Loading

Ubytování v Kardašově Řečici

(2 objekty + 32 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice, v obci / ve městě, u vody
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice, v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Chalupa v Pleších

Pleše (Kardašova Řečice 2,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár (Kardašova Řečice 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraj...
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Chalupa Zlukov

Zlukov (Kardašova Řečice 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Kardašova Řečice 8,4 km vzdušně), v obci...
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Kardašova Řečice 9,4 km vzdušně), na sam...
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Kardašova Řečice 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Kardašova Řečice 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
4-místná útulná chaloupka v centru města

Kemp Fousek

Dráchov (Kardašova Řečice 10,8 km vzdušně), v rekreační obla...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska
1 - 34 / 34

Kardašova Řečice

Kardašova Řečice 1

Proč navštívit Kardašovu Řečici?

Kardašova Řečice leží v rybníkářském kraji, tedy v kraji Jihočeském, konkrétně v okrese Jindřichův Hradec. Toto malé město je skvělou lokalitou pro dovolenou jak pro rodiny s dětmi, bez dětí či pro úplné samotáře.

Obec leží na hlavním tahu mezi Jindřichovým Hradcem a Veselí nad Lužnicí, pohodlně se zde tak dostanete autem nebo autobusem. Městečkem prochází také železniční trať z Jihlavy do Veselí nad Lužnicí, takže dopravní obsluha je zde na vysoké úrovni a není problém sem dorazit na dovolenou či prodloužený víkend.

První zmínky o této obci sahají do roku 1267. V minulosti obyvatele města chránil nedaleký hrad Babka, ze kterého dnes zůstalo jen zbořeniště asi kilometr z centra města.

Další historickou budovou, která se i dochovala, je kostel sv. Jana Křtitele, který je vybudován v gotickém stylu a na návštěvníka zapůsobí typickou kostelní atmosférou. Dominantou obce je místní Zámek Kardašova Řečice, který byl vybudován v polovině 18. století a dnes patří řádu Školských sester de Notre Dame. Bohužel zámek není přístupný veřejnosti, ale i jeho okolí se zámeckými zahradami stojí za návštěvu – mimo jiné se v zahradách nachází několik chráněných stromů.

K hezké procházce vybízí i centrum města, které je tvořeno náměstím Jaromíra Hrubého, zdejšího rodáka. Na náměstí navazují i místní „Benátky“, což je ulice na břehu řeky Řečice. Tyto místa stojí za zhlédnutí v létě i v zimě. Po procházce po městě můžete využít občerstvení v místních restauracích či hostinci. V obci jsou další služby, jako samoobsluha, kavárna, lékárna či pošta, které se během dovolené mohou hodit.

Městečko Kardašova Řečice je poměrně rozlehlé a skládá se z městské části a několika vesnických částí jako Mnich nebo Nítovice. Na tomto rozlehlém území se nachází přes 30 rybníků různých velikostí. Dominantní je Velký Řečický rybník a rybník Kardaš, což jsou dva největší rybníky na území města.

Kardašova Řečice 2

Velký Řečický rybník je vhodný i pro rekreaci, protože na jeho břehu se nachází písečná pláž. Kardaš je zase určený pro chov ryb, takže v jeho okolí se pohybují především rybáři. Nahozené pruty ale najdete po celém území města, a pokud také patříte mezi nadšence tohoto sportu a chtěli byste si udělat rybářskou dovolenou, tak v Česku není mnoho lepších míst než Kardašova Řečice.

Rybníky samozřejmě nejsou atraktivní jen pro rybáře, ale nabízí také možnost osvěžit se a vykoupat se v parném létě, v zimě si můžete zabruslit či zahrát hokej. Okolo rybníku můžete podnikat romantické procházky, projížďky na kole nebo v zimě na běžkách.

Na kole můžete vyrazit i za hranici města. Samozřejmě i to nemusí být jen na kole, ale i autem, autobusem či vlakem, dostupnost krásných míst z Kardošovy Řečice je velká.

Kam na výlet v okolí?

Během výletů po okolí Kardašovy Řečice je celá řada atraktivních míst, které se mohou líbit různým typům turistů. Milovníci přírody budou nadšeni kamkoliv si vyjedou, protože kolem obce se rozprostírá CHKO Třeboňsko, tudíž příroda je zde nedotčena. Prohlédnout si krajinu můžete z rozhleden, kterých je v okolí rozeseto několik, například Svakov nebo Rýdův kopec.

Ti, kteří si libují v historii, tak mohou navštívit spoustu historických památek. Krásným a romantickým místem je zámek Červená Lhota. V blízkém okolí se nachází i zříceniny historických hradů Kozí hrádek nebo hradu Soběslav.

Stále stojí a svou krásou udivuje turisty z celého světa zámek Hluboká nad Vltavou. To vše je schopno navštívit do půlhodiny jízdy autem z Kardašovy Řečice. Co byste kamenem dohodili, se nachází Jindřichův Hradec, který se může pochlubit taky hradem a zámkem, což je třetí největší komplex historických budov v ČR.

Výlet v Jindřichově Hradci se Vám bude líbit, i pokud vyrazíte s dětmi. Ve městě se nachází vodní nádrž Vajgar, která slouží jako koupaliště a na jejím břehu je i bazén a aquapark. Stejně tak by se Vašim ratolestem mohl líbit výlet do Zooparku na Hrádečku, kde je chováno zhruba 80 zvířat.

Pokud jste se rozhodli pro zimní dovolenou, tak mnohé z těchto atrakcí Vám budou přístupné i v tomto období – ať se jedná o aquapark či zoopark či některé hrady a zámky.

Kardašova Řečice 3

V zimě se můžete vydat i za zimními sporty a to na upravené trasy pro běžkaře nebo za sjezdovým lyžováním do skiareálu jako je Mrákotín nebo Křemešník. Oba areály disponují sjezdovkami s vleky, osvětlením pro večerní lyžování a službami pro odpočinek a občerstvení.

Ubytování v Kardašově Řečici

Díky tomu, že se jedná o městečko, tak si můžete vybrat z většího počtu a různých typů ubytovacích zařízení. Nejrozšířenějším způsobem ubytování je možnost bydlet během dovolené v penzionu. Další variantou je pronájem chaty či chalupy.

Využít lze i ubytování v útulných apartmánech nebo levnější ubytování v soukromí u místních.

Velice levnou a nenáročnou variantou je ubytování pod stanem, které je možné na vyhrazených místech nebo v okolních kempech.

Ať už jste zvolili kterýkoliv druh ubytování, tak dovolená v Kardašově Řečici, v krásném prostředí Třeboňska, které je bohaté na rybníky a historické památky, bude prostě úžasná.