Loading

Ubytování v Omlenicích

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion na samotě

Omlenice, na samotě
Ideální místo pro klidnou dovolenou!

Penzion Šerhant

Český Krumlov (Omlenice 6,3 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Penzion s bazénem, u Českého Krumlova

Penzión Hájenka Hradiště

Kaplice (Omlenice 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Apartmány v hájence pod lesem, se saunou

Chalupa U Posledního Rožmberka

Rožmberk nad Vltavou (Omlenice 9,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okra...
Stylová chalupa na polosamotě u lesa

Hotel u Martina Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou (Omlenice 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Perfektní pokoje, jídlo i wellness

Chalupa u svatého Antonína

Rožmberk nad Vltavou (Omlenice 9,8 km vzdušně), v obci / ve...
Chalupa v krásném podhorském prostředí

Chalupa Svéráz

Bohdalovice (Omlenice 11,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulná chalupa s vynikajíci polohou

Chalupa Malšín

Malšín (Omlenice 11,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Pohodlná chalupa na klidném místě

Statek Kloubek

Mirkovice (Omlenice 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na statku, prostor pro oslavy

Penzion Klíma

Český Krumlov (Omlenice 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v klidné lokalitě
1 - 34 / 34

Omlenice

Omlenice 1

Nezapomenutelná rekreace na úpatí Šumavy

Kdo je v celoročním stresu, ten si bude pro trávení prázdnin vybírat místa, na kterých ho téměř nikdo nenajde. Buď vsadí na anonymní město, nebo naopak na nějakou vísku v otevřené přírodě.

Pokud přirozeně inklinujete k variantě číslo dvě, pak věříme, že budete toužit po zalesněných pláních nespoutané Šumavy, která je nedílnou součástí Jihočeského kraje. Nemusíte se ale jenom toulat po lesích. Tedy, v případě, že si za svou cílovou stanici zvolíte Omlenice, které spadají do okresu Český Krumlov.

Příroda okolo Omlenic je relativně členitá. Protože mají vyšší nadmořskou výšku, obklopují je hlavně podhorské louky a sem, tam nějaký les. Den si ale zpříjemníte i vycházkou k některému z rybníků, z nichž největší jsou U Bočkova a Horní Zahrádky.

Pokud máte auto, doporučíme Vám i celodenní výlet k vodní nádrži Lipno. V její bezprostřední blízkosti jsou různá zákoutí, která pouze čekají na to, až je někdo prozkoumá. Třeba rašeliniště Kapličky, Medvědí hora nebo Niva Horského potoka. V případě, že Vám začne chybět civilizace je to jen kousek do Rožmberka nad Vltavou, Českého Krumlova a do Kaplic.

Omlenice lázně u léčivého pramene

První zmínka o Omlenicích pochází z 16. století. Dnes jsou tvořené několika dalšími částmi, mezi které patří ještě Blažkov, Omlenička, Stradov a Výnězda. Úplně nejstarší z nich všech je Omlenička, o které se dozvídáme už ve 14. století. Tehdy byla pod správou již neexistujícího hradu Pořešín. Sama se později dočkala výstavby své vlastní tvrze. Ta byla posléze přestavěna na zámek.

Zhruba v 17. století se místní i přespolní dozvěděli o existenci zdejšího léčivého pramene. Jeho účinky byly po dlouhou dobu využívány čistě laickým způsobem. Kvůli rostoucímu zájmu se tu v pozdějších letech zřídily i malé lázně, jejichž pověst dalece přesahovala státní hranice. Dnes už bohužel neexistují. I přesto si Omlenice ponechaly charakter turistického centra.

Omlenice 2

Kam za památkami a kulturou?

Nejvíce pamětihodností má obecní část Omlenička. V ní najdete nejen kostel sv. Jana Nepomuckého, ale také pozůstatek bývalého zámku. Neblahou připomínkou historických událostí je také společný hrob transportu smrti, který je úctyhodným památníkem lidí, kteří se nedožili konce 2. světové války ve zdraví.

V případě, že nechcete během dovolené nikam dlouho cestovat, objevujte Kaplici. Její centrum zdobí kostel sv. Floriána a strašidelná Galerie Krampus. Co by kamenem dohodil je i hrad Rožmberk, Vítkův hrádek a romantická zřícenina Dívčího kamene. Pro celodenní výjezd se nejvíc hodí Český Krumlov. Mimo zámek se zahradou a městského centra si prohlédněte i některé z jeho muzeí.

Koho zajímá hlavně historie, ten by se měl vydat do útrob Regionálního muzea. Dospělé s dětmi jistě zabaví i Hradní muzeum, Muzeum voskových figurín, Muzeum loutek v Pohádkovém domě nebo Muzeum vltavínů. Páry a party přátel zase ocení Muzeum útrpného práva, Muzeum historických motocyklů a Muzeum fotoateliéru Seidel. Méně frekventovanou, avšak velmi významnou atrakcí v blízkosti Omlenic jsou také Holašovice, které jsou zapsané na kulturním seznamu UNESCO.

Místa vhodná pro pohyb v Omlenicích

V Omlenicích se bude líbit všem příznivcům cyklistiky a dlouhých pěších túr. Kdo přijede ve vhodnou roční dobu, bude mít příležitost houbařit. V Kaplici je fotbalové hřiště, tenisový kurt a několik multifunkčních hřišť. V létě se také svlažíte v místním venkovním bazénu, který je vhodný i pro koupání rodin s menšími dětmi.

Pro radovánky ve vodě se hodí i rekreační pobyt u Lipenské přehrady, u které je možné také rybařit. V případě, že se nebojíte výšek, shlédněte na svět ze Stezky korunami stromů Lipno. Zábavné odpoledne Vám nabídne i moderně vybavený lanový park. Během deštivého počasí se skryjte do Aquaworldu Lipno.

Omlenice 3

V zimě jde v Omlenicích hlavně běžkovat. Vyřádíte se tu i při jízdě na bobech a na saních. Ze sjezdovek je Vám nejblíže svah, který provozuje Skipark Frymburk. Jestli se ale řadíte k náročnějším lyžařům, jasnou volbu pro Vás představuje Skiareál Lipno.

Omlenice – dokonalé ubytování pro všechny

Omlenice Vám nabízejí několik komfortně zařízených penzionů a rekreačních chat. Určitě ale nezavrhujte ani apartmány, lesní chalupy a prázdninové domy, které pojmou i větší kapacitu lidí. Jestli hledáte něco více domáckého, zarezervujte si cenově dostupný privát, ve kterém budete mít klid a věci ve své režii.

Na dovolené v Omlenicích načerpáte síly do dalšího pracovního procesu. Určitě si pro jejich návštěvu vyhraďte dostatečné množství času. Byla by totiž škoda přijít o takovou spoustu krásných zážitků.