Loading

Ubytování ve Výskách

(2 objekty + 7 objektů v okolí 25 km)

Penzion Vísky

Vísky (okres Blansko), v obci / ve městě
Nové apartmány v malebné obci Vísky

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko), na okraji obce / města
Útulné ubytování za příznivou cenu

Penzion ubytovna SB

Boskovice (Vísky (okres Blansko) 7,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic (Vísky (okres Blansko) 9,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno (Vísky (okres Blansko) 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Moderní apartmánová dřevěnice

Penzion Eva

Crhov (Vísky (okres Blansko) 14,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Táborová základna Karolín

Rájec-Jestřebí (Vísky (okres Blansko) 14,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
U rybníka, útulné a čisté ubytování

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Vísky (okres Blansko) 16,2 km vzduš...
Prostorná chalupa s bazénem!

Apartmán V kolonce - Blansko

Blansko (Vísky (okres Blansko) 19,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Útulný apartmán v srdci Moravského krasu
1 - 9 / 9

Vísky

Vísky 1

Příjemné zastavení na Blanensku

Kdo jednou přijde na chuť Jihomoravskému kraji, ten by měl poznat i jiná místa než jen obligátní Brno, Mikulov a Pálavu. Udělejte si čas a zajeďte si i do okresu Blansko.

Speciálně pak do obce s poetickým jménem Vísky. A proč právě sem? Třeba proto, že je obklopená nádhernou přírodou. V neposlední řadě také proto, že je všude kolem ní úctyhodné množství památek.

Část Jihomoravského kraje, ve kterém se obec Vísky nachází je charakteristická mírně zvlněným terénem a větším množstvím lesů. Z toho důvodu se jedná o vhodné místo pro všechny, kteří holdují mírně náročnějším pěším výletům.

Pokud by Vás ale poklidný ráz obce nebavil, během chvíle se dostanete do několika větších měst. Tím nejbližším jsou Letovice, ke kterým přiléhá stejnojmenná vodní nádrž. O kousek dál jsou i na památky bohaté Boskovice a Blansko.

Poprvé se o obci dozvídáme během 15. století. Patrně vznikla sjednocením tří menších územních celků. Co se týče způsobu života místních, o něm toho příliš mnoho nevíme. Poloha Vísky však naznačuje, že se mohli zabývat drobnou zemědělskou činností a lesními pracemi.

Velkou roli tu hrálo i vzdělání. Úplně první zmínka o něm pochází z 2. poloviny 18. století. I přes chybějící průmysl se Vískám vcelku dařilo. Byla zde vybudována škola i veřejná knihovna. Jedinou opravdu zajímavou kapitolou v dějinách obce je rok 1945. Z kroniky lze vyčíst, že tu pobývali němečtí vojáci. V obci setrvali až do odsunu Němců v květnu stejného roku.

Vísky 2

Tipy na výlet a zábavou ve Vískách i jinde

Velmi zajímavou a naučnou atrakcí v obci je stálá expozice minerálů a fosilií. V ní uvidíte několik stovek běžných i méně obvyklých minerálů. Její součástí jsou i nejrůznější korály a mušle. Sídlem této výstavy je budova obecního úřadu. Pro zájemce je otevřená každou neděli odpoledne. Po domluvě je však možné ji navštívit i podle Vašich individuálních potřeb.

Obcí prochází i několik naučných stezek. Vás i děti bude bavit Písečná naučná stezka nebo stezka Katné.

Když si uděláte čas na výjezd mimo obec, objevíte široké spektrum dalších turisticky atraktivních míst. Romantiku i zábavu si užijete na nedalekém zámku Letovice. Velmi oblíbeným cílem turistů je také hrad Svojanov. Na něm se během roku koná velké množství kulturních akcí. Za Váš čas stojí i zřícenina hradu Boskovice.

Menší i starší děti to bude bavit na zámku Blansko či na zámku Rájec nad Svitavou. Méně tradiční památkou je Nový hrad u Blanska. Na hradě je sice potřeba odvést ještě kus práce. I přesto se jeho majitel snaží, aby v areálu hradu bylo návštěvníkům příjemně. Několikrát do roka se tu koná spousta zajímavých akcí.

Dobře se zabavíte i při návštěvě Westernového městečka Boskovice. V něm je kovošrot zoo, škola rýžování zlata nebo jezdecká aréna. Během dne i v průběhu večera je Westernové městečko dějištěm rozličných kulturních vstupů.

Doubravice nad Svitavou zase provozují vlastní pštrosí farmu. Jestli se na to příliš necítíte, zajímavou zastávkou pro Vás mohou být Lažánky. Ty jsou sídlem Mýdlárny Mydlidědek, která pořádá jak exkurze týkající se provozu, tak malou dílnu pro návštěvníky.

I přes malou rozlohu obce je ve Vískách velký sportovní areál. Tím je Agrocentrum Ohrada, které disponuje fitness centrem, krytým bazénem a koňskou stájí. Přímo uvnitř centra jsou i služby spojené s wellness.

Vísky 3

Dále je Vískách kulturně-sportovní areál, jehož součástí je hřiště na volejbal, nohejbal a fotbal. Jestli-že toužíte po dalších volnočasových aktivitách, jeďte do Aquaparku Blansko. Aquapark je i v Moravské Třebové. Podle domluvy je možné ve Vískách využít místní bowlingovou dráhu.

Během zimy si vyzkoušejte lední bruslení na zimním stadionu v Blansku. Lyžování si naopak užijete ve Ski areálu Olešnice na Moravě. Druhou variantu představuje Ski areál Hodonín u Kunštátu. Za příznivých podmínek lze využít některou z běžkařských tras okolo obce.

Cenově dostupné ubytování ve Vískách

Přímo v obci využijete ubytování v hotelu. Nedaleko obce provozuje činnost i několik penzionů a apartmánových domů. Kdo dává přednost větší intimitě, ten jistě rád využije ubytování v soukromí. Autentický zážitek z dovolené budete mít i v případě, že zvolíte nocování v chalupě či chatce.

Vísky jsou poklidná obec s bohatým kulturním zázemím. Krásná příroda a mnoho dalších památek v okolí zajistí, že se nebudete ani chvilku nudit. Tak na co ještě čekáte?