni navazuje rozsáhlý komplex Punkevních jeskyní. Z obce je to také blízko do Boskovic, Blanska a do Rájce-Jestřebí.

Újezd u Boskovic – osídleno za trest

První dochovaná zmínka o existenci Újezdu u Boskovic pochází z 1. poloviny 16. století. Je ale možné, že tu stojí déle. Archeologické nálezy totiž potvrdily, že k prvnímu osídlení celé oblasti došlo už během doby kamenné. Vznik Újezdu je s velkou pravděpodobností spojený s nuceným stěhováním obyvatel do nehostinné a neúrodné krajiny. V pozdějších letech se většina z nich živila robotou. Také se tu těžil ledek. V současné době je Újezd u Boskovic považován za klidnou odpočinkovou zónu.

Újezd u Boskovic 2

Nápady, co můžete během prázdnin podniknout

Újezdu u Boskovic dominuje několik drobných církevních památek. Mezi ně patří svatý obrázek nedaleko rybníka, kříž u rybníka a další dva kříže na okrajích obce. Zajímavou, avšak málo dochovanou stavbou, je zřícenina bývalé tvrze.

Další atrakce najdete jen několik minut daleko. Tou nejvýznamnější je zřícenina hradu Boskovice, která se tyčí na jednom ze zalesněných kopců. Hned vedle ní je rozhledna, ze které budete mít krásný výhled na Boskovický zámek.

Také byste neměli opomenout zastávku v Muzeu regionu Boskovicka a v hraběcí rezidenci Boskovice, ve které je expozice zemědělských strojů. Dále se běžte podívat na Doubravický hrad, na zámek Rájec nad Svitavou nebo na zříceninu hradu Holštejn.

Ve Veselicích je otevřené Muzeum včelařství Moravského krasu a rozhledna Podvrší. Další chvíle volna využijte k výletům k Novému Hradu, do zámku Lysice nebo do zámku Křtiny. Hodně oblíbený je i zámek Blansko, ve kterém je sídlo Muzea Blanenska. V okolí města jsou i pozůstatky bývalých hutí, mezi které patří i Stará huť u Adamova. Té se také jinak říká Františčina huť.

Kde se trochu rozhýbat?

Újezd u Boskovic je vhodný pro cyklisty i turisty. Dále v něm objevíte venkovní bazén a dobře vybavené sportovní středisko. V něm si zahrajete tenis, volejbal a nohejbal. V Boskovicích je fotbalový areál, tenisový kurt a velké letní koupaliště Červená zahrada. Také si můžete zarezervovat některou z tělocvičen. Na úplném kraji je pak Westernové městečko Boskovice, ve kterém je lanové centrum. Kdo má dostatečné množství odvahy, ten se v něm povozí i na koni. Pokud se náhodou udělá zima a ošklivo, za plaváním se uchýlíte do Aquaparku Kuřim.

Újezd u Boskovic 3

V zimě tu lze za příznivého stavu sněhové pokrývky jezdit na saních. V Boskovicích je Vám také plně k dispozici zimní stadion, který je určen nejen k hokeji, ale také k lednímu bruslení. Za lyžováním si pak zajeďte do Ski areálu Olešnice na Moravě.

Nabídka ubytování v Újezdu u Boskovic

Během dovolené v Újezdu se ubytujete v penzionu, apartmánu nebo v rekreační chatě. Vzhledem ke krátké vzdálenosti do města tu najdete i několik dobře zařízených chalup a prázdninových domů. Není problém si tu domluvit ani pronájem cenově dostupných privátů. V dobré vzdálenosti od obce je i několik komfortních hotelů a kempů.

V Újezdu u Boskovic se bude líbit všem, kteří chtějí prozkoumávat krásy Moravského krasu a Boskovic. Abyste ale stihli vše, co je tady k vidění, rozhodně Vám doporučíme, abyste setrvali po dobu několika dní. Jen tak totiž budete mít možnost si všechno náležitě vychutnat.